کالری چیست و چگونه محاسبه می شود؟

ترکیب اسید چرب لارد و تالو اساساً متفاوت است، چرا که تالو از بدن پستانداران نشخوارکننده به دست می آید و به خاطر انجام فرایند بیوهیدروژناسیون سخت تر است. کربوهیدرات های ساده ( مانند چیپس ) و قند های اضافه شده ( در مواردی مانند نوشیدنی های شیرین ) باعث بالا رفتن فشار خون می شوند، که باعث تحریک سیلی از انسولین است، انسولین هورمونی است که کبد را تشویق می کند تا در میان تنه چربی ذخیره کند. سوال سوم: کدام دسته از غذا ها ظرفیت سوخت و ساز بدن را افزایش می دهند و موجب می شوند که چربی های شکم آب شوند؟

برای کاهش چربی شکمی، بهتر است چربی مصرف کنید مخصوصا اسید چرب های غیر اشباع. در یک تحقیق محققان از خانمهایی که مورد آزمایش بودند خواستن برنامه غذایی را انجام دهند که ۱۶۰۰ کالری داشت و سرشار از اسید چرب های غیر اشباع بود، نتیجه این شد که آنها یک سوم چربی شکمی خود را در طول یک ماه از دست دادند. مطالعهای که در سال ۲۰۰۷ انجام شد نشان داد که مصرف اسیدهای چرب میتواند سلامت سوخت و ساز بدن را بهبود دهد. در مطالعه ای که در سال ۲۰۱۱ انجام شد نشان داد که مصرف مکملهای چربیهای چند غیر اشباع روی افراد ۲۵-۴۵ ساله باعث افزایش غلظت پروتئین و اندازه سلولهای عضلانی میشود.

تحقیقاتی که در دانشگاه پوردو انجام شد نشان داد که جوانههای چشایی زبان ما میتواند چربی غذا را تشخیص دهند به همین دلیل غذاهای کمچرب، میل ما به خوردن چربی را کاهش نمیدهند. یکی از بهترین تمرینها برای چربی سوزی و عضله سازی حرکت تراستر است به این صورت که ورزشکار به بدن خود اتکا کرده و به صورت ایستاده وزنهها را تا بالای شانه میآورد و بعد از آن در حالت اسکوات رو به پایین رفته و سپس با سرعت به بالا حرکت میکند و وزنهها را بالای سر خود قرار میدهد، این تمرین را میتوان روزانه به صورت منظم در یک ست 15 تایی انجام داد.

اما اگر به جایی رسیدید که نمی توانید این کارها را انجام دهید وقتش است که از یک درمانگر کمک بخواهید. در شبه قاره هند چربی شیر تبدیل به کره آب کرده می شود که محصولی شبیه به کره با چربی بیشتر و آب کمتر (کمتر از ۰/۲ درصد) است که این روش در کشورهای گرمسیر بیشتر انجام می شود. بلکه تنها به این دلیل بیشتر حجم چربی در شکم قرار دارد که شکم شما فضای بیشتری برای ذخیره چربی در اختیار بدن گذاشته است. پاسخ: همه پروتئین ها از مولکول هایی به نام آمینو اسید ساخته شده اند. اسیدهای چرب امگا ۳ باعث تحریک سنتز پروتئین عضلانی در افراد سالمند نیز میشوند.

در مطالعه انجام شده توسط محققان دانشکده پزشکی Keck در دانشگاه کالیفرنیای جنوبی، مرکز سرطان دانشگاه هاوایی و گروهی از پزشکان در مرکز پزشکی Cedars-Sinai لس آنجلس، میزان مصرف قهوه در ارتباط با خطر و مرگ و میر ناشی از بیماری مزمن کبد و سرطان کبد مورد بررسی قرار گرفت. پژوهشگران هیچ ارتباط کلی بین میزان مصرف چربی اشباع شده توسط شرکت کنندگان و خطر ابتلا به بیماری قلبی پیدا نکردند؛ اما این نتایج زمانی متفاوت بود که پژوهشگران به غذاهایی که منابع معمولی چربی اشباع هستند نگاهی انداختند. کره عمدتاً به عنوان یک اسپرد استفاده می شود، اما در پخت و پز و سرخ کردن مواد غذایی نیز مورد استفاده قرار می گیرد.

برخی از این مضرات اصلاح شدهاند، اما از آنجا که برای کره یک تعریف قانونی وجود دارد، برخی از محصولات اصلاح شده نمی توانند به عنوان کره تعریف شوند. کالری اضافی به تریگلیسرید تبدیل و به عنوان چربی ذخیره میشود. برخی از غذاها هستند که به صورت چربی یک راست در شکم شما مینشینند و سبب ایجاد چاقی شکم و اضافه وزنی تقریبا فوری دقیقا در همان جایی میشود که شما نمیخواهید.

بر اساس مطالعهای که در سال ۲۰۰۸ در دانشگاه پامپلونای اسپانیا انجام شد، رژیم غذایی با مقادیر بالای اسیدهای چرب امگا ۳ میتواند باعث ایجاد احساس سیری بلافاصله و ۲ ساعت بعد از وعده غذایی شود. این غذاها دارای مواد تشکیل دهنده بسیاری هستند و از طریق تغییرات پیچیده که در کارخانهها بر روی آنها اعمال میشود، مواد غذایی دیگر شباهتی به منبع اصلی و طبیعی خود ندارد. چربیهای حیوانی (کره، چربی خوک، چربی گاو، چربی مرغ و روغن ماهی) چربی شیر (گاو) یک محصول مهم برای دامداران است و به صورت شیر، خامه، کره یا پنیر مصرف می شود.

لارد یکی از چربیهای حیوانی است که در بدن خوک تولید می شود و تالو چربی دیگری است که از گاو به دست میآید. این ویتامینها برای حفظ انرژی، تمرکز، و سلامت عضلات لازم هستند، ضمن این که کلیدی برای داشتن وزن سالم به حساب میآیند. حرف آخر این است که نگه داشتن پوست مرغ کالری دریافتی یا خطر بیماریهای قلبی را در صورتی که به اندازه متعادل در برنامهی غذایی مصرف شود، به طرز چشمگیر افزایش نمیدهد.

کم کاری و پرکاری تیروئید از شایع ترین مشکلاتی است که افراد زیادی آن را تجربه کرده اند. اگر چه این مکانیزم اصلی ترین مکانیزم ثابت شده برای اثر این دارو بر روی سلولهای کبدی و تولید گلوکز در آنهاست، اما مکانیزمهای ناشناخته دیگری قطعأ در این کار دخیل هستند. اگر ASH به درستی درمان نشود می تواند منجر به بروز زخم کبدی شود. بعد از یک سال ریسک بیماری قلبی به نصف زمانی می رسد که سیگاری بودید .

روغن ماهی دارای کیفیت بالا ممکن است به صورت کپسول هایی مصرف شود، به داخل خوراک دام اضافه شود تا میزان EPA و DHA را در شیر یا تخم مرغ یا گوشت بالا ببرد و یا به غذاهای آماده مانند اسپردها، نان و نوشیدنی های میوه ای افزوده شود که اغلب به صورت یک پودر میکروانکپسوله شده میباشد. در بسیاری از بیماریهای کبدی، بیماریهای عفونی و نفریت مقدار گلوبولین خون پلاسما خون زیاد میشود؛ و ازدیاد گلوبولین خون، تهنشین شدن گلبولهای قرمز را تسریع میکند. مقدار اسیدهای چرب چند غیر اشباع در کره کم (حدود ۳ درصد) است.

دیدگاهتان را بنویسید