چه چیزی قند خون را پایین می آورد؟

رژیم غذایی دش تنها با مدیریت میزان مصرف مواد غذایی متداول، میزان مورد نیاز مواد مغذی روزانه و هفتگی را به بدن میرساند. مقاله کرب سایکلنیگ فیتامین را در این مورد بخوانید. به همین دلیل است که متخصصین ما در آزمایشگاه شبانه روزی آنی آزما جهت آموزش اولیه برای آگاهی کلی از نتیجه آزمایش، این مقاله را نگارش نموده اند. • سطح بالای تریگلیسیرید (بیشتر از ۲۰۰ mg/dL) با افزایش خطر ابتلا به تصلب شرایین و بیماری عروق کرونری مرتبط است و در نتیجه با خطر سکته قلبی همراه است.

پژوهش های انجام شده در سالیان اخیر نشان می دهند که مصرف چربی های اشباع شده خطر بیماری قلبی، سکته و دیابت را بالا نمی برد. برای مدت های طولانی چربی های اشباع شده مانند روغن نارگیل بسیار بدنام بودند و به عنوان چربی های خطرناک دسته بندی می شدند. شما می توانید به مقدار نامحدود از این نوشیدنی ها بهره ببرید اما از کافئین به اندازه متعادل استفاده کنید. نوشیدنی های ورزشی می توانند الکترولیت ها را به تعادل رسانده و قند خون را پایین بیاورند، اما مطمئن شوید نوشیدنی بدون قند خریداری میکنید.

نوشیدنی زیره و لیمو یکی از انواع نوشیدنی با زیره برای لاغر شدن است. در یکی از تحقیقات بر روی موشها، آنهایی که ۵۰ درصد از کالری مورد نیاز خود را از مصرف چربیهای اشباع شده دریافت کرده بودند دچار کاهش غیر عادی سیگنالهای دوپامین، در قسمت پاداش مغز شدند. پژوهش های بسیار زیادی نشان داده اند که رژیم های کم کربوهیدرات و پر پروتئین برای کاهش کالری دریافتی و آب کردن چربی ها بسیار موثر هستند. فواید بسیار زیادی در استفاده از رژیم سواحل جنوبی وجود دارد که از جمله آنها می توان به توانایی این رژیم برای کاهش وزن بدون گرسنگی اشاره کرد.

این چربیهای غیراشباع میتواند خطر بیماریهای قلبی عروقی، سطح کلسترول و تریگلیسیرید و التهاب را کاهش دهد. در برخی مناطق سطح تولید میتواند تا ۱۰۰ درصد یا بیشتر افزایش پیدا کند و اثرات زیستمحیطی حاصل از آن را تشدید کند. در برخی موارد که دلیل بالا بودن تری گلیسیرید به سابقه ژنتیکی فرد برمیگردد، چاقی و تجمع چربی زیرپوستی را شاهد خواهیم بود. کانتورینگ و برجستگی های صورت توسط ژنتیک افراد تعیین می شود، به همین دلیل برخی از افراد دارای صورت استخوانی، چانه و گونه های برجسته هستند، در حالی که برخی دیگر دارای چهره گردتری با برجستگی های کمتر می باشند.

پژوهش منتشر شده در سال ۲۰۱۵ نشان داد که جایگزین کردن تنها ۵ درصد از چربی های اشباع شده با چربی تک سیر نشده یا دارای حلقه اشباع نشده خطر بیماری کرونری قلب را به ترتیب ۱۵ درصد و ۲۵ درصد کاهش می دهند. این رژیم با اضافه کردن مواد غذایی ضد التهابی مانند ماهی، سبزیجات و چربی های سالم به رژیم غذایی قلب شما را در برابر بیماری ها سالم نگه می دارد. هر دو رژیم برای کاهش وزن و پیشگیری از بیماری ها مفید هستند. افراد بسیار زیادی کاهش وزن خود را با استفاده از این رژیم گزارش کرده اند.

تحلیل ۲۴ مطالعه به طور موافق نشان دادند که رژیم های با پروتئین بالا و کربوهیدرات پایین برای کاهش وزن بسیار موثر هستند. تاکید اصلی رژیم غذایی دش، اما بر کاهش میزان مصرفی سدیم و در ازای آن افزایش مصرف موادی است که در پایین آوردن فشار خون موثر واقع میشوند؛ مانند پتاسیم، کلسیم و منیزیم. سبزیجات تازه از فریز شده و کنسرو شده بهتر است زیرا کنسرو شده ها حاوی سدیم هستند. در واقع، میوه های قرمز سنگی مثل آلو دارای ترکیبات فنلی هستند که نشان داده شده است که ژنهای چربی را خاموش می کنند و از پکتین یک نوع ژلاتینی مانند فیبر موجود در دیواره سلولی میوه است که مقدار چربی شما را محدود می کند سلول ها می توانند جذب شوند.

شما باید به وسیله انتخاب چربی های دارای حلقه ی اشباع نشده فرآوری نشده مانند روغن زیتون فرابکر و روغن آووکادو نقطه ضعف این رژیم را برطرف کنید. رژیم سواحل جنوبی بر کربوهیدرات های با شاخص گلایسمیک پایین و فیبر بالا، چربی های اشباع نشده و پروتئین های بدون چربی تمرکز دارد. چیزی حدود ۸۰ درصد از کالری های دریافتی شما در رژیم کتوژنیک را چربی های سالم چه اشباع شده و چه اشباع نشده تشکیل می دهند. آیا واقعا رژیم سواحل جنوبی لاغر کننده است؟ به طور مثال با استفاده از روغن زیتون فرابکر یا روغن آووکادو به جای روغن های سبزیجات فرآوری شده در پخت و پز می توان به صورت بهینه رژیم سواحل جنوبی را انجام داد.

رژیم کتوژنیک چربی بالا و کربوهیدرات پایینی دارد. رژیم کتوژنیک به گونه ای طراحی شده که سوخت بدن را از گلوکز به چربی تغییر می دهد و چربی سوزی را تجربه می کنید. اگرچه رژیم سواحل جنوبی حاوی چربی های سالم می باشد اما برای مانند رژیم کتوژنیک برای ورود به فاز کتوسیس طراحی نشده است. اگر درباره رژیم سواحل جنوبی تحقیق کنید خواهید دید که نسبت به رژیم های محدود، افراد شکایتی راجع به گرسنگی نداشته اند. در صورتی که می خواهید از خواص آبغوره برای چربی خون و فشار خون بدانید با این بخش همراه ما باشید.

پس اگر یک رژیم غذایی سالم و مناسب را با یک برنامه تمرینی کامل ترکیب کنید، خیلی راحتتر به نتایج مورد نظرتان خواهید رسید. در حالت کلی، عوامل تاثیر گذار بر قیمت این روش توسط یک جراح ماهر و باتجربه، شامل استفاده از مواد مصرفی مورد استفاده، هزینه کارکرد دستگاه و دستمزد پزشک میباشد. چربی مفید برای تزریق جدا سازی و بر روی ناحیه مورد نظر اجرا خواهد شد. رژیم سواحل جنوبی فایده های تحسین برانگیزی دارد اما در طرف مقابل باید جنبه های منفی آن را هم در نظر گرفت. همچنین رژیم سواحل جنوبی شما را تشویق می کند تا روغن های گیاهی استفاده کنید اما چنین روغن هایی فرآوری شده هستند و اسید چرب امگا ۶ بسیار بالایی دارند.

با این حال رژیم سواحل جنوبی به شما اجازه می دهد تا از روغن های سبزیجات فرآوری شده استفاده کنید که سلامتی شما را در خطر قرار می دهد. تمرکز رژیم سواحل جنوبی بر مصرف محدود کربوهیدرات ها و جایگزین کردن مواد خوراکی فیبر بالا است که هم گوارش آهسته تری دارند و هم به احساس سیری بیشتری به شما می دهند. اگر سطح انسولین برای طولانی مدت در خون بالا باشد باعث بی تفاوت شدن بدن در برابر اثرات انسولین شده و وضعیتی به نام مقاومت انسولین رخ می دهد. در صورت ابتلا به مقاومت انسولین سطح قند خون افزایش می یابد.

دیدگاهتان را بنویسید