چربی شکم و 14 راز برای کاهش آن

هزینه تزریق چربی به دلیل اینکه فرآیند پیچیدهتری دارد و آمادهسازیهای زیادی قبل از آن لازم است، نسبت به تزریق فیلر بالاتر است. تزریق فیلر به دلیل اینکه غیرتهاجمی محسوب میشود؛ یکی از گزینههای عالی در فرآیند جوانسازی و بازسازی پوست به حساب میآید. ۷ – مصرف مایعات فراوان به میزان ۷- ۸ لیوان آب سالم و گوارا در روز. محققان بخش اپیدمیولوژی سرطان و ژنتیک انستیتوی ملی سرطان در بتسدای مریلند دریافتند که مصرف قهوه در بین یک گروه آزمایشی با بیش از 27000 شرکت کننده، علی رغم تغییر در مقدار کافئین، اثرات درمانی داشته و باعث افزایش آنزیم های کبدی شده است.

در تزریق چربی، همانطور که از نام آن پیداست، چربی را از بدن خود فرد متقاضی میگیرند. معمولا تزریق چربی هیچ عارضهای به دنبال ندارد زیرا بدن با بافت چربی خودش سازگار است و اگر این پیوند در محل مناسب و با تکنیک مناسبی انجام شود، آن را پس نمیزند با این حساب میتوان ادعا کرد مزیت تزریق چربی نسبت به پرکنندههای ساختگی بسیار بیشتر است مثلا اگر چربی خود فرد به فاصله ۶ ماه تا ۱ سال تزریق شود، میتواند حالت ماندگاری دایمی را برای ناحیهای که دچار تحلیل شده است، در پی داشته باشد.

به طور معمول هربار که چربی تزریق میشود، باید حدود ۴۰-۳۰ درصد چربی بیشتری از حد مورد نظرمان را در ناحیه تزریق میکنیم زیرا مقداری از چربی جذب و سرم تزریقی همراه با چربی هم دفع خواهد شد و به این ترتیب، افراد پس از چند هفته به حجم و نتیجه مورد نظرشان خواهند رسید، به همین دلیل ایجاد تورم در روزها و گاهی هفتههای اول پس از تزریق، طبیعی است و جای نگرانی ندارد. بد نیست بدانیم در بیماری آتروفی رومبرگ که قسمتی از صورت دچار تحلیل میشود و بافتهای نرم آن کوچکتر از طرف مقابل میشوند و نمای غیرقرینه و نامناسبی به صورت میدهد هم میتوان از تزریق چربی برای بهبود وضعیت بیمار کمک گرفت.

تزریق فیلر یا پرکنندههایی مانند ژلهای استاندارد یا چربی برای پر کردن صورت میتواند برای آنهایی که با افزایش سن دچار تحلیل بافتهای چربی صورت شدهاند، گونههایشان کوچکتر شده، حدقه چشمشان فرورفته یا عمق چین و چروکهای صورتشان به خصوص در ناحیه خط خنده بیشتر شده است، مفید است. تزریق چربی به دلیل اینکه انعطافپذیری بیشتری دارد؛ برای تزریق در نواحی حساس صورت ایمن است. اما در کل عمل تزریق چربی عمل سختتری نسبت به عمل تزریق فیلر است و یکی از تفاوتهای تزریق فیلر و چربی نیز در درجه سختی آن است. همانطور که در بالا هم به آن اشاره کردیم، تفاوت در ماهیت ماده یکی از اصلیترین تفاوتهای تزریق فیلر و چربی.

سانتریفیوژ کردن چربیها باعث میشود که بیمار پس از تزریق با تورم کمتری هم در ناحیه صورت مواجه شود. یکی دیگر از تفاوتهای تزریق فیلر و چربی در ماندگاری آنها است. ممکن است این چربی باقیمانده در برخی از افراد بسیار کم و برای برخی دیگر بیشتر باشد. البته در صورت مراجعه به یک پزشک ماهر این احتمال بسیار کم میشود. كه نكات كلیدی آن اگر رعایت شوند از ماندگاری بسیار طولانی برخوردار خواهد بود چربی را میتوان بمدت 6 ماه در یخچال های معمولی و 2 سال در یخچال های صنعتی نگهداری کرد و سپس مجددا تزریق كرد. در مورد مواد پرکننده صنعتی و انواع ژلهای استاندارد این مشکل وجود ندارد و هر مقدار ژل تزریق کنیم، همان مقدار در صورت فرد باقی میماند.

مخصوصاً در ایجاد التهاب و کبودی پوست که آن هم بهمرور از بین خواهد رفت. PRP همان پلاسمای غنی از پلاکت خود فرد است که اگر همراه با تزریق چربی، برای فرد تزریق شود، میتواند نتیجه بهتری به دنبال داشته باشد و طول مدت ماندگاری چربی را هم تا حد قابل قبولی افزایش دهد. یک ماده ژلمانند پزشکی در مقابل چربی که از خود بدن فرد گرفته میشود. از آنجایی که کبد به عنوان یک صافی و فیلتر در بدن نقش دارد در صورتی که عملکرد آن با اختلال مواجه شود میتواند کل سیستم بدن را تحت تأثیر قرار دهد و عوارض متعددی ایجاد نماید.

به منظور تنظیم دقیق این پرونده، دانشکده بهداشت عمومی هاروارد گروهی از متخصصان تغذیه را تشکیل داد و درسی را به عنوان «اشباع یا خیر» برگزار کرد. نتیجه تزریق چربی بلافاصله بعد از عمل مشخص میشود؛ اما برای نمایان شدن نتیجه دلخواه، باید تا چند هفته بعد از بهبود تورم صبر کنید. افرادی که اقدام به انجام تزریق چربی کرده اند ؛ بلافاصله پس از انجام این روش از جوانسازی پوست ، می توانند تغییرات چشمگیری را مشاهده کنند ؛ اما لازم به ذکر است ، نتایج نهایی تزریق چربی ، پس از گذشت یک ماه از انجام آن ، قابل مشاهده خواهد بود.

البته گاهی از درمان ترکیبی تزریق چربی و بوتاکس به تشخیص پزشک استفاده میشود. گاهی به تشخیص پزشک، تزریق چربی میتواند به عنوان جایگزین بوتاکس برای از بین بردن چین و چروکهای صورت باشد. 4- اگر چه حجامت در بسیاری از موارد – به ویژه در فشار خون دموی – به تنهایی می تواند فشار خون را درمان کند اما به هر حال قاعده بر این است که حجامت به عنوان یک درمان کمکی در کنار سایر روش های اصلاح مزاج به کار رود. ما قرار است اینجا تفاوت تزریق فیلر و چربی را در سطح کلی بررسی کنیم.

اما ما تا همینجا به این تفاوتها کفایت میکنیم. در کل توصیه میشود اگر شما به فکر انجام عملهای تزریق فیلر و چربی هستید، به این تفاوتها توجه کنید. غیر از استاندارد بودن، مهارت فردی که ژل یا چربی را تزریق میکند نیز در میزان رضایت متقاضی و کاهش عوارض نقش دارد. فیبرها همچنین موجب میشود تا شما احساس سیری کنید و اشتهای کاذب را از بین میبرد و از پرخوری جلوگیری میکند. تزریق چربی حدود ۱.۵ تا ۲ ساعت اما تزریق ژل حدود ۱۵ تا ۲۰ دقیقه زمان میبرد. همچنین می توانید قطعه های خربزه تلخ را در آشپزی خود به کار ببرید تا از مزایای سلامتی آن بهره ببرید.

برخی از قسمتهای بدن به دلیل حساسیت بیشتری که دارند، جراحی سختتری در انتقال چربی خواهند داشت. این کار باعث کاهش تورم و درد ناشی از بیماری گل مژه می­شود. تزریق چربی، یکی از روش های بدون درد به شمار می آید. احتمال فیبرومیالژیا در زنان بیشتر از مردان است. مصرف ویتامین دی در سلامت مغز و جلوگیری از آلزایمر مؤثر است.در دوران کهنسالی کمبود این ویتامین باعث بروز بیماری پوکی استخوان به ویژه در زنان می شود.کمبود این ویتامین در بدن باعث عوارضی چون دیر دندان درآوردن و دیر نشستن و دیر راه افتادن در کودکان و ضعیف شدن دستگاه ایمنی و ابتلای فرد به سرطان و دیابت و حتی عفونت می شود.

آبغوره حفظ کننده جنین است و در دوران بارداری بهتر است کمی آبغوره همراه با غذای روزانه مصرف شود. شنا و پیاده روی آرام جزو ورزش هایی می باشد که در این دوران می توانید آن ها را انجام دهید. افزایش سطح بیلی روبین ممکن است به دلیل ناسازگاری در گروه خونی بین مادر و نوزاد و در اثر تجزیهی سلولهای قرمز خون (RBC) ایجاد شود. فیلر، مادهای ایمن در نظر گرفته میشود؛ ولی به هر حال یک ماده خارجی است و ممکن است در بعضی از افراد حساسیت نشان دهد، برای جلوگیری از بروز چنین عارضهای، مراجعه به یک پزشک ماهر و اطمینان حاصل کردن از اینکه مواد تزریقی با کیفیت و معتبر باشند؛ بسیار مهم است.

برای ثبت درخواست میتوانید بر روی دکمه ثبت رایگان درخواست آزمایش در منزل کلیک کنید. گلوکز ناشتا (آزمایش قند خون ناشتا ، FBG) – این آزمایش میزان گلوکز خون را بعد از ناشتا بودن برای حداقل 8 ساعت اندازه گیری می کند. برای آزمایش سطح تری گلیسیرید و کلسترول، ۱۲ ساعت پیش از آزمایش خون چیزی بهجز آب آشامیدنی نخورید. بسته به شرایط فیزیولوژیکی بدن حیوان، آدیپوسیتها چربیهای حاصل از رژیم غذایی را در کبد ذخیره میکنند و یا چربیهای ذخیره شده را برای تأمین اسیدهای چرب و گلیسرول در گردش خون مورد تجزیه قرار میدهند.

چربی خون معمولا در بزرگسالی و به علت کاهش تحرک بروز میکند. پس تفاوت در تزریق فیلر و چربی از نگاه عوارضی تا حدود زیادی بستگی به متخصص و نوع فیلر آن دارد. چربی منبعی غنی از سلولهای بنیادین است و به روند بازسازی پوست کمک میکند. درحال حاضر کا جدا کردن سلولهای بنیادین از بافت چربی در کشور ما در مرکز تحقیقات پوست و سلولهای بنیادین درحال انجام است.

نکته مهم دیگر این است که این روزها دیده شده است که در میان سلولهای چربی و بافت چربی که قرار است تزریق کنیم، سلولهای بنیادین هم وجود دارند. اما در عمل تزریق چربی ممکن است که گاهاً زخمهای کوچک و کبودی در پوست به وجود بیاید که آن هم بهمرورزمان از بین میرود. اما در فرد دیگری همین مقدار چربی ممکن است طی ۳-۲ ماه کامل از بین برود و نیاز به تزریق مجدد چربی پیش آید.

رژیمهای غذایی نمیتواند باعث چاقی صورت یا پر کردن صورت شود اما رژیمهای پرکالری مسلما باعث چاقی تمام اندامها و در کنار آن صورت خواهد شد. همچنین چربیهایی وجود دارند که ارزش غذایی کمی دارند و به نظر میرسد برای سلامتی خطرناکاند، به طوری که سازمان غذا و دارو از تولیدکنندگان مواد غذایی خواسته است که آنها را به طور کامل حذف کنند. التهاب ناشی از تزریق فیلر در مقایسه با پیوند چربی بسیار کم است. نوشیدن چای سبز به صورت افراطی ممکن است کم خونی را تشدید کند. هرچند تفاوت خاصی در ماندگاری آنها احساس نمیشود، اما بسته به نوع عمل و نوع ژلی که شما استفاده میکنید، ممکن است نتیجه کمی متغیر باشد.

دیدگاهتان را بنویسید