10 تا از مکان های دیدنی تفت آن با عکس و آدرس

محصول پیشخرید شده توسط مشارکتکنندگان، بهصورت پیشفرض، توسط باغ بازار به فروش رسیده و منفعت (یا زیان) نهایی حاصلشده بین باغ دار، مشارکتکننده و باغ بازار به نسبت مساوی تقسیم میگردد. اطاق سقف بلندی دارد که گنبد آن فرو ریخته و قسمت اعظم گچ بری و تزئینات و نوشته های آن نیز از بین رفته است. در مسیر رودخانه ولیان باغات انبوه گردو، گیلاس و آلبالو احداث شده اند و آن را به جذاب ترین تفرجگاههای پیرامون شهرهای تهران و کرج تبدیل کرده اند. باغ بازار بهعنوان مبدع کشاورزی مشارکتی در ایران، باغ بازارهای مشارکتی را برای حمایت از کشاورزی مسئولانه ایرانی و نیز امکان مشارکت مردم با کشاورزان و باغ داران طراحی کرده است.

بهترین نوع آب در خواب آب روشن و صاف و کم عمق است که در جوی روان باشد و سنگریزه های کف جوی یا نهر دیده شود. محققان انجمن تغذیه آمریکا، توت سیاه را در مقایسه با ۴۰ نوع میوه ی تازه دیگر، به عنوان اولین میوه از نظر فعالیت آنتی اکسیدانی قرار داده اند که به عنوان یک ضد سرطان قوی و موثر شناخته می شود. در دورهای که این قبرستان بدون نگهبان بود، قبرها مورد سرقت قرار گرفتند و عتیقههای زیادی از درون آنها دزدیده شد.

این مرد چون دوتارزن بود، گاهی که پدرم میخواست پرده ببندد، عیب و ایراد کارش را میگفت. در عمق دره، رودي جريان دارد که آب چشمه پس از طي مسير نسبتا کوتاهي به آن مي ريزد. به هر سوی گفتهاند پس از ملا فریدون لر پسرش ملا شکرالله گلهداری جانشین او شد و سالها ریاست گلهداریها را بر عهده داشته است. دوتارهای او نمونه کاملی از یک دوتار استادی بوده است؛ سازهایی بیعیب و نقص، با صدادهی بالا.

شهداد یک منطقه وسیع و بسیار مهم در کشاورزی شهرستان کرمان، چسبیده به کویر لوت است. اقلیم شهدادکاملا گرمسیری است و میوه هایی نظیر خرما و محصولات زراعی نظیر سیر در آن بسیار معروف است. در سال 1645، هلنديها قواي نظامي مهمي در خليجفارس گرد آوردند و به بهانه اين كه ايران قرارهاي عهدنامه تجاري خود با آن كشور را رعايت نكرده است، حصار و قلعه قشم را تصاحب كردند و نيروهاي نظامي خود را در آنجا اسكان دادند؛ ولي به علت گرماي شديد هوا، بسياري از نيروهاي هلندي تلف شده، و عاقبت هلنديها مجبور به تخليه جزيره قشم شدند.

شبستر از شهرهاي قديمي آذربايجان است، نام اين شهر در كتابهاي تاريخي قديم آمده است. این منطقه که حالت بکر و طبیعی خود را حفظ کرده است، نیاز به رسیدگی بیشتر و ایجاد زیرساخت های مناسب جهت شکل دادن یک فضای گردشگرپسند دارد. در تقسیمات کشوری جدید ایران که در سال ۱۳۱۶ شکل گرفت، از دهستانهای بخش هشترود (سراسکند) شد. طبق استاندارد های باغ بازار، مسئولیت پذیری می تواند در انجام تلاش هایی برای حفظ سلامتی مصرف کنندگان، کشاورزان، محافظت از محیط زیست و منابع طبیعی، حفاظت از ذخایر ژنتیکی بومی ایران اعم از گیاهی، جانوری و حتی انسانی و نیز بهره و ری بیشتر تعریف و تبیین گردد.

طبق نتایج بررسی اکثر زبانشناسان ancaq” در ابتدا با فرم أنچا ança” در کتیبه وجود دارد. مسلماً نتایج به دست آمده، راهنمایی برای اصلاح زنجیره محصول در باغات و روستاهای سراسر ایران خواهد بود. در صنایع غذایی نیز استفاده و استخراج گاز دیاکسید کربن فعلاً در ایران کاربرد دارد. شاتوت ترش مزه ترو درشت تر است در حالی که توت سیاه شیرین تر و نرم تر و قدری کوچک تر از شاتوت است. اما من ببینم میفهمم که این از دوتارهایی است که مرحوم علیجمعه ساخته است. بسختی اندرید و اینکه شما پرستید شما را فریاد نخواهد رسیدن و نتواند رسید و اگر چنان است که فریاد رسد او را خواهش کنید تا شما را از این سختی برهاند، و اگر نتواند کردن تا من خدای خویش را بخوانم تا شما را از این سختی برهاند، آنگه شما او را بپرستید.

این پارک یکی از بهترین گزینه ها برای تفریح محسوب می شوند تا خاطره ی خوشی را برای شما رقم بزند. هتل ها و کت و شلوارهایی در این منطقه وجود دارد ، اما هنوز هم برای ایجاد امکانات بیشتر به پیشرفت های گردشگری زیادی نیاز است. این هتل در فاصله 4 کیلومتری شهر چشمه ترکیه و 110 کیلومتری فرودگاه ازمیر واقع شده و امکانات متعددی را در اختیار گردشگران قرار میدهد. در نزدیکی روستا بشاویلی خانههای مخروبهای قرار دارد که در واقع محل قبلی روستا بوده است و خانهها در ماجرای سیل سال 80 جابجا شدهاند. دهخدا می گوید:”کشیتوییه، دهی است از دهستان چهار فرسخ، بخش شهداد شهرستان کرمان، واقع در ۱۷ هزارگزی جنوب باختری شهداد سر راه مالروی شهداد به کرمان .

درختان توت باغ، سمپاشی نمی شوند و نیز بخاطر کمبود آب در منطقه، تنها از کود حیوانی استفاده شده و هیچ نوع کود شیمیایی به درخت های باغ داده نشده است زیرا کودهای شیمیایی باعث تشنگی بیشتر درخت می شوند. به هیچ وجه حیوانات خانگی خود را داخل حوضچه نیاورید. نریمان افزود: طرح مطالعاتی احداث راه آهن جلفا چشم ثریا برای راه اندازی دو خط ترانزیت ریلی انجام می شود و در مرحله نخست یک خط با توان ترانزیت ۶ تا ۱۰ میلیون تن بار را داشته و ترکیه نیز خط آهن خود را از قارص به دیل اوجی که نقطه مقابل چشمه ثریا است گسترش می دهد و به محض اتمام احداث ۱۴۷ کیلومتری این مسیر، اتصال راه آهن ایران به اروپا از این مسیر، محقق خواهد شد که با احداث این خط آهن، منطقه آزاد ارس به یک مگاپورت و هاب بزرگ لجستیکی در منطقه تبدیل خواهد شد.

توت سیاه هم خانواده با توت سفید و اصل آن از ایران است. تعریف: آوردن واژه ای با دو معنی که یک معنای آن مورد نظر و پذیرفتنی است و معنای دیگر که مورد نظر نیست با بعضی از اجزای کلام تناسب دارد. بالاترین دمای ثبت شده ی خشکی بر روی کره ی زمین، در کویر لوت ثبت شده و به همین دلیل است که محصولات باغی “کشیتو” خیلی زودتر به بازار می آید. آب و هوای معتدل روستای کشیتوییه، به دلیل مجاورت با کوهستان های برف گیر سیرچ است. آب باغ از چشمه تامین می شود. توجه نکردن به شیوه ی نیکانانی تامین آب شیرین به وسیله ی سازه سازه های مسئولانه ی آبی ایرانی مشهور به قنات یا کاریز، این وضعیت را بغرنج تر نموده است.

روستای کشیتوییه، قریه ای خوش آب و هوا از توابع بخش چهار فرسخ شهداد در شرق استان کرمان است. قسامه: قسم ياد کردن شهود در مورد جنايات در دادگاه که شرايط خاص دارد. دوتارهای علیجمعه زحمتکش، چه ویژگیهایی داشته که اینقدر خواهان دارد؟ او، پسر علیجمعه است. خودش تعریف میکند علاقهاش به دوتارسازی از وقتی شروع شده که پدرم علیجمعه را دید بوده. کسی هم دوتارسازی نمیدانست. خانه کوچک استاد پرویز در انتهای خیابان مهریز محله ساختمان مشهد، یک کارگاه خوشنام دوتارسازی است؛ خانهای که همه زار و زندگی استاد پرویز زحمتکش را در اتاق کوچکش جای داده است؛ کندهها و کاسههای دوتار، همه زندگی او هستند.

اما عقاید دیگری نیز درباره این نام وجود دارد و آن هم بر این قرار است که چار پیشتر چاو به معنی پول بوده و منظور از اویماق کندن یا ضرب کردن بوده و به این محل، مکان ضرب سکه یا چاواویماق می گفتند. این امامزادگان یکی موسی از اعقاب امام محمد تقی (ع) و دیگری سلیم از نوادگان امام جعفر صادق (ع) است كه بقعه آنها در روستای آسفاران واقع شده است. در شمال ارسباران دره ارس و بخش ورزگان شهرستان اهر ، کوه های قازان داغی و قندران باشی واقع شده است که پوشیده از درختان جنگلی و مراتع کوهستانی است .

توت سیاه که در مناطق گرمسیری تر و نیز معتدل ایران کاشت می شود، میوه ای ایست که به لحاظ ظاهری از شاتوت کوچک تر و شیرین تر است. توت سیاه با شاتوت و سایر توت ها تفاوت دارد و به دلیل همین تفاوت، خواص و مشتری خودش را در بازار ایران و جهان دارد. با این حال به دلیل عدم سرمایه گذاری کافی در زنجیره ارزش این محصول بسیار ارزشمند و با وجود این که کشاورزان و باغداران منطقه واقعاً به درآمدش نیاز دارند، تجارت آن همچنان به شکل سنتی انجام می شود. مثلاً از مشاورهی متخصصان برای مبارزه زیستی با آفات و یا روشهای ترکیبی کمخطرتر استفاده کنند تا مجبور نباشند از سموم شیمیایی خطرناک استفاده نمایند یا جعبه و لوازم بستهبندی تهیه کنند و محصولاتشان را به شکل مناسبی سورت و بستهبندی نمایند یا محصولشان را فرآوری کرده و یا حتی برایش اقدام به بازاریابی نمایند.

در بسیاری موارد، باغ داران و کشاورزان برای اینکه بتوانند محصول باکیفیتی را به شکل مناسبی به دست خانوادهها برسانند باید بتوانند در هنگام کاشت، داشت، برداشت یا پس از برداشت محصول، اقداماتی را انجام بدهند. پس گریان گریان آمد و شتابان در صومعه بازرفت. پس از اتمام داستان ذهن مخاطب همچنان درگیر سوالاتی پیرامون ماکان و نحوه قضاوتش می ماند. فقط کاش ماکان میفهمید که… در مورد افرادی که زندگی یکبار شکست خوردند بکار می رودمانند مار گزیده از ریسمان سیاهو سفید میترسد. ۶۰ـ نصیر سیفی متولد ۱۳۰۴، تاریخ شهادت ۲۷/۱۲/۶۶ در بمباران آذرشهر به شهادت رسید. چشمههای آب معدنی، سکوت کویر، نخلستان، ردپای تاریخ و آثاری ارزشمند روزگاران و…

اردبیل نه تنها موقعیت جغرافیایی ویژهای دارد، بلکه از تاریخ و فرهنگ هم غنی و سرشار است. بازار سماورسازها، بازار صرافها، بازار قنادها، بازار كفاش ها، بازار كلاهدوزها، بازار لوافها، باغ چهلستون، چهارسو ضرابخانه، چهارسو كرباس فروش ها، سرای ضراب خانه، سرای قصر، سرای قيصريه، عالی قاپو، كاروانسرای ملک التجار، گرمابه جارچی، مدرسه علميه ملاعبدالله مدرسه عليمه جده بزرگ، مدرسه علمیه صدر بازار، مسجد امام، مسجد جامع اصفهان،مسجد حاج محمد جعفر، مسجد حكيم، مسجد دارالشفاء، مسجد شيخ لطف الله مسجد علی، مسجد نو اصفهان، مقبره كلباسی، موزه های معاصر و ميدان امام، تنها برخی از آثار تاريخی و جاذبه های گردشگری اين منطقه هستند.

این باغ و مقداری زمین کشاورزی مربوط به آن، تنها محل ارتزاق خانواده است. آب این چشمهها از نوع آبهاى گرم عمقى است که بیشتر از بخار خمیره سنگهاى سوزان درون پوسته زمین به وجود مىآید و به سطح زمین مىآید. مساحت تقریبی باغ آقای زارعی ۱۰۳ قصب درحدود ۲۶۰۰ متر مربع است و با زمین های زراعی اش به حدود نیم هکتار می رسد. با خدابیامرز استاد عسکریان هم که همنشین بودند؛ همچادر بودند. وی ازکشاورزان قدیمی و خوشنام روستای کشیتوییه است که از بهار سال ۱۳۹۸ به شبکه ی باغ داران مسئولیت پذیر عضو باغ بازار پیوسته است.

دیدگاهتان را بنویسید