۱۲ فیلم ترسناک ممنوعه ای که واقعا نباید دید!

جاده کوهستانی و جنگلی یونگاس (North Yungas) در کشور بولیوی، جادهای باریک و پر پیچ و خم به طول ۶۹ کیلومتر، تنها مسیری است که از اعماق جنگل آمازون و رشته کوههای بلند آندز (Andes) و دره های عمیق آن میگذرد تا دو شهر لاپاز (La Paz) و کورویکو (Coroico) را به هم متصل کند. تا آنجا که می توانید مکالمه کنید خوب است، شاید نه به اندازه ممکن، اما دلیلی وجود ندارد که نتوانید هر هفته با آن تماس بگیرید از آنجا که از نگرانی های روز به سلامتی ذهن خود بیعت می کنید، بدانید که با حضور حتی در مدت ده ثانیه، سی ثانیه، یک دقیقه یا دو دقیقه، می توانید وزن آتش سوزی جنگل های آمازون بسیار خوبی را از ذهن خود بلند کنید.

بهویژه اگر به پاهای بلند آنها توجه کنیم که گاهی تا سی سانتیمتر طول دارد. آتش سوزی جنگل های آمازون که مدتی است در صدر اخبار جهان قرار گرفته، همچنان در حال نابودی بخشی از مهمترین پوشش گیاهی سیاره بوده و به تازگی گفته شده که کشور برزیل از ارتش خود برای مهار این آتشها کمک گرفته است. از هر پنج کشور، یک کشور در مسیر فروپاشی اکوسیستم قرار دارد. اما چرا لقب غنی ترین اکوسیستم به این جنگل بارانی داده شده است؟ حیوانات آمازون تنوع بسیار بزرگی را شامل می شود و اکوسیستم آمازون یکی از متنوع ترین مکان های روی زمین است.

یکی از بزرگترین خزندگان روی زمین که از اندازه چشمگیر خود برای نگهداشتن شکار در زیر آب استفاده میکند، تا وقتی که جانور بیچاره غرق شود. همچنین با وجود شباهتی که با دلفینهای خاکستری دارند از نظر اندازه از آنها کوچکتر هستند و همین دلیل باعث شده تا بتوانند به راحتی در آبهای رودخانه شنا کنند؛ وزن آنها به ۹۰ کیلوگرم میرسد. بعضی از این قبایل جمعیتی حدود 200 نفر دارند اما تعداد محدودی از این قبایل جمعیتشان تا 30هزار نفر نیز میرسد. بعضی از این قبایل به دلیل چادرنشین بودن، مرتب محل زندگی خود را تغییر میدهند اما بیشتر آنها در خانههایی زندگی میکنند که سالها قبل به دست اجدادشان ساخته شده بود.

طبق تحقیق دانشمندانی که به این جنگلها سفر کردهاند، 50 قبیله بومی، شناسایی شدهاند که به طور کلی با دنیای بیرون از جنگل غریبهاند و حتی از قبایل به حال خود رها شوند تا به خاطر رفتن بیگانگان به حریم خصوصیشان مجبور به پناه بردن به اعماق جنگل نباشند، چون این کار باعث میشود آنها به مناطق دورافتاده رفته و دیگر نتوان اطلاعی از آنها به دست آورد. در این زمان ایزابل تنها و مستاصل به راه خود ادامه داد تا اینکه به یکی از قبایل بومی برخورد؛ در این هنگام از شدت ضعف و خستگی از هوش رفت. در 9 نوامبر سال 1989 یک کشتی مسافرتی کوچک با 25 مسافر و خدمه از رودخانه آمازون میگذشتند که ناگهان حفرهای عجیب و ترسناک درست در مقابل آنها و در آبهای رودخانه ایجاد شد اما وقتی که کشتی رفتهرفته دچار این گرداب میشد، ناخدای کشتی که سالهای سال عمر خود را در این راه گذرانده بود، توانست کشتی را از غرق شدن نجات دهد ولی 2 نفر از مسافران درون آب افتاده و جان خود را از دست دادند و همچنین 10 نفر دیگر به شدت زخمی شدند.

زمین جنگل آنقدر تاریک است که حتی در طول روز هم باید با چراغ قوه در آن راه بروید تا بتوانید ببینید. کافی است تنها مساحت این جنگل را که 5.5 میلیون کیلومتر مربع است را تصور کنیم که میان 9 کشور تقسیم شده است! امروزه مردم بومی، سازمانهای خود را در تمام 9 کشور منطقۀ آمازون تأسیس کردهاند . بیشتر ما قدر زندگی را نمیدانیم. مارکوس که قبلاً نیز بارها به آمازون رفته بود، از داستانهای خود برای یوسی تعریف کرد و او هر چه بیشتر برای سفر راغب میشد. مارمولک باسیلیک می تواند این کار شگفت انگیز را روی انگشتان پایش که دارای تار و پود خاصی هستند انجام دهد و به او اجازه می دهد روی دو پای عقب خود بایستد.

این جنگل که بیشترین تراکم پستانداران روی زمین را در خود جای داده است به خاطر جنگل سرسبز و حیات وحش استوایی شهرت دارد. این مارمولک هنگام فرار از دست شکارچیان، به معنای واقعی کلمه می تواند روی سطح آب با سرعت بدود. پشه ها حامل بیماری هایی مانند مالاریا هستند و اگر شما را نیش بزنند، بیماری به سرعت وارد جریان خون شما می شود. حتما شما هم از آن دسته افرادی هستید که به نظرتان مورچهها حیوانات بیآزاری هستند، اما مورچه گلولهای با اینکه اندازه کوچکی دارد ولی در حقیقت یکی از خطرناکترین موجودات در جنگلهای آمازون به حساب میآید.

پیرانا با اینکه فک قوی با دندانهای تیزی دارد، اما توانایی خوردن یک انسان کامل را ندارد، ولی قطعا میتواند یک بخش را خیلی خوب از شما جدا کند! اما فراموش نکنید که این گربهسان خوش رنگ و لعاب میتواند در عین حال برای حفاظت از قلمرو و امنیت خود، به موجودی بسیار خطرناک تبدیل شود.اگرچه آنها هم مثل گربههای خانگی علاقهی چندانی به آب و خیس شدن ندارند، ولی در عین حال شناگرانی ماهر هستند. در دوران گذشته، جنگل بارانی آمازون از دورههای اقلیمی بسیار گرمتری جان سالم بهدر برده است؛ اما آن وضعیت بدون تأثیر ناشی از آسیبهای شدیدی بوده است که بهواسطهی فعالیت انسانی ایجاد میشود.

این مار غول پیکر میتواند بهسادگی و به کمک قدرت عضلات خود شکارش را کشته و آن را درسته ببلعد و در این میان اندازه طعمه، هیچ تغییر خاصی ایجاد نمیکند.آناکوندا در رودخانه آمازون صبورانه انتظار کشیده و منتظر شکار خود میمانند و در این میان هیچ چیز از گزند آنها در امان نیست، تمساح سیاه، جگوار، لاکپشت، خوک وحشی، آهو و حتی انسان. کوهستان با روستاهایی که در دامنه اش قرار گرفته اند، تابلویی بی نظیر ایجاد نموده اند. در سوم اکتبر سال ۲۰۰۹، این هواپیما که در حال عبور از بالای جنگلهای آمازون بود، دچار توفانهای شدید این منطقه شده و کنترلش را از دست داده و در نهایت سقوط کرد، اما ۷ سرنشین هواپیما هیچگاه پیدا نشدند و تنها ۲ نفر از آنان توانسته بودند از طریق شنا از آبهای رودخانه آمازون خود را به شهرهای اطراف برسانند اما گفتند که از سرنوشت همراهانشان هیچ اطلاعی ندارند و چون از پیدا شدن آنها ناامید شده بودند فقط جان خود را نجات دادند.

در طول سالهایی که این زوج در جنگلهای آمازون سرگردان بودند، با اتفاقات عجیبی برخورد کرده بودند. مانند بسیاری از جنگلهای بارانی آسیب پذیر در سراسر جهان، جنگلهای بارانی داینتری نیز در معرض تهدید هستند. جنلگهای بارانی آمازون در تمام فصول سال دارای هوایی گرم با رطوبتی بسیار زیاد می باشند . آنها بسیار خسته و بیمار بودند و تنها پوست و استخوانشان باقی مانده بود. این قورباغه قادر است پوست خود را به رنگهای طلایی، زرد، قرمز، مسی، سبز، سیاه و آبی درآورد که در واقع، نوعی تاکتیک دفاعی هنگام حملهٔ موجودات دیگر است. اینطور که به نظر میرسید این قبیله تا به حال با انسانهای دیگر برخورد نکرده بودند زیرا درست در زمانی که باستانشناسان قصد عکسبرداری از آنها را داشتند، مردم قبیله به سمت آنها نیزه و تیر پرتاب کردند.

آن ها برای اینکه راحت تر بتوانند زهر خودشان را به سمت دیگر حشرات پرتاب کنند، از دهانشان استفاده می کنند که شاخک هایی از آن بیرون آمده است. قارچهای تک سلولی مانند کپک میوه در محل میوه های خراب رشد می کنند . کپک در کدام نمونه (ها) رشد کرده است؟ گام به گام نمونه سوال و جواب متن و پرسش های تشریحی و تعریف کنید و نقطه چین درس ۱۲ دوازده جنگل برای کیست؟

سوالات درس ۱۲ علوم ششم ابتدایی با جواب ؛ در این مطلب با پاسخ و جواب نمونه سوال های تشریحی و تعریف کنید و جای خالی مهم امتحانی متن فصل و درس ۱۲ دوازدهم جنگل برای کیست؟ در فصل های خشک و کم باران احتمال حمله ی پیراناها به انسان نیز زیاد است. بیش از ده قبیله از گروههای کوچک انسانی در بخشهای دورافتاده جنگل آمازون زندگی میکنند. او در این باره میگوید: «پس از این همه مدت پیادهروی و بالا و پایین رفتن از تپهها و گذشتن از رودخانه، سرانجام در منطقهای دورافتاده گروه کوچکی از آدمها را دیدم که در حال جمع کردن جوز برزیلی بودند.

علاوه بر این، غذای تنبل تنها متشکل از برگ گیاهان است که به کمک زبان ۲۵ تا ۳۰ سانتیمتریاش آن را میجود. متوسط درجه حرارت، در مرکز آمازون، در حدود ۳۰ درجه سانتیگراد (۸۶ درجه فارنهایت) غربیترین بخش این منطقه، در حدود ۲۵ درجه سانتیگراد (۷۶ درجه فارنهایت) میباشد. متأسفانه، جنگلزدایی، صنعتی شدن و تغییرات آب و هوایی آمازون (و همه گیاهان و حیوانات موجود در آن) را در معرض خطر ناپدید شدن قرار داده است، که علاوه بر خود جنگل برای کل سیاره ویرانگر خواهد بود. سپس عدهای از آنها به مسیر ادامه داده و عده دیگری به همراه مردی که ملاقات کردهاند به شهری در آن نزدیکی میروند.

یکی از این تصاویر، بردهای است که تصویر آن در سال 1992 گرفته شد و دیگری شبح دختری است که نزدیک پنجره خانه ایستاده است. خب، تصور کنید در روستایی در حال قدم زدن هستید که اندازهی عروسکهای آن بهاندازهی انسانها هستند و بهقدری زیادند که نسبت آنها حدود 100 به 1 میباشد. تماشای اهرام بزرگ و غول پیکر مصر و نحوه ساخت عمارت های با این ابعاد شگفت انگیز پر از هیجان خواهد بود، حال تصور کنید در راهروها و دالان های کشف شده در این اهرام قدم بزنید. با اینکه هزاپای غول پیکر نمی تواند انسان را بخورد، اما تب و لرز و درد شدیدی را به وجود می آورد و بهتر است از آن ها فاصله بگیرید.

برزیل درخواست کمک او را قبول کرده و تیمی تحقیقاتی را با او با این سفر فرستاد. با این حال این جنگل بقدری بزرگ و وسیع است که اگر بریتانیا و ایرلند را بخواهیم در این جنگل بگنجانیمف می توانیم آمازون را به 17 قسمت مساوی به بریتانیا و ایرلند تقسیم نمود. را برایتان نوشتیم. اگر سوالی داشتید در قسمت پایین، دیدگاه خود را برای ماگرتا بنویسید. در پاسخ به این پرسش با توجّه به آنچه آموختهاید، یک داستان کوتاه بنویسید. نقطه مرکزی شهر یک هرم عظیم است که ۷۸ متر ارتفاع دارد.

گفتنی های این خلبان که پیدا کردنش دشوار بود و انگلیسی را با لهجه صحبت می کرد از دست ندهید. این فیلم آغازگر شخصیت ماندگار صورت چرمی و عناصر رایج ژانر اسلشر بود که در زمان اکران آن را بیش از حد خشن و ترسناک میپنداشتند. همهی چیزهایی که درباره این جنگل گفته میشود، حکایت از ترسناک بودن آن دارند. بدبختانه افرادی که به مناطقی از آمازون که پر از بومیهاي خطرناک هست سفر می کنند حتی نمی دانند که مورد تعقیب قرار گرفته اند تا این که به آنها حمله می شود.

دیدگاهتان را بنویسید