LDL در آزمایش خون : تفسیر کامل کلسترول بد (LDL) در آزمایش چیست ؟

واژه پزشکی برای این بیماری، التهاب قرنیه و ملتحمه میباشد. چربیهای اشباع نشده که در دمای اتاق مایع هستند، به عنوان چربیهای مفید در نظر گرفته میشوند زیرا میتوانند سطوح کلسترول خون را بهبود بخشند، التهاب را آرام کنند، ریتم قلب را تثبیت کنند و نقشهای مفید دیگری ایفا کنند. رژیمهای غذایی که دارای مقدار بالای چربیهای اشباع و کلسترول هستند موجب افزایش مقدار الدیال خون میشوند. آیا میتوانم از افزایش تری گلیسیرید جلوگیری کنم؟

شما می توانید از مقادیر٪ Daily Value برای دیدن اینکه آیا مصرف مواد توصیه شده از قبیل چربی، پروتئین، کلسیم و فیبر توصیه می شود استفاده کنید. ٪ Daily Value به شما می گوید چقدر مواد مغذی در خدمت غذا به یک رژیم غذایی روزانه کمک می کند. توصیه هایی برای چربی های اشباع (20 گرم) و کلسترول (300 میلی گرم) تغییر نکرده است، در حالی که مقادیر زیر یا برای مواد مغذی مورد نیاز در نسخه های جدیدتر از برچسب های تغذیه ارائه شده است. اگر شما 2،000 کالری در روز بخورید، مقدار روزانه چربی اشباع شده 20 گرم در روز یا کمتر است.

علاوه بر این باعث می شود که جذب برخی از مواد مغذی در روده ها بیشتر شود. شما همچنین می توانید از داده ها استفاده کنید تا مطمئن شوید که مواد مغذی خاصی را که باید محدود شود مانند چربی اشباع شده و کلسترول بدست آورید. ۲۰٪ باقی کلسترول از غذاهایی که میخورید تشکیل میشود. چربیهای شکمی تنها زیبایی را تحت شعاع قرار نمیدهد، بلکه از مضرترین چربیها محسوب میشود. اگر در سنین جوانی در حدود ۲۰ سالگی قرار دارید، توصیه میشود که میزان کلسترول خون خود را هر ۴ تا ۶ سال اندازه گیری کنید.

مکملهایی مانند امگا ۳ که بدون توصیه پزشک هم میتوانید از داروخانهها آن را تهیه کنید، باعث متعادل ساختن میزان چربی خون در بدن میشوند. یا مصرف غذاهای فرآوری شده و دارای انواع مضر چربیها را محدود کنید، مصرف چربی اشباع شده نباید مشکلی برای بدن ایجاد کند. برای پیدا کردن چقدر کالری که باید هر روز مصرف کنید، می توانید از یک ریاضی ساده استفاده کنید یا از ماشین حساب آنلاین کالری استفاده کنید.

با محدود کردن این غذاهای فرآوری شده، مقدار چربی خون اشباع شده که مصرف میکنید هم کاهش مییابد. اما منبع اصلی چربیهای اشباع شده که در رژیم غذایی کانادا معرفی شده است، غذاهای فرآوری شده است. از سپتامبر ۲۰۱۸، افزودن چربی ترانس به محصولات غذایی توسط دولت کانادا ممنوع شده است. آیا ارزش درصد ارزش روزانه بی فایده است؟ آیا چرب شدن مو ضرر دارد؟ یکی از اثرات مستقیم استرس چرب شدن موها است. بیماری دیابت به دو دلیل در بدن ایجاد میشود؛ یکی اختلال یا نقص در هورمون انسولین – که از غده لوزالمعده انسان ترشح میشود- و دوم اختلال در جذب و مصرف انسولین توسط سلول بدن به دلیل مقاومت به آن است.

در نظر داشته باشید که دوش گرم نیاز به گلوکز دارد و عضلات شما برای استفاده از آن گلوکز نیاز به انسولین دارند. در این نوع دیابت بدن به اندازه کافی انسولین تولید می کند اما انسولین برای جذب گلوکز مقاومت نشان می دهد و این عامل باعث می شود سطح قند خون از حالت عادی در فرد بیمار بالا برود. تحقیقات نشان داده اند که Hct بالا می تواند با افزایش مقاومت به انسولین همراه باشد و خطر ابتلا به دیابت نوع ۲ را افزایش دهد. مقاومت به انسولین یک بیماری یا تشخیص خاص نیست، اما با شرایطی مانند CVD، دیابت نوع 2، چاقی و فشار خون بالا و همچنین سندرم تخمدان پلی کیستیک (PCOS) و بیماری کبد چرب غیرالکلی مرتبط است.

چربی شکم تنها در زیر پوست شما نیست، بلکه در داخل بدن شما، در اطراف اعضای حیاتی بدنتان نیز وجود دارد. این ویتامین بیشتر در مخمر آبجو، پوست و جوانه غلات، خرما، گوشت، کبد، کلیه و قلب و شیر بیشتر است. یکی از غیرمنتظره ترین حاضرین در این لیست بادام زمینی است ولی باور داشته باشید که این مغز خوشمزه برای کبد چرب مفید است البته با روش استفاده خاص .

شاید معروف ترین ساختار چربی ها تری گلیسیردها باشد . تمشک و زغال اخته سطح قند خون شما را همانند دیگر میوه ها افزایش نمی دهند. با توجه به این توضیح هیچ روشی وجود ندارد که چربیها بدون ایجاد کبودی در محل تزریق وارد بدن شوند؛ بنابراین بایوفت یک نام مندرآوردی است که مزایای بشمار آن تنها برای جلب مشتریان و افزایش درآمد تعریف شده است. عدم استفاده از چربی گیر رستورانی علاوه بر تحمیل هزینه های جریمه می تواند باعث ایجاد مشکلات بزرگی در آشپزخانه های تجاری مانند انسداد لوله های داخلی می شود. کلسترول بالا، هیپرلیپیدمی یا چربی خون بالا به عنوان یک مشکل رایج هنگام وجود چربی زیاد به نام لیپیدها در خون ایجاد می شود.

چگونه میتوان کلسترول بد را کاهش داد ؟ چربی اشباع شده میتواند کلسترول بد (LDL) را افزایش دهد. افراد در سنین پایین برای رشد نیاز بیشتری به چربیهای مفید خواهند داشت ولی با افزایش سن نیاز آنها محدود شده و باید مصرف آن را کنترل کنند تا به دیگر مشکلات و ناراحتیهای قلبی مبتلا نشوند. علت این مشکلات اختلال در جذب ویتامینهای ضروری برای بینایی مانند ویتامین A و ویتامین E و اثر استرس اکسیداتیو بر سلامت چشمها است. پتاسیم یک ماده معدنی بسیار مفید برای درمان درد سیاتیک و مشکلات ناحیه کمر و ناراحتی های رماتیسمی است و این ماده معدنی در غوره و آبغوره بسیار زیاد موجود است.

چربی ترانس مصنوعی، نوعی چربی است که به بعضی از محصولات غذایی اضافه شده است تا طعم و بافت آن را بهبود بخشیده و عمر مفید آن را افزایش دهد. توجه داشته باشید که بعضی از این توصیه ها براساس آخرین علم تغذیه بروز شده و بر روی برچسب های تغذیه روزانه به نمایش گذاشته شده اند . در پایین، شما یک نشانه را می بینید که می گوید برخی از اطلاعات ارائه شده بر اساس یک رژیم 2000 کالری استوار است.

رژیم غذایی: داشتن رژیم غذایی حاوی ویتامین A کم که در جگر، هویج و کلم بروکلی وجود دارد و یا اسیدهای چرب امگا 3 کم که در ماهی، گردو و روغنهای گیاهی یافت میشود. البته در بسیاری از غذاهای دیگر هم یافت میشود. کلسترول موجود در رژیم غذایی تنها در برخی افراد اثر دارد. ژنهایی که از والدین به کودک منتقل میشود میتواند حاوی بیماری کلسترول بالا هم باشد. آدیپونکتین یک هورمون پروتئینی است که عمدتا توسط سلولهای چربی بافت چربی تولید میشود. نوع چربی مصرف شده مهمتر از میزان مصرف چربی است.

این توصیف می کند که چگونه غذا به میزان توصیه شده برای مصرف این مواد مغذی کمک می کند، در صورت مصرف 2،000 کالری در رژیم غذایی روزانه. مقدار روزانه درصد (٪ DV یا٪ مقدار روزانه) به شما می گوید که چقدر مواد غذایی در کل توصیه های مصرف شده از مواد مغذی مورد نظر شما است. سطح گاما گلوتامیل ترانس پپتیداز (یک مارکر دیگر آسیب کبدی) نیز در این افراد به طور قابل توجهی کاهش یافت.

دیدگاهتان را بنویسید