معنی ریدینگ درس دوم زبان یازدهم – ❤️ پست روزانه

این نشاندهنده آن است که فیبر محلول میتواند در کاهش چربی شکم بسیار موثر باشد،بهترین راه برای افزودن فیبر به برنامهغذایی مصرف زیاد سبزیجات و میوهجات است. جو دو سر با بتاگلوکان دارای مقادیری فیبر محلول است که در افزایش سیری و بهبود سلامت کلی بدن موثر است. این چربی ها هنگامی شکل می گیرند که برای افزایش ماندگاری روغن های گیاهی، تغییراتی در مواد شیمیایی آن ها ایجاد می شود. آیا این چربی ها بر روی حساسیت به انسولین و دیابت تأثیر می گذارند؟ به همین ترتیب جایگزینی سایر چربی ها با چربی های ترانس، نسبت کلسترول کل به کلسترول HDL را به میزان قابل توجهی افزایش می دهد و بر لیپوپروتئین ها تأثیر منفی می گذارد.

هر دو این عوامل از جمله عوامل مهمی هستند که شانس ابتلا به بیماری های قلبی را افزایش می دهند. چندین مطالعه کنترل شده که تاثیر مصرف چربی های ترانس بر روی عوامل خطر ابتلا به دیابت از جمله مقاومت به انسولین و سطح قند خون را بررسی کرده اند نیز نتایج متناقضی را به دست آورده اند. الکل، کالری و قند بسیار بالایی دارد و تاثیر مستقیمی بر تریگلیسرید میگذارد.

در یک مطالعه دیگر نیز نتایج نشان داد که نشانگرهای مربوط به اختلال عملکرد اندوتلیال، تحت تاثیر رژیم غذایی غنی از چربی های ترانس، افزایش پیدا می کند. در یک کارآزمایی تحقیقاتی در مقیاس بزرگ به نام “مطالعه سلامت پرستاران” ، مصرف چربی های ترانس قبل از یائسگی با افزایش خطر ابتلا به سرطان پستان بعد از یائسگی همراه بود. چربی های ترانس مصنوعی ممکن است خطر ابتلا به بیماری های قلبی را افزایش دهند. در واقع ، بسیاری از مطالعات مشاهده ای نشان می دهند که چربی های ترانس به افزایش خطر ابتلا به بیماری های قلبی ارتباط دارند.

استفاده از کمپرس سرد می تواند به مقدار زیادی در کنترل تورم نقش داشته باشد. ولی برای این منظور باید دو تا سه عدد سیب را به طور روزانه در رژیم غذایی خود داشته باشید تا به کاهش وزنتان کمک کند. این مراحل به شما کمک می کنند تا به سرعت چربی های اضافی پا و پایین تنه تان را از بین ببرید. با این حال دو مطالعه مشابه نیز هیچ ارتباطی بین مصرف چربی های ترانس و دیابت مشاهده نکردند. 3. افرادی که از هیچ گونه دخانیاتی چون سیگار و قلیان استفاده نمی کنند. نام این ویتامین از کلمهٔ یونانی پانتوتن (به یونانی: παντόθεν) به معنای از همه جا ریشه میگیرد.

به همین دلیل بیماران باید انجام حرکات ورزشی و فعالیتهای فیزیکی را در برنامه روزانه خود قرار دهند. انتقال چربی با روش تزریق، معمولا برای افرادی مورد استفاده قرار میگیرد که لیپوآتروفی lipoatrophy را تجربه کرده باشند. کبد با استفاده از اسیدهای آمینه در گردش میتواند پروتئینهای پلاسما را سنتز کند. هماتوکریت ۵۰٪ (که محدوده طبیعی هماتوکریت است) به این معنی است که ۵۰٪ از کل حجم خون گلبول های قرمز است. باد پاد، که شبیه به سنجش وزن زیر آب است با این تفاوت که آبی وجود ندارد. جگر مرغ همان عضوی است که علاوه بر ذخیره مواد مغذی، به دلیل آنزیم های متنوعی که در سلول های خود دارد محل تجمع و خنثی سازی سموم، برخی هورمون ها، واکسن های تلقیحی و انواع آنتی بیوتیک های تزریقی و خوراکی است، اما واقعیت این است با وجود آن که در کشور ما مصرف داروهای هورمونی در طیور ممنوعیت خاصی نداشته و نظارت چندانی هم بر آن نمی شود، به دلیل هزینه بالا، تهیه آن برای مرغدار صرفه اقتصادی نداشته و به همین دلیل است که متخصصان صنایع غذایی جگر را فاقد هورمون می دانند.

برای تهیه روغن جامد باید روغن گیاهی را تا حد زیادی هیدروژنه کرد. اشاره کرد. همچنین باید در نظر داشته باشید که اینکه پزشک مربوطه از چه دستگاهی برای لیزر استفاده می کند در این هزینه ها تاثیرگذارخواهد بود. هر گونه تغییر در اندازه انها را انیزوسیتوز می گویند و این اندیکس نشان دهنده مقدار انیزوسیتوزی گلبولهای قرمز است . با این حال بعضی از افراد ظاهر این برجستگی ها را دوست ندارند و ممکن است برای از بین بردن آنها به دنبال درمان باشند. از زمان های قدیم تا به امروز، افراد همیشه به منظور از بین بردن چین و چروک های صورت یا میل به جوان تر و زیبا تر شدن به دنبال راه کارهای مختلف بوده اند.

رابطه بین مصرف چربی های ترانس و خطر ابتلا به دیابت هنوز مشخص نشده است. این نوع چربی های ترانس به طور طبیعی و وقتی که باکتری های موجود در معده این حیوانات چمن را هضم می کنند، تشکیل می شوند. چربی های ترانس طبیعی در گوشت و لبنیات گرفته شده از شیر حیوانات نشخوارکننده مانند گاو، گوسفند و بز وجود دارد. با وجود مزایایی که انواع دانهها دارند، هضم آنها برای برخی افراد مشکل است.

از سوی دیگر این مرغ ها برخلاف مرغ های محلی به دلیل آن که در طول شبانه روز در محیط های پر نور نگهداری می شوند به طور مداوم در حال مصرف دان و وزن گرفتن هستند البته برخی کارشناسان هم نظر دیگری دارند آنها براین باورند که در جیره مرغ از موادی استفاده می شود که موجب تحریک هورمون ها و رشد سریع تر می شود بنابراین اگر اندک نگرانی از به کار بردن مواد هورمونی و داروهای آنتی بیوتیکی در فرآورده جانبی طیور دارید از مصرف آن اجتناب کنید.

در واقع مردم از وجود هورمون بیشتر از داروهای آنتی بیوتیکی می ترسند و عامل اصلی رویش موهای زائد در بدن خانم ها را پوست مرغ می دانند، اما این موضوع زمانی صحت دارد که به مرغ هورمون تزریق شود. همچنین نگرانیهای جدی در مورد کار اجباری، کار کودکان و نقض حقوق کارگران در برخی از مزارع تولید روغن پالم وجود دارد. اگرچه مصرف این نوع چربی در سال های اخیر با افزایش آگاهی مردم کاهش یافته است و تولید کنندگان مواد غذایی کمتر از آنها در محصولات خود استفاده می کنند اما چربی های ترانس هنوز هم یکی از علل ایجاد کننده بیماری های مختلف در جهان هستند.

البته در سالهای اخیر بسیاری از شرکت ها مقدار مصرف روغن هیدروژنه را در محصولات خود کاهش داده اند. اما موضوع مهم تر آن که از نظر علمی ثابت شده است داروهای آنتی بیوتیکی، فلزات سنگین، سموم و آفت کش هایی که به همراه دانه های جو و ذرت وارد جیره غذایی مرغ می شود در بافت های نرم و پرچرب همچون پوست و جگر رسوب و مصرف آن باعث تضعیف سیستم ایمنی بدن شده و حتی ریسک ابتلا به تومورهای سرطانی را افزایش می دهد. اما نکته انحرافی آن که گرچه در طیور از هورمون استفاده نمی شود، ولی مصرف غیرمجاز و بدون نسخه انواعی از آنتی بیوتیک ها و داروهای شیمیایی برای مهار بیماری های عفونی و کنترل بیماری های انگلی و ویروسی باعث عوارض مختلفی همچون سرطان زایی، جهش زایی، مسمومیت و ایجاد آلرژی می شود که مهم ترین عارضه آن مقاومت دارویی به انواعی از آنتی بیوتیک هاست که موجب کم یا بی اثر شدن آن در بدن مصرف کننده می شود.

معمولاً در این رژیم غذایی، هیچ نیازی به شمارش کالریها یا بررسی عناصر مواد غذایی پرمصرف (پروتئین، چربی و کربوهیدرات) نیست. اگر چه پای مرغ حاوی بخش های غضروفی است و سوپ آن حالت ژلاتینی دارد ولی به عقیده برخی کارشناسان به دلیل آن که ارزش پروتئینی چندانی ندارد نمی تواند عاملی برای ساخت غضروف ها به شمار آید و در ضمن برای هیچ گروه سنی به عنوان یک انتخاب خوب توصیه نشده است، چرا که چربی اشباع بالایی داشته و برای افراد با اضافه وزن و مبتلایان به دیابت مضر است. ما تا جایی که توانسته ایم به بیمارانمان توصیه کرده ایم و نتایج خوبی هم گرفته ایم.

طی صبح(بعد از نوشیدن نوشیدنی پاکسازی و یک ساعت قبل از ناهار)، تا جاییکه میتوانید از بهترین آبمیوهها و میوه و سبزیجات تازه استفاده کنید. چرا که کبد حیوان فرصت پاکسازی و دفع مواد مضر تجمع یافته را خواهد داشت، اما اگر تلقیح 48 ـ 24 ساعت قبل از کشتار باشد دارو درجگر مرغ رسوب و برای سلامت مضر است و این همان عامل اصلی منع مصرف چنین فرآورده هایی است.

دیدگاهتان را بنویسید