چربی مفید چیست؟

افزودن الکل به رژیم غذایی حاوی مقدار زیادی قند، چربی اشباع، چربی ترانس، سدیم و مواد نگهدارنده را میتوان با افزودن سوخت به آتش برابر دانست. مواد نگهدارنده اضافه شده به این گوشتها -مانند نمک، نیترات مصنوعی و نیتریت- برای سلامتی بسیار مضر هستند. این واکنشهای شیمیایی میتواند ترکیبات مضری به نام نیتروزامین تولید کنند. کربوهیدرات های سنگین مانند پاستا نیز پس از خوردن تبدیل به قند می شوند که می تواند باعث افزایش سطح گلوکز خون شوند و پانکراس را مجبور به تولید مقدار بیشتری انسولین کنند. وقتی نوشابه مینوشیم، گلوکز حاصل از قند موجود در آن به سرعت جذب جریان خون شده و باعث افزایش شدید قند خون میشود.

با این حال، از آنجایی که نوشابه مقدار زیادی گلوکز اضافی به خون وارد کرده، بیشتر این قند به چربی تبدیل میشود تا در بدن ذخیره شود. در ادامه این مقاله از مجله زیبا بمان، با غذاهای مضر برای کبد چرب آشنا میشویم. در ادامه به چند مورد از این نوشیدنی های چربی سوز اشاره میکنیم. این مقالات اظهار داشتند این باور که چربی های اشباع شده شریان ها را منهدم کرده و منجر به بیماری های قلبی میشود کاملا نادرست و اشتباه است!

نتایج نشان داد که مصرف BPA در بین نوجوانان با افزایش خطر ابتلا به بیماری کبد چرب همراه است. یک پژوهش که توسط محققان بخش گوارش، کبد و تغذیه کودکان در دانشگاه کالیفرنیا سان فرانسیسکو انجام شد، رابطه مصرف BPA و بیماری کبد چرب غیرالکلی برای نوجوانان را مورد بررسی قرار داد. بدون در نظر گرفتن اینکه تزریق چربی به صورت قرار است انجام شود و یا به سینه و باسن، آب خوردن به اندازه و کامل قبل و بعد از جراحی برای به دست آوردن بهترین نتایج و بهبودی خیلی مهم است.

ما در این مقاله به معرفی ۳۴ مورد از بهترین خوراکیهای چربیسوز میپردازیم. حرکت کوهنوردی یکی از بهترین حرکات هوازی است که کل بدن را درگیر کرده و بدون نیاز به هیچ وسیله ای قدرت چربی سوزی بسیار بالایی دارد. علاوه بر آن، نان سفید اغلب حاوی قندهای اضافی است. غلات فرآوری شده و تصفیه شده مانند نان سفید اغلب حاوی قند افزوده هستند. سایر غذاهای مشابه نان سفید که باید از آنها اجتناب کنید عبارتاند از برنج سفید، ماکارونی سفید، کلوچه، چیپس و خوراکیهایی از این قبیل. اگر شما یکی از طرفداران کاری هستید، احتمالا طرفدار زرد چوبه هم هستید، چون این ادویه نارنجی – زرد است که باعث خوش رنگی غذا می شود.

از این رو، بهتر است برای حفظ سلامت کبد خود همه انواع الکل از جمله آبجو، شراب و مشروبات الکلی را از رژیم غذایی خود حذف کنید. این یعنی رژیم ماست با دریافت پروبیوتیک بیشتر بدن را مواجه خواهد کرد. کبد چرب امروزه افراد بسیاری از جامعه را درگیر کرده است، این بیماری نه تنها کبد را در گیر میکند بلکه به دلیل نقشی که کبد در بدن دارد دیگر اعضای بدن را نیز با مشکل مواجه خواهد کرد و سلامت فرد را تحت تأثیر قرار میدهد. لوزالمعده در پاسخ به این اتفاق انسولین ترشح میکند؛ هورمونی که به سلولها اجازه میدهد گلوکز را از جریان خون جمعآوری کنند.

متاسفانه تحقیقات فعلی در مورد چنین روش های درمانی ایمنی، در مقایسه با درمان های معمول پزشکی محدود می باشد، و هنوز مطالعات روی تعداد کمی از محصولات طبیعی کاهنده چربی خون انجام شده است. عمل تزریق چربی زمانی انجام میشود که میزان چین و چروک صورت کمی عمیق بوده و با سایر روشهای پزشکی قابل درمان نباشد. نتیجه تزریق چربی بعد از چه مدت قابل مشاهده است؟ این افزایش پایدار میزان انسولین با کاهش سطح تستوسترون در ارتباط است. توصیه اصلی این گونه است : اگر در رژیم غذایی خود چربی اشباع شده زیادی مصرف می کنید و غذاهای مورد استفاده شما معمولا غذاهای چرب، کیک، چیپس،غذاهای فرآوری شده که دارای کلسترول LDL هستند، احتمال ابتلا به بیماری قلبی در شما بسیار بالاست.

براساس تحقیقاتی که انجام گرفته، مشخص شده است که در دراز مدت، تزریق چربی نه تنها باعث زیبایی و جوانسازی پوست صورت میشود بلکه با گذشت دفعات تزریق، دیگر نیازی به تزریق پیدا نخواهید کرد. آزمایش ادرار همانطور که از نام آن مشخص است، با گرفتن نمونهی ادرار انجام میشود. هموگلوبین خون در برگه های آزمایش مختلف ممکن است به صورت های مختلف Hg – HGB – Hgb نوشته شود. کودکانی که در معرض عوامل خطرزا مانند بیماری دیابت یا سابقه فامیلی چربی خون بالا هستند، باید یک بار در سن 2 تا 8 سالگی و بار دیگر در سن 12 تا 16 سالگی آزمایش چربی خون انجام دهند.

اگر دچار پیش دیابت یا دیابت هستید، حتما باید مرتباً تریگلیسیرید را تحت کنترل داشته باشید زیرا اگر میزان قند خون تحت کنترل نباشد، تریگلیسیرید افزایش مییابد. اگر بتوانید بایدها و نبایدهایی را در رژیم غذایی خود رعایت کنید میتوانید سطح کلسترول خون خود را به حالت عادی و طبيعی در آورده و در نهایت از بروز بیماریهایی که کلسترول بالا برایتان ایجاد میکند مصون بمانيد. برخی از غذاهای کنسروی حاوی مقادیر زیادی سدیم و قندهای اضافی هستند که در افزایش وزن، فشار خون بالا، مقاومت به انسولین، دیابت نوع 2 و بیماری کبد چرب نقش دارند. نمک اضافی علاوه بر ایجاد خون بالا، ممکن است در آسیب کبدی نیز نقش مستقیم داشته باشد.

در حالیکه دویدن یکی از عالی ترین روش ها برای سوزاندن کالری و کاهش وزن اضافی است، اما دویدن به شما ضمانتی برای از بین بردن چربی های ناحیه شکمی، بغل و دور کمر نمی دهد. به عبارتی، دیگر خبری از چین و چروکهای عمیق دور پلک و بینی و دهان نیست. همانطور که گفتیم، درمان کلسترول بالا امکانپذیر است، پس جایی برای نگرانی نیست. 1-نوشیدن دم کرده گل مریم نیز اثربخش است.کاهش تدریجی وزن و ورزش روزانه می تواند به گونه چشمگیری در درمان کبد چرب مفید باشد.

کاهش تدریجی وزن و ورزش روزانه می تواند به گونه چشمگیری در درمان کبد چرب مفید باشد. متأسفانه برخی از افراد به سراغ خود درمانی رفته و یا اینکه به گفتههای دیگران برای درمان خود عمل میکنند. در صورتی که سابقه تیروئید کم کار،سکته و یا خونریزی مغزی دارید حتما به پزشک خود بگویید. پس اگر میخواهید چربی شکم خود را از بین ببرید، یا قصد دارید تغییراتی در وزن خود ایجاد کنید، خواندن این متن را از دست ندهید.

اما مقاله ای که به تازگی انتشار یافته و بحث داغی را درباره مصرف چربی های اشباع شده به راه انداخته است میگوید باید تمام این توصیه ها را فراموش کنیم و به جای آن بر خوردن غذای های واقعی تمرکز و تمرین کنیم. همچنین در مورد جیره­های مکمل شده با روغن دریایی که تغییر نسبت اسیدهای چرب فرار در آن کم است، حتی احتمال اینکه تولید شکمبه­ای و محصول استات و بوتیرات سنتز چربی شیر را محدود کنند پایین است. تفاوت روغن مایع با روغن جامد در چیست؟ پزشکان بخاطر تاثیر چربی های اشباع شده بر کلسترول خون و تولید مواد مومی مانند در رگها پرهیز از مصرف این روغن ها را توصیه کرده اند.

میزان چربی موجود در این مواد غذایی نیز بالا است؛ که نقش مهمی در افزایش وزن، ایجاد مشکلات متابولیک و بیماریهای قلبی عروقی دارد. مصرف بیش از حد چربی اشباع شده عامل اصلی افزایش وزن، سندرم متابولیک، بیماریهای قلبی عروقی و بیماری کبد چرب است. اگر سطح ب۱۲ کمتر از ۴۰۰ pg/ml باشد، مشکوک به کمبود ب۱۲ است. مکمل ها اگر به توصیه پزشک بوده و درست مصرف شوند می توانند به چربی سوزی کمک نمایند. “دهه ها بر کاهش کلسترول پلاسما تاکید شده است، هرچند که کاهش کلسترول یک هدف است اما نباید با بازاری برای مصرف غذاهای کم چرب یا داروها اشتباه گرفته شود”.

زمانی که چربی مورد نیاز از طریق لیسپوساکشن از قسمت های شکم و ران برداشته می شود، امکان دارد درد و سوزش و کمی فشار در این ناحیه به وجود بیاید و سبب ترشح یک نوع مایع خونی رنگ می شود که طبیعی است و پس از مدت کوتاهی بهبود می یابد. فقط یادتون باشه که تغییر رنگ مس یا حتی آهن ، تو یه شب اتفاق نمیفته بلکه این یه پروسه یا فرآینده و به مرور زمان انجام میشه . در طول ۵۰ سال گذشته، مقدار چربی موجود در رژیم های غذایی، بر اساس توصیه های ارگان های بهداشت و سلامت، از میزان متوسط به کم تغییر پیدا کرده است.

اگر چه شواهد موجود دلالت بر آن می کرد که بیماری می تواند با تغییر غذا معالجه شود، لیکن تا سال 1917 (1296ش) این بیماری به فقدان یک عامل غذایی نسبت داده نشد. همه این شرایط دست به دست هم داده و باعث بروز کبد چرب میشوند یا آن را بدتر میکنند. به طور کلی، غذاهایی که در صورت ابتلا به کبد چرب باید از آنها اجتناب کرد عبارتاند از: گوشتهای فرآوری شده، غذاهای کنسروی، نان سفید، بستنی، سیب زمینی سرخ کرده، نوشابه، الکل و همه غذاهای سرشار از مواد نگهدارنده، چربیهای اشباع و ترانس، قندهای اضافی، مواد شیمیایی و کربوهیدراتهای تصفیه شده.

همه کلسترول ها مثل هم نیستند اما بین چربی لیپوپروتئین با چگالی بالا تفاوت هایی وجود دارد. یکی از نوشیدنی های مورد علاقه خیلی ها در روزهای گرم تابستان، قهوه سرد است. نشان داده شده است که BPA بر تعادل هورمونی بدن تأثیر منفی میگذارد. رژیم غذایی و ورزش می تواند اثر مفید بر روي غلظت چربی خون داشته باشند. در میان خوراکیهایی که ما هر روز میخوریم، یک سری غذاهای مفید و مضر برای کبد نیز وجود دارند.

دیدگاهتان را بنویسید