In A Way

قشنگ ترین قسمت در الیمستان وارد شدن به یک جنگلی که پر از مه هست وارد می شوید و یک حس بسیار رویایی و عالی را منتقل می کند. قشنگ ترین قسمت قضیه قایق سواری در دل جنگل است که برای دیدن درختان باید سوار قایق شوید و از درختان بازدید کنید و همچنین می توانید بهترین لذت از عکاسی را ببرید. با عقب کشیدن دولت از موضوع حفاظت از جنگلها، باید روشهای دیگری برای برخورد با این مشکل پیدا کرد. باشگاه خبرنگاران جوان- دولت آمریکا از طرحی ۱۰ ساله برای حفاظت از جنگلها در غرب این کشور رونمایی کرد.

عکاس برزیلی در این باره گفت: بلافاصله پس از مشاهده اعضای قبیله که بسیار غیرمتمدن به نظر میرسیدند، دوربین خود را آماده و شروع به عکسبرداری کردم. به گزارش همشهری آنلاین، پس از نزدیک به ۳۰ سال در روز ۲۴ ژانویه ۱۹۷۲ (دوشنبه ۴ بهمن ۱۳۵۰)، شوییچی یوکویی سرجوخه ارتش پادشاهی ژاپن در جنگلهای گوام پیدا شد و خبر پایان جنگ جهانی را شنید! درختانِ جنگلهای بارانی که برای برخی از گونهها سرپناهی ایجاد میکنند نیز تاج پوششی را فراهم کرده که دما را تنظیم میکند. لطفا نظر خود را در رابطه با آهنگ جنگل بارانی از شهاب طلوعی در زیر همین صفحه وارد نمایید.

او میگوید:یگ گروه ۱۵ نفری با استفاده از تیغهای بزرگ و سنگین میتوانند خطهایی به طول ۲۰ کیلومتر از جنگل را در طول یک هفته پاک کنند. یکی از مقامات FUNAI که خواسته نامی از او برده نشود، وضعیت نامناسب سالهای اخیر را شرح میدهد:از سال ۲۰۱۲، همه چیز هر سال بدتر میشد. زیباییهای طبعیی این ولسوالی هنوز بطور دست نخورده موجود است که چشم هر بیننده را به خود جلب نموده و آب هوای گوارای آن جای مناسبی برای گشت و گذار و بازدید است. موقعیت خوب جغرافیایی، داشتن آب و هوای مناسب، وجود کوههای بلند و جنگلهای فراوان همه سبب شده تا این کشور محل مناسبی برای زیستن بسیاری از حیوانات وحشی و اهلی باشد؛ حیواناتی که در سالهای گذشته در مناطق کوهستانی و جنگلها بسیار به چشم میخورند شامل شیر، پلنگ، خرگوش، خرس سیاه و گریزلی، گربه وحشی، گرگ، روباه، شغال، کفتار، گراز، خوک، لاکپشت، انواع بز کوهی، قوچ، گوزن، آهو و غیره میباشند.

طی جنگلزدایی افسار گسیختهی دههای ۱۹۷۰، ۱۹۸۰ و ۱۹۹۰، کمانی از آتش به اعماق جنگلهای آمازون غربی نفوذ کرد. همانگونه که گفته شد ایران دارای ثروت غنی از منابع طبیعی در دنیا است و مسافر و گردشگری را علاقمند می کند تا برای دیدن چنین منابعی مسافتهای طولانی را پیمایش کنند. جنگل حرا، الیمستان، ابر و راش جزو زیباترین جنگل های ایران است که دیدن چنین منابعی شما را محو خود خواهد کرد. علاوه بر هتلهایی نیز با امکانات مناسب در اطراف جنگل ابر و منطقه شاهرود وجود دارند که اقامت مسافران را تأمین میکنند.

ارسباران به دلیل شرایط اقلیمی خاص آب و هوایی، دارای 1072 گونه گیاهی و 97 گونه چوبی گزارش شده است که این منطقه حفاظت شده با 78560 هکتار که حدود 56 درصد این ناحیه را شامل می شود و جزء یکی از 9 ذخیره گاه بیوسفر ایران است. ارسباران یا قرهداغ یک ناحیه کوهستانی و جنگلی است که در شمال استان آذربایجانشرقی و جنوب رودخانه ارس واقع شده است. عکسهای اعضای این قبیله در بخش شمال غربی برزیل و نزدیک به مرز پرو ثبت شدند. جنکل دالخانی رامسر یکی از بکرترین مناطق در شمال ایران به حساب می آید و علاقمندان بسیاری را به خود جذب می کند.

اگر به انتهای جنکل بروید به یکسری روستا و مناطق ییلاقی برخواهید خورد که تا الان زندگی خود با چنین چیزی روبرو نخواهید شد. ولی محمد امان امانیار، رییس جنگلات وزارت زراعت و مالداری بر خلاف این ادعا میگوید: “قانون در این مورد صراحت دارد و افرادی که مرتکب چنین اعمالی میشوند، در صورت شناسایی، به نهادهای عدلی معرفی میشوند.” وی تأکید کرد که در جریان سال گذشته خورشیدی، چندین تن به جرم قطع جنگلات در ولایات کنر، نورستان و تخار به څارنوالی معرفی شدهاند. در چنین شرایطی زمینگیرها نیز به کار خود مشغولند.

دولت بودجهی این سازمان را نیز کاهش داد. این تغییر حاصل تلاشهای دولت درجهت محدود کردن جنگلزدایی و معکوس کردن روند آن بود. آنها برای ایجاد چراگاه درختان زیادی را از بین برده و بقایای آنها را آتش میزنند و سپس با استفاده از هلیکوپتر روی خاکسترهای خاموش بذر علوفه میپاشند.داسیلوا یکی از اهالی این روستا، میگوید:ما میدانستیم که منطقهی قرمز درحال حرکت بهسوی ما است ولی انتظار نداشتیم که با این سرعت از هر جهت پیشرفت کند. ریکاردو استاکرت برای تهیه کتابی راجع به قبایل بومی در برزیل اغلب با بالگرد بر فراز جنگل آمازون به پرواز درمیآید تا به عکسبرداری از اعضای این قبایل بپردازد.

در این نامه آمده است:قلمرو ما مورد حمله قرار گرفته است و ما احساس رهاشدگی میکنیم. جنگل آمازون نامزد قرار گرفتن در فهرست عجایب هفتگانه جدید است. گزارش اخیر مرکز پژوهشهای مجلس که با عنوان «علل، آثار، چالشها و راهکارهای مقابله با آتشسوزیهای جنگلها و مراتع کشور» در اختیار قرار گرفته است، نشان میدهد، روند آتشسوزی در عرصههای طبیعی ایران طی 20سال گذشته افزایش یافته است. این ایالت غربی برزیل دارای یک صنعت ۴ میلیاد دلاری گاو استدر ایالت روندونیای مرکزی، چراگاههایی با وسعتی بیانتها به چشم میخورند. هرچندکه هرکدام از جنگل ها زیبای خاص خود را دارند و نمی توان از آن چشم پوشی کرد.

آب و هوای عالی که جنگل راش دارد هیچ کجا دیگر نمی توانید آنرا حس کرده باشید. همه ی فصل ها می توانید به جنگل راش سفر کنید اما فصل پاییز با برگ ریزان که بوجود می آید و همچنین دیدن برگها به رنگ نارنجی و زرد یک حس عالی منتقل می کند. در این وضعیت زمان سفر به روستاها و شهرهای اطراف افزایش پیدا میکند. هرساله گردشگران زیادی برای بازدید یکی از معروف ترین جنگل های ایران به قشم سفر میکنند. گونه های گیاهی بسیاری در جنگل وجود دارد که ارزش خوراکی دارد و طرفداران زیادی هم دارد. اما خیلی افراد از آنها بی خبر هستند ، اما اگر می خواهید از این گیاهان هم استفاده کنید حتما با یک فردی که کاملا گیاه را میشناسد بروید.

معلمین با تجربه و مسلکی ندارند. چراکه تنها جنگلی است که برای دیدنش باید به میان آبهای شور خلیج فارس بروید و به همین دلیل برای بازدید از آن قایق سواری در میان این خلیج نیلگون را نیز تجربه نمایید. برای دسترسی به جنگل ابر باید از شاهرود و یا شهر بسطام وارد جاده شاهرود – آزاد شهر شده و از آنجا وارد راه فرعی به سمت روستای ابر شوید. خرس قهوهای، شغال، گرگ، کبوتر، بلدرچین، عقاب، کرکس و قرقاول، از گونههای جانوری جنگل ابر هستند. علاوه بر همه ی گونه های گیاهی چیزی که جلب توجه می کند گونه های جانوری خاص مانند خرس قهوه ای، گرگ، پلنگ، خوک وحشی، روباه، خرگوش، شوکا، کبک، عقاب جنگلی، کرکس، شاهین، فاحته در این جنگل خواهید دید.

لازم به ذکر است که تنها 200 نوع میوه از این 3000 نوع میوه در دیگر نقاط جهان وجود دارد و خورده می شود! بسیاری از درختان میوه جهان مانند موز ، نارگیل و انبه بوده است . همچنین در جهان بسیار محبوب است و جزو میراث طبیعی مهم کشور به حساب می اید. در این جنگل ها که به جواهرات زمین معروفند گونه های گیاهی و جانوری فراوانی زندگی می کنند.

همزمان، تبلیغات تلویزیونی مردم را به مهاجرت به این بخشها تشویق میکرد. آواپو و مردم دیگر بهدنبال مناطق قطع درختان میگردند. دیگر عادت کردهایم که با شروع فصل تابستان نظارهگر سوختن جنگلها باشیم. با اینحال این جنگل چیزهای بیشتری برای عکاسی دارد. این انتقال شامل FUNAI نیز میشد. به 40 کیلومتر نیز برسد. درختان پهن برگ (نهاندانگان) محیط جدیدی را نیز برای حیواناتی که در جنگل زندگی میکردند فراهم کردند. ۱ خلاصه زندگی بودا ۲ اولین خطابه بودا بعد از روشن بینی خلاصه زندگی بودا در سال ۵۶۳ قبل از میلاد مسیح در یک شب مهتابی در وایساکها در سرزمین پادشاهی کاپیلاواستو شاهزاده سادهودانا و همسرش ماهامایا در بیشه سلطنتی لومبینی در زیر درخت Sal صاحب پسری شدند.

دیدگاهتان را بنویسید