معرفی بزرگترین و معروف ترین جنگل های ایران

بعضی ازاین اشیا مربوط به رسوم هنر قدیمی زرگران بکتریان اند. ولی نام ایشان به سختی درمنابع قدیمی ذکرشده است. جنگل بارانی Daintree با مساحت ۴۶۳ مایل مربع، بزرگترین بلوک جنگل بارانی استوایی در استرالیا است.قدمت این جنگل باورنکردنی ۱۸۰ میلیون سال تخمین زده می شود که ده ها میلیون سال از جنگل های آمازون قدیمی تر است. سکه های طلائی با ارائه شیوا، خدای هندیان (بنام اویسو) در یک روی آن مشخص میشود.

اگراین خواندن درست باشد، میتواند سوترمیگاس را با ویما تک (تو) مشخص کند. متن باوجودیکه خواندن آن عاری از مشکلات نیست، به پدر جد کنیشکا بنام کوجولاکدفیزیس، به پدرکلانش بنام ویما تک (تو) و پدرش ویما کدفیزیس اشاره میکند. افغانستان در زمان کوشانها واقعا به چهار راه آسیا تبدیل میشود. این جنگل ها از تنوع جانوری و گیاهی زیادی برخوردار هستند به همین دلیل به یک پارک ملی تبدیل شده اند.

به دلیل وجود شرایط آب و هوایی مساعد، فعالیتهای اقتصادی روستاییان و عشایر در قالب کشاورزی، دامداری، باغبانی، صنایع دستی و گردشگری رونق بسیار دارد. آمازون محل زندگی شماری از مارهای بسیار ترسناک و البته خطرناک زمین است. عبور رودخانه آمازون در دل این جنگل، جلوه خاصی به آن بخشیده و زیبایی آن را دوچندان کرده است. داستان انیمیشن سینمایی Jungle Beat: The Movie درباره دوستی و مفهوم آن است ، همچنین به ما می آموزد که در هنگام سفر باید از سفر کردن لذت برد و نه تنها مبدا و مقصد مهم نیست بلکه فاصله بین این دو است که مهم است ، به همین خاطر این موجود فضایی دلتنگ خانه اش شده است .

داستان صعود کوشانها بقدرت درمنابع متعدد چینائی گفته شده است. خلیفه امیدواربود او بتواند یک وزنه تعادل بمقابل قدرت رو به صعود صفاریان ایجاد کند. این حشره ها را به راحتی می توان در طبیعت یافت کرد! ۱۳- رابطه ی غذایی کرکس و شیر ها چگونه است؟ یکی ازشاهان مشهورکوشان، کنیشکا نام دارد که درسدۀ دوم م حکومت کرده ودر منابع بودیستی بحیث یکی از بزرگترین مروج دین بودائی شناخته شده است. اینها وسکه های دیگرنشاندهندۀ تنوع عقاید دینی درامپراطوری کنیشکا و درعین زمان تضعیف کنندۀ شهرت عنعنوی کنیشکا بحیث بزرگترین مروج عقیدۀ بودیستی است.

قبل از آن، کوجولاکدفیزیس بسهولت انواع متعدد سکه های مروج بواسطه اسلاف خویش درسرزمینهای مختلف تحت قیادت خویش را تقلید میکند. سکه های هویشکا، یکجا با سکه های ویما 2 کدفیزیس و کنیشکا درآهین پوش توپه (گنبد)، حدود 2 کیلومترجنوب جلال آباد یافت شده اند. یکجا با این سکه ها که در یک ظرف ستیتایت (سنگ صابون) دربین مخروبه های یک گنبد (ستوپه) یافت شده، یک سکه طلائی امپراطوررومی، تراجان (98- 117 م) وجود دارد، بدین معنی که این ذخیره گاه با سکه های ویماکدفیزیس پس از 98 م ساخته شده است. آنها همچنان در سرزمین ها و دربین مردمانی مستقر شده بودند که برای مدت طولانی تحت تاثیر یونانیگری قرارداشتند.

درعوض، آنها بعضی اوقات بحیث بکتریان قلمداد شده اند که یاد آور آثارهیرودوتس و ستیزیاس است، زیرا ایشان نیز نام بکتریان را برای نشاندادن حتی امواج بسیارقبلی سکائیان بکاربرده اند. دیگران نشاندهندۀ نفوذ روشن سکائیان شمال، غرب یونانیزه یا شرق هندی است. حاکم هندو- پارتیان جنوب افغانستان، پاکوریس، این نوع را دوباره ضرب زده و باینترتیب نشاندهندۀ استقلال افغانستان جنوبی و کرونولوژی نسبی دو حاکم میباشد. درروی دیگرآن یک شخص نشسته یا سواربا یک جامۀ سنگین و بوتها بمقابل یک مصلح (که ظاهرا نشاندهندۀ شاه است) میباشد. سکه های مسی بسیارقدیم دربارۀ یک رهبرکوشانها، ظاهرا اشاره به هیراوس یا هیرائیس مرموز است باوجودیکه هویت آن نامعلوم است.

اکثریت آنها بطور واضح محلی و مربوط به قلمروی سکائیان و گروههای دیگراست. از آنجایی که درختان کاج Huon بومی تاسمانی هستند، تارکین یک دژ محکم برای آنها است. ازاینکه او نیز باید با ینگاوژین هو هان شو تشخیص شود یک نقطۀ مبهم است. هویت سوترمیگاس بالاخره شاید با کشف مارچ 1993، یک کتیبه شگفت انگیز بدست آید که در نزدیکی دهکده رباتک، حدود 40 کیلومتر در شرق سمنگان (ایبک)، در شمال افغانستان یافت میشود. جنگل آمازون بزرگ ترین جنگل زمین هست که 13 کیلومتر مربع وسعت داشته و بخش هایي از نه کشور: برزیل, بولیوی, کلمبیا, اکوادور, گویان, گویان فرانسه, پرو, سورینام و ونزوئلا را دربرمی گیرد.

گمان نمیکنم سن حضرت شاهنشاه زاده زیاده از شانزده و هفده باشد، لیکن بآفرینندهٔ سنین و شهور، و روشنی بخش ماه و هور، بخاطر ندارم در مدت شصت سال عمر خود از خورد سال و سالخورد شخصی باین فطانت و ذکاء دیده باشم. و پاتیدر زبانهای ایرانی به همین معنا در واژه های (گرامه پاتی) پیشوا و سرور شهر، (ویس پائی) پیشوا و ملک قریه به وضاحت دیده میشود. این سلطنت توسط یعقوب بن لیث ملقب به الصفار”مسگر” بنیاد میشود. بسیارممکن است این نام درمنابع چینائی بصورت نادرست نقل شده باشد. این معلومات باضافۀ سالنامه چینائی نشان میدهد که کوجولاکدفیزیس وادی کابل را از هندو- پارتیان تحت گوندوفاریس و جانشین او، ابداگاسیس میگیرد که سکه های او نیز بطوروسیعی دراین قسمت یافت میشود.

آیا خرید از کتابهای موجود در قسمت گلدن باکس از لحاظ تعداد محدودیت دارد؟ جاده سه هزار کنار رودخانه خروشان سه هزار قرار دارد که از پر آب ترین تند آبهای ایران بزرگ است، و بستر آن در بعضی نقاط به ۱۵۰ متر می رسد. امامی خوئی ـ عرض کنم آقای موقر ضمن بیاناتشان آنروز فرمودند که ما در مملکت پزشک کم داریم ومن عرض کردم درولایات اصلا نداریم نوشته شدهاست ما اصلا پزشک نداریم و این جمله دو ولایات از قلم افتاده و در خارج انعکاس بدی میکند و خواهند گفت که ما در ایران اصلا طبیب نداریم در صورتیکه من عرض کردم در ولایات اصلا طبیب نداریم.

نایب رئیس ـ آقای حاذقی. نایب رئیس – آقای دکتر فقیهی شیرازی. نایب رئیس ـ بفرمایید. تفاوت عمده اینستکه موج اولی سکائیان بطرف غرب حرکت میکند، درحالیکه موج دومی توسط پارتیان ممانعت شده وعمدتا بشرق یعنی بطرف نیم قاره هند حرکت میکند. عملیات قطع درختان، که محصولات چوبی و کاغذی جهان را فراهم میکند، هر ساله درختان بیشماری را نیز از بین میبرد. رییس سازمان جنگلها گفت: طی دو سال گذشته برای اطفای حریق جنگل ها و مراتع ردیف اعتباری مشخصی وجود نداشته است اما با پیگیریهای انجام شده سال گذشته تخصیص صددرصدی و امسال نیز تخصیص ۱۰ برابری به میزان ۱۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای پیشگیری و اطفای حریق جنگلها در نظر گرفته شده است.

دیدگاهتان را بنویسید