چربی شکم خود را با ۱۲ نکته ساده از بین ببرید – همشهری آنلاین

رژیم غذایی مدیترانهای که توسط بسیاری از مطالعات آزمایش شده است، حاوی مقادیر بالایی از سبزیجات بوده و غذاهای حیوانی بسیار کمی دارد. بسیاری از عوارض و بیماری ها، از جمله بارداری و تغییرات هورمونی حین قاعدگی ممکن است باعث تجمع مایعات، به خصوص در بافت های زیر پوستی شوند. شواهد جدید نشان میدهند که این شیوه غذا خوردن ممکن است اثرات محافظتی برای کسانی که در خطر دیابت نوع 2 هستند، داشته باشد. برای داشته کلسیم کافی در رژیم غذایی بدون شیر، افراد باید به اندازه کافی ماست و پنیر بخورند و یا به دنبال منابع کلسیم غیرلبنیاتی باشند.

پزشک با استفاده از اندازه گیری چربی خون ناشتا، می تواند به مشکل پی ببرد.آزمایش اندازه گیری چربی خون شامل : مقدار کل کلسترول، کلسترول بد (LDL)، کلسترول خوب (HDL) و تری گلیسرید است. باید توجه داشت که فعالیت بدنی میزان (HDL) یعنی کلسترول خوب را بالا برده ولی روی (LDL) اثری ندارد. ابتدا در چند ماه اول مصرف سیر کلسترول خون بالا می رود ولی بعد از حدود 2 الی 3 ماه سیر قاتل چربی و کلسترول زائد بدن می شود.

بین 8-4/6 متغیر بوده و معمولا حدود 6 و کمی اسیدی است. صبحانه: جو دوسر با ماست یونانی و 1/4 فنجان (حدود 31 گرم) انواع توت ها. شام: ماهی سفید که با روغن زیتون و سیر پخته شده است و یک سیبزمینی شیرین. به همین دلیل باید میزان چربی سفید به حد طبیعی خود بازگردد. اشک و آب طبیعی چشم از مجراهای اشکی چشم خارج میشوند. در واقع تأثیر لاغری آنها قابل مقایسه با فیبرهای طبیعی نیست. پلی فنل های گیاهی اثبات کرده اند که برای مبارزه با آلودگی زایی و القاء لیپولیز، که نوعی تجزیه چربی است، مفید هستند.

حالت تهوع: حالت تهوع و ناراحتی معده از علائم اولیه بیماری کبدی است، اما با کاهش توانایی کبد در از بین بردن سموم، ناراحتی گوارشی شما افزایش می یابد. اگر شما ایدز دارید و باردار شده اید، با پزشک خود صحبت کنید تا راه های کاهش خطر انتقال این بیماری به جنین را برای شما بگوید. مصرف چربیهای اشباعشده موجود در فرآوردههای حیوانی و همچنین چربیهای ترانس موجود در اغلب موادغذایی فرآوری شده یا صنعتی و همچنین چربی موجود در برخی خوراکیها نظیر پاپکورنهای آماده(مایکروویو) همگی میتوانند سطح کلسترول خون را افزایش دهند. هنگامی که سلول های کبد یا عضله آسیب می بینند، AST را داخل خون آزاد می کنند.

سپس دستها را به سمت عقب بکشید و سعی کنید پاها را با دست بگیرید. با افزایش سن، خطر ابتلا به فشار خون بالا نیز زیاد می شود.این افزایش فشار خون به وزن فرد و شیوه زندگی او نیز وابسته می باشد.افزایش فشار خون می تواند بدون هیچ گونه علامتی، موجب آنوریسم گردد. مصرف پتاسیم برای حفظ سلامتی سیستم قلبی عروقی، پایین نگه داشتن سطح کلسترول مضر و پایین نگه داشتن فشار خون سیستولیک حائز اهمیت است.

اما با محدود کردن مقادیر زیاد گوشتهای قرمز و یا فرآوریشده و تکیه کردن بر اسیدهای چرب غیراشباع مانند آووکادو، مغزها و یا روغن زیتون، شما سطح چربی اشباعشده را پایین نگه میدارید. همانطور که میدانید برای اینکه بتوانید به چربی سوزی شکم با لیزر بپردازید، باید نسبت به تمامی اتفاقاتی که در آن رخ می دهد اطلاعات کافی ومناسبی داشته باشید. تعداد زیادی از مطالعات میگویند که افرادی که رژیم مدیترانهای را دنبال میکنند با احتمال کمتری نسبت به افرادی که رژیم غذایی معمول آمریکایی را دنبال میکنند، براثر بیماری قلبی میمیرند.

از سوی دیگر، آهن میتواند با تجمع در بافت کبد و کلیه موجب ناکارایی این دو عضو شود. آنوریسم، ورم دیواره رگ های خونی می باشد.کنترل فشار خون بالا باعث کاهش بیماری های قلبی، سکته و نارسایی کلیه می گردد. مقدار زیاد LDL کلسترول یا کلسترول بد، یک عامل خطر برای آترواسکلروز یا تصلب شرایین می باشد.آترواسکلروز باعث سفت و باریک شدن عروق خونی توسط پلاک می گردد.این بیماری، با گذشت زمان می تواند به حمله قلبی و سکته منجر شود.سایر عوامل خطر آترواسکلروز شامل: فشار خون بالا، دیابت و کشیدن سیگار می باشد.تغییر شیوه زندگی و مصرف داروها تحت نظر پزشک می تواند خطر ابتلا به بیماری های قلبی را کاهش دهد.

برای مثال، بجای پیتزای سوسیس و پپرونی، شما یک پیتزای سبزیجات همراه با پنیر انتخاب میکنید. شام: پیتزای مدیترانهای که از گندم کامل، پنیر، سبزیجات و زیتون. شام: مرغ کباب شده به همراه سبزیجات و سیب زمینی و میوه به عنوان دسر. شام: کباب میگو با جوانه بروکسل. غذاهایی که دقیقاً به رژیم غذایی مدیترانهای تعلق دارند، موضوعی بسیار بحث برانگیز است؛ زیرا این غذاها در کشورهای مختلف، با یکدیگر متفاوتند. به این ترتیب شما احساس گرسنگی نخواهید کرد زیرا شما میتوانید از چربیهای سالم استفاده کنید.

همچنین شما میتواند غذای زیادی را در یک وعده جای دهید. سبزیجات، میوهها، آجیل، بذرها، حبوبات، سیب زمینی، غلات کامل، نان، گیاهان، ادویهها، ماهی، غذاهای دریایی و روغن زیتون خالص را مصرف کنید. شما باید سبزیها، میوهها، آجیل، دانهها، حبوبات، سیب زمینی، غلات کامل، نان، گیاهان، ادویه جات، ماهی، غذاهای دریایی و روغن زیتون به مقدار زیادی در رژیم غذایی مدیترانه ای مصرف کنید. نانسی کوهن (Nancy L. Cohen, PhD, RD)، استاد تغذیه در دانشگاه ماساچوست در آمهرست میگوید: «این رژیم غذایی سرشار از میوهها و سبرزیجات، غلات، غذاهای دریایی، آجیل و حبوبات و روغن زیتون است.» در رژیم مدیترانهای، شما گوشت قرمز، غذاهای شیرین و لبنیات (البته بجز مقدار کمی ماست و پنیر) را محدود کرده و یا حذف میکنید.

ویروس HIV می تواند برای سالیان سال بدون هیچ علامتی در بدن وجود داشته باشد.تنها راهی که می توان این ویروس را تشخیص داد، انجام آزمایش خون می باشد.اولین آزمایش برای تشخیص بیماری ایدز، به نام ELISA و یا EIA خوانده می شود.ممکن است جواب آزمایش اولی مثبت باشد، ولی شما به این ویروس آلوده نشده باشید، لذا آزمایش دیگری را برای تائید انجام می دهند. نکته دیگر اینکه افراد دیابتی با احتمال بیشتری بیماری قلبی و عروقی میگیرند ولی طبق مقالهای که در آوریل 2014 در ژورنال Nutrients چاپ شده است، داشتن این رژیم غذایی میتواند به سلامت قلب آنها کمک کند.

غذاهای ناسالم ( هله هوله ) در واقع از طریق بالا نگه داشتن سطح هورمون ها ، به چربی سوزی کمک می کنند. در طی این جریان ذرات چربی و روغن به دلیل داشتن چگالی کمتر و سبک وزن تر بودن به روی سطح دستگاه چربیگیر رستوران می آیند. در صورت نیاز مجددا گلیوکوژن را تبدیل به گلوکز کرده و به جریان خون وارد میسازد. هر اندازه افراد تمرین هوازی بیشتری داشته باشند، چربی سوزی شکم بیشتری را هم تجربه خواهند کرد.

مصرف بیش از اندازه ویتامینها میتواند به هیپروویتامینوز منجر شود که اثرات منفی بر سلامت افراد به همراه دارد. بر اساس اعلام CDC، این عوارض جانبی جزئی طی چند روز برطرف خواهند شد. نوشیدن چای سبز به مقدار ۶ فنجان در روز یا کمتر ممکن است بیخطر باشد. جگروز که جزو کباب های منطقه غرب ایران به خصوص لرستان، ایلام و کرمانشاه است، با پیچیدن سیخ جگر در لایه نازکی از چربی شکمبه گاو و گوسفند به نام «پرده» یا همان «وز» و کباب کردن روی منقل درست می شود. با توجه به این که غده های چربی زیر پوست در نتیجه انباشته شدن چربی ایجاد می شوند، شدیداً توصیه می شود که از مصرف هر گونه روغن ناسالم مخصوصاً چربی ترانس در رژیم روزانه تان خودداری کنید.

متخصصان از این روش ها برای تزریق انواع واکسن، سرم سایر داروها به رگ، عضله، پوست یا استخوان افراد استفاده می کنند. اگر پزشک شما می گوید اختلال چربی دارید، بدان معنی است که کلسترول LDL کم چرب، چربی های تری گلیسیرید و یا هر دو دارای سطح بالایی در خون هستند. در این مطالعه محتوای لیپید (چربی) در بافت بدن گروه کنترل به طور معنی داری بیشتر از مقدار چربی در بافت بدن گروهی بود که روزی سه دوز پلی فنول های بلوبری را مصرف کرده بودند.

دیدگاهتان را بنویسید