مواد سازنده روغن زیتون چیست؟

، بنابراین می تواند خطر ابتلا به کلسترول بالا را افزایش دهد. بنابراین ، در مقاله امروز ، برای از بین بردن این افسانه که چربی ها بد هستند ، ماهیت این مواد مغذی را تجزیه و تحلیل می کنیم. این روش دائمی است و برای بازگرداندن حجم از دست رفته استفاده میشود؛ نه لزوماً برای از بین بردن چروک. و از نظر تغذیه ای و بیوشیمیایی ، سه نوع اصلی چربی وجود دارد: اشباع نشده ، اشباع و ترانسبه دو مورد از آنها هیچ چیز خوبی برای بدن ندارند و در واقع ، مصرف بیش از حد آنها می تواند سلامت قلب و عروق ما را به خطر بیندازد.

ما خواهیم دید که کدام یک از آنها سالم هستند و کدامهایی هستند که در واقع می توانند در دراز مدت برای ما مشکل ایجاد کنند. وقتی که مدت زیادی شرایط نامساعد برای سلولها ایجاد شود اکثر سلولها میمیرند. این کلسترول “بد” که به LDL معروف است ، به دلیل چگالی پایین می تواند روی دیواره رگ های خونی تجمع یابد ، بنابراین خطر تشکیل پلاک را افزایش می دهد که در طولانی مدت ، در را برای انواع بیماری های قلبی عروقی باز می کند. بنابراین ، علیرغم این واقعیت که تا زمانی که آنها موارد خاصی هستند بدن ما می تواند آن را جذب کند ، افراط و تفریط می تواند بسیار مضر باشد.

چربی ترانس چربی مصنوعی تولید می کند که هیدروژن را به روغن های گیاهی مایع اضافه می کند تا آنها را جامد تر کند، که اغلب به عنوان روغن های حاوی هیدروژنه شناخته می شود. آنها اغلب برای غذاهای سرخ شده استفاده می شوند. دانشمندان برای توصیف دقیق تر تاثیر غذاهای گوناگون به ویژه کربوهیدرات ها در مقادیر قند خون، شاخص قندی یا شاخص گلایسمی (Glycemic Index) یا به اختصار GI را مطرح کردند. شاخص قندی یا شاخص گلایسمی چیست؟

و این چیست درست است که با پیشرفت تغذیه ، ما مشاهده کرده ایم که همه اینها افسانه ای بیش نیست. چربی های اشباع نشده برای سلامتی ما ضروری هستند زیرا آنها وضعیت همه اندام ها و بافت های بدن را بهبود می بخشند ، که مستقیماً با سلامت جسمی و روحی ارتباط دارد. هنگامی که برای کاهش سطح چربی خون خود دارو مصرف می کنید باید دستورالعمل های پزشک خود را با دقت دنبال کنید.

غذاها با توجه به تاثیرشان بر مقادیر قند خون، دامنه ای از صفر تا صد دارند. در اصل مفهوم شاخص گلایسمی برای کمک به افراد دیابتی برای کنترل مقادیر قند خونشان طرح شد. در سال ۱۹۹۷ سازمان بهداشت جهانی (WHO) و سازمان غذا و کشاورزی (FOA) استفاده از شاخص گلایسمی را برای طبقه بندی غذا ها تایید کردند. برای آنکه درک درستی از چگونگی استفاده از شاخص قندی داشته باشید باید نحوۀ محاسبۀ آن را بدانید.

میزان مناسب آن ها در محدوده وسیع 5 تا 40 قرار دارد. در هر صورت بهترین راه استفاده از چربی با میزان دوز مشخص و مناسب با نیاز بدن هست. بنابراین ، اولین کاری که باید انجام دهیم این است که ارتباط “چربی” با بافت های اضافه وزن را متوقف کنیم ، زیرا اینها فقط مظهر وجود بیش از حد این مولکولهای ماکرو است. بنابراین بیایید ببینیم کدام چربی خوب و کدام یک بد است. در این مقاله فیت لیدی قصد دارم دربارۀ شاخص گلیسمی یا بار قندی که یک راهنما برای مصرف یهتر مواد غذایی به ویژه کربوهیدرات هاست، بیشتر صحبت کنم.

هنگامی که به هدف کاهش وزن ای خود دست پیدا کردید وارد فاز سوم برای حفظ وزن خود می شوید. به همین دلیل ، چربی های اشباع نشده ، به دور از افزایش سطح کلسترول “بد” ، باعث کاهش آنها می شود. چه عواملی باعث مختلط شدن موی سر (چربی پوست سر در کنار خشکی مو) می شود؟ بعضی از آدمها را دیدهاید که بعد از تمام شدن رژیمشان علاوه بر لاغر شدن از ریخت و قیافه هم افتادهاند؟ ثابت شده است که با اولین پک به سیگار یا پیپ، فشار خون ماکزیموم به علت آزاد شدن آدرنالین 25 میلیمتر جیوه افزایش پیدا می کند.

درمان فوری کبد چرب با روش های طبیعی و استفاده از میوه ها مزایایی نسبت به مصرف داروها دارد که اصلی ترین آنها تقویت سیستم ایمنی بدن و افزایش مقاومت در برابر بیماری هاست. این درمان به ویژه برای کسانی که به دلیل شوره سر، پوست سرشان چرب است بسیار مفید خواهد بود. لیپیدها بخشی از تمام سلول های ما هستند و برای فیزیولوژی ما ضروری هستند. به این ترتیب با مصرف چند عدد بادام زمینی در طول روز به فواصل معین و دریافت مواد مغذی ضروری و احساس سیری، میل به خوردن تنقلات ناسالم و پر خوری که از عوامل اصلی ابتلا به کبد چرب است، به شدت کاهش می یابد.

کبد چرب غیر الکلی در دو دسته جای دارند. از این نظر ، چربی یک ماکرومولکول متشکل از زنجیره های کم و بیش طولانی است و دارای انواع مختلف پیوند است (خوب یا بد بودن چربی به این دو عامل بستگی دارد) ، عمدتا از اتمهای کربن ، هیدروژن و اکسیژن تشکیل شده است ، علاوه بر فسفر ، نیتروژن ، گوگرد و حتی سایر مولکولهای زیستی ، مانند سایر پروتئینها. اینها چربی های اشباع نشده هستند که از نظر بیوشیمیایی از زنجیره های طولانی اتم های کربن با گروه های مولکولی مختلف متصل هستند اما با این مشخصه که یک یا چند پیوند مضاعف بین اتم های کربن ایجاد می شود.

ما در مورد چربی های اشباع و ترانس صحبت می کنیمبه اولی لیپیدهایی هستند که در آنها تنها زنجیره منفرد وجود دارد ، یعنی هیچ پیوند دوگانه ای مانند پیوندهای غیر اشباع وجود ندارد. در طرف دیگر سکه ما چربی های بدی داریم. با گذشت زمان، این فرآیند موجب عدم تعادل بین گلوکز و انسولین می شود و در صورتی که درمان نشود، می تواند در نهایت موجب عوارض بدی در سلامتی بخش های مختلف بدن شود. ممکن است با خود بگویید که چطور ممکن است که این اتفاق بیفتد؟

دیدگاهتان را بنویسید