10 مقصد جذاب برای سفر یک روزه اطراف اصفهان + عکس و ویدیو

آب چشمه از زیر کوه به بیرون می تراود و در مسیر خودش علاوه بر آبیاری زمین های کشاورزی روستای صادق آباد به رودخانه دوغ می ریزد و با عبور از پارک ملی گلستان به سد گلستان می رسد. مساحت كل مخزن سد قريب به ۱۰ هكتار بوده و در حدود ۶۰۰ هزار متر مكعب آب را در خود ذخيره مينمايد، منبع تامين كننده آب مخزن سد، آب چشمه سرچشمه است. دخمه فرهاد، عمارت کلاه فرنگی، گرمابه تاریخی ماکو، قلعه کورپو، پا پنج چشمه، حمام تاریخی صوفی، سد پناهکندی، قلعه و قبرهای صخره ای شدی و غیره از بناهای تاریخی ماکو هستند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از فدراسیون ورزش های زورخانه ای و کشتی پهلوانی رییس فدراسیون ورزش های زورخانه ای و کشتی پهلوانی با معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفهای وزارت ورزش و جوانان دیدار کرد. به گزارش تیننیوز به نقل از روابط عمومی و امور بینالملل سازمان منطقه آزاد ارس، مدیران عامل مناطق آزاد ارس و ماکو برای جذب سرمایهگذار احداث خط ریل جلفا-پلدشت- چشمه ثریا با شرکت مطرح چینی شرکت CRFG وارد مذاکره شدند.

هر چقدر به سمت بالا و ارتفاعات پیش روید، درختان سوزنی برگ بیشتری شما را احاطه میکنند و حال و هوای دیگری را به منطقه میبخشند. بر پایه معلومات ریاست معادن ولایت سمنگان، معدن سلفر این ولایت در یک منطقه به نام کوه گوگرد، در ۱۵ کیلومتری جنوبغرب شهر ایبک قرار دارد. در نـتـیـجه آزمایـشـات خاکشـناسـی که از غار کـرفـتـو به دسـت آمـده نـشـان داده به عـلت یک رشـته فعالـیـتهای جـزئـی و فعـل و انفعالاتـی که در سـطح غـار به عـمـل آمـده و رسـوباتـی که بر جای مانـده ایـن غـار از هـزاره چهارم پـیـش از مـیلاد عاری از فعالـیـتـهای انـسـانـی شده است و سـاکـنـیـن آن که گـلهدارانـی کـوچ رو بـودهانـد آن مـنطـقه را تـرک کـردهانـد.

علاوه بر میوههای این روستا، میتوان به نانهای محلی که در زشک پخت میگردد نیز اشاره کرد که طرفداران بسیاری داشته و باعث ورود گردشگران زیادی به این روستا میگردد. چشمههای آب گرم طبیعی سرعین (اردبیل) یکی از معروف ترین چشمههای آبگرم استان اردبیل است و در ۲۵ کیلومتری شهر اردبیل قرار دارد. در این مقاله قصد داریم یکی از بکرترین و زیباترین جاذبههای طبیعی کشور عزیزمان را برایتان معرفی کنیم. لازم به یادآوری است که اگرچه آب چشمه قابل نوشیدن نیست، اما وارد شدن مقدار کمی از آن به بدن در حین شنا، مشکلی ایجاد نخواهد کرد.

غباری که پیکرش را پوشانده بود، او را به رنگ جغد هم درآورده بود. لام تا کام. شبهایی هم که عقیل او را به عزای عمومی برده بود، شهربانو گریه نکرده بود. کربلایی عقیل تازه به یادش میآمد که دخترش در همۀ این مدت، خاموش بوده است. نصف شده بود. نه گوشت به تن داشت، نه رنگ به صورت، نه اشک در چشم و نه آه بر لب. چو ایران نباشد تن من مباد. راه باریک کوهپایه. بر سنگلاخ و زیر تن تبزدۀ آفتاب.

زنش و پنج تا بچههایش یکجا زیر خاک مانده بود. آبی که از آن بیرون میمخید خوراک یک وعدۀ بزغالهای بود با این همه غنیمت بود. در فاصله یک و نیم کیلومتری شمال شرق افجه آبشار پسچویک با 15 متر ارتفاع وجود دارد و آبشار زیبای موآب از دیدنی ترین نقاط این روستا است . پیروان زرتشت که بیشتر در مرکز ایران و استان یزد حضور داشتند در این شهر اماکن مذهبی مختص خود را دارند که هرساله در زمانهای مشخصی برای برگزاری آیینهای مذهبی خود در آن حاضر میشوند.

قطعا میتوان درون آب شیرجه زد و به کمک تورهای قایقی خود را به یک خلیج کوچک در همین حوالی رساند. قصر نیاوران در باغی در دهكده نیاوران ساختهشد، فتحعلی شاه و محمدشاه هر یك منزلگاه ییلاقی در این مكان ساخته بودند و ناصرالدین شاه با تخریب آن، خود قصر نیاوران را ساخت. عقیل او را روی پشت خود چسباند، قلادۀ بز را به دست انداخت و راه را به دم پا داد. از کنار پل فلزی روی رودخانه راه باریکی به سمت پایین وجود دارد که شما را به کنار رود خواهد رساند.

این باغ از شمال به جاده “چرام گچساران”، از جنوب به اراضی کشاورزی، از غرب به باغ جهاد کشاورزی (باغ عمران) و از شرق به اراضی کشاورزی و کوههای همجوار محدود میشود. این روستا در 12 کیلومتری جنوب غربی شهر پارس آباد، سر راه پارس آباد به اصلاندوز، در استان اردبیل قرار دارد. یک جغد پیر. عقیل در نظر اول، او را بجا نیاورد. آب روشنایی است، یک قطرهاش هم. اگر می خواهید در فصل بهار و تابستان به مکانی خوش و آب هوا بروید و به طبیعت هم بسیار علاقه دارد، پس به شما استان چهارمحال بختیاری را پیشنهاد می کنیم.

توصیه می شود در صورت سفر به استان گلستان سر راه خود سری به این جنگل بزنید. مدیر همچنان به خود بود. شهر اصفهان یا همان نصف جهان، با توجه به معماری بی نظیر و جاذبه های گردشگری متنوعش یکی از شهرهای پر رفت و آمد از نظر صنعت توریستی می باشد. یکی دیگر از دیدنیهای اطراف اصفهان با نام کویر ورزنه شناخته میشود. آنچه که «گل نرگس» و «چشم» را به هم می پیوندد و اجازه می دهد تا یکی به جای دیگری به کار رود، «شباهت » میان آن دو است.

این کاخ در میان باغی قراردارد که گیاهان تزئینی و اولین نهال های مرکبات اصلاح شده در آن کاشته شده است. آبگرم حمام شفا: حمام شفا در شهر سرعین واقع شده است. بنا بروایت دیگر: نارسیس از اهالی ارتری واقع در«اوبه » بود که بدست مردی بنام اپوپس کشته شد و از خون او گلی به نام نرگس روئید. کاراکال نام گربهای میباشد که از سالهای دور در کویری نزدیک صادق آباد زندگی کرده است.

چشمه لال : چشمه لال در 40 کیلومتری شرق شهرستان مینودشت و20 کیلومتری شهر گالیکش و در حاشیه جاده بین المللی گالیکش – مشهد در نزدیکی روستای بش اویلی قرار دارد. چشمه دیمه بین کوهرنگ و داران واقع شده است و فاصله آن تا مرکز استان چهارمحال بختیاری (شهرکرد) صد کیلومتر است، البته تا کوهرنگ (چلگرد) هم ۱۰ کیلومتر فاصله دارد. در طول زمان، قسمتهای مختلفی از این انگورستان تخریب شد و بخش­هایی از آن در سال ۱۳۳۳ ه.ش، در تعریض خیابان ملک از بین رفت. در هر دو زمینه، نقاشی و موسیقی – که در جریان داستانها راه می یابد – علوی به سبک کلاسیک یا کلاسیک جدید نظر دارد.

باید او را به آبادی رساند. باید او را نگاه داشت. کاش یک لتۀ سبز یا سیاه به همراه داشت. شاید آخرین ذرههای رمقش هم داشت ته میکشید. شاید به همین زودی بیناییاش را گم میکرد؟ اما حالا عینکش گم شده بود. حالا که نیست؛ شِررِتی از بال شالش بیرون آورد، نیت کرد که اگر شهربانو برایش بماند بزش را قربانی خواهد کرد. اگر برای خیلی از افراد خواندن و نوشتن در همان دوران مدرسه به اتمام رسید، برای من اما تا همین حالا ادامه دارد. چشمه آب گرم رینه در ۹۰ کیلومتری شهرستان آمل و داخل روستای رینه قرار دارد.

دیدگاهتان را بنویسید