مذاکرات مجلس شورای ملی ۱۴ بهمن ۱۳۳۱ نشست ۶۷ – ویکینبشته

پارک النگدره واقع در شهر گرگان به دلیل شباهت بسیار زیاد به پارک جنگلی آمستردامسه بوس در هلند به پارک جنگلی هلندی معروف شده است. درختان به زمین کمک میکنند تا آب و خاک سطحی را حفظ کند، اب و خاک سطحی مواد مغذی غنی را برای حفظ حیات جنگلی بیشتر فراهم میکنند. افزون بر آن، علی رغم کمی سرد تر بودن هوا در فصل پاییز، ترکیب استثنایی پالت رنگی برگ ها، موقعیتی فراهم می کند تا هر نقطه جنگل که عکس بیندازید؛ درست شبیه یک کارت پستال به نظر برسد.

چرا که از مهمترین مقاصد ماه عسل در ایران، همین شهرهای شمالی هستند که در هر فصل زیبایی خاص خودشان را دارند و بارشهای گاه و بی گاه در آنها لذت یک سفر جذاب همچون ماه عسل را بیشتر میکند. این روستا که از توابع شهرستان رودبار و روستای رحمت آباد است و در حدود 70 کیلومتری شهر رشت قرار دارد، دارای طبیعتی بسیار جذاب است به گونهای که تعداد زیادی از کلیپهای تبلیغاتی و فیلمها اینجا ضبط میشوند! جنگل سیاه و متراکم، بهواسطه زیباییهای دستنخورده و بکر، تنوع گونههای گیاهی، آبشارها، رودخانه دانوب و نواحی کوهستانی، فرصتهای بیشماری را برای عکاسی در اختیار شما قرار میدهد.

این رودخانه عمق متغیری دارد اما بیشترین عمقاش تا سینه شما خواهد بود پس با خیال راحت میتوانید در آن آب تنی کنید و در حوضچههایی که عمقاش کمی بیشتر است شیرجه بزنید. این جنگل یکی از بهترین انتخابها برای رهایی از روزهای گرم سال است؛ اما در فصل پاییز و زمستان بسیار سرد است و مسیر تردد آن در هنگام بارندگی مشکل خواهد بود. در چند سال گذشته تلاش بسیاری شده است تا از قاچاق حیوانات و پرندهها جلوگیری به عمل آید؛ اما هنوز هم این مشکل وجود دارد.

بعضیها هم میگویند چون در گذشته مردهها را اینجا با جواهرات دفن میکردند، روستا به جواهرده معروف شده. علاوه بر این، میتوانید از صومعهها و موزههای مختلفی دیدن کنید که شما را به گذشته برمیگرداند و نگاهی اجمالی به تاریخ روسیه ارائه میکند. ۱۳۱. ↑ محمدعلی گیلک، تاریخ انقلاب جنگل، ج۱، ص۴۴۰ـ۴۴۲، رشت۱۳۷۱ ش. بازیل نیکیتین، ایرانی که من شناختهام، ج۱، ص۲۸۹ـ۳۰۲، ترجمه علیمحمد فرهوشی، تهران۱۳۲۹ ش. گفت بلی، ششم ماه مای ۱۹۰۴ که همان روز رئیس جمهور عازم پطرزبورغ بود امپراطور آلمان ویلهلم (گیوم) دوم در شهر «استراسبورگ» دو مملکت منتزعهٔ «آلزاس، و «لوتارینک» را استقلال داد و جزو اجزای مستقلهٔ آلمان نمود، در این صورت چه خصومت باقی میماند.

این منطقه که به بهشت گمشده گیلان هم مشهور است، در نزدیکی خودش جاذبههای دیگری همچون قله درفک، غار دربند رشی و… بخش های ساحلی حدودا 30 هکتار از اراضی را در بر گرفته است و درختانی همچون لرگ، بلوط آزاد، لیلکی، انجیر، توسکا، داغداغان، انار، ازگیل و بسیاری گیاهان دیگر را در بر گرفته است. استخرگاه یکی از عجیبترین و در عین حال بهترین مقاصد ماه عسل در ایران برای زوجهای هالیوودی مقیم ایران است! بیشتر از تمام مناطق دنیا جنگلهای برگ ریز معتدل بر اثر فعالیتهای انسان تحت تأثیر قرار گرفتهاند. واقعا اگر این عمل در دنیا نظیرش بوده خوب میگفتیم استناد کردهاند بعمل یک بانکی و عمل بانکداری هم یک عمل فنی است موافق عرف عمومی و عمل بانکداری.

مگس و مار و مور گردآیند (میراشرافی – و حزب ایرانیها) آنهمه قدرت و توانایی ابن الوفتها متملقین و چاپلوسها را به طرف خود جذب کرد بطور خلاصه عرض کنم بعد از مدت کوتاهی که جناب آقای دکتر مصدق تمام قدرتهای موجود را در دست گرفت فقط کسانی توانستند در اطراف پیشوای ما بمانند که از شخصت خود صرفنظرنمایند برای این کار برای صرفنظرکردن از شخصیت هم همیشه میشود بهانه درست کرد و آقای دکتر مصدق هم بعد از مدتی در حکومت مطلقه فقط اشخاصی را میتوانست تحمل کند که مرتب بگویند صحیح میفرمایید و من باب مثال وزرای ایشان را از نظر بگذرانیم معذرت میخواهم نظرمن بهمه آقایان نیست ولی اکثریتشان در بی شخصیتی و بی ارادگی بتصدیق آقای دکتر مصدق سرآمد اقران میباشند البته یکی دو تا هم آب زیرکاه در میان آنها هست که تفصیل دیگری دارد (عبدالرحمن فرامرزی – آنهاهم کاهندیعنی بی وزن هستند) من همیشه شب ۱۰ اسفند و آن جلسه خصوصی کذایی را که آقای نخستوزیر با پیژامه تشریف آورده بودند اغلب بیاد دارم اغلب آقایان هم حضور داشتند و یادشان هست که آقای دکتر مصدق بعد از شرح وقایع در حضور آقایان وزرا شمهای از بی عرضگی وزیران اظهار داشتند آن شب وقتی عکس العمل از آقایان وزیران ندیدم به موضوع چندان اهمیت ندادم ولی بعدها که جریان کارهای بعضی از وزارتخانهها راشنیدم باخودگفتم که حق بادکتر مصدق بودهاست اگر اینهابی عرضه نبودند تحمل نمیکردند که مثلا تیمسار رئیس بازرسی نخستوزیری که درمیان افسران شهرت خاصی دارند بروزنامهها بگویند که من بهرج و مرج وزارت خاتمه خواهم داد و همه وزارتخانهها را زیر نظرخود خواهم گرفت اگر آقایان بی عرضه نبودند تحمل نمیکردند که یک بازرس بیاید و یک وزیری را که درمقابل مجلس مسئول است یک وزیرفرهنگی را که غیبتش بدون عذر موجه بود دوازده تومان و خردهای جریمه بکند این بی عرضگی و عدم لیاقت آقایان وزیران تقصیرکیست؟

فقط حواستان باشد رسیدن به این دریاچه هم کار نسبتا آسانی نیست چون این دریاچه در شکاف درهای با شیب زیاد قرار گرفته، پس برای رسیدن به آن وسایل لازم همراهتان باشد تا غافلگیر نشوید! بویژه که همسخن و همدم او امینالسلطان گردیده، و این مرد یگانه آرزو و خواستش این بود که سر کار باشد، و بمردم سروری فروشد، و دستش بگرفتن و دادن باز باشد، وهمهٔ هوش و زیرکی خود را در این راه بکار میبرد، و برای نگهداری خود در سر کار گردن بخواهشهای بیگانگان میگذاشت.

ترکمن صحرا جایی است که شما در آن میتوانید علاوه بر تماشای طبیعت و دشت سبز و مخملی پوشیده از گونههای متفاوتی از گیاهان با آداب و رسوم و غذاهای متفاوت این منطقه نیز آشنا و با لباسهای محلیشان ماه عسلتان را خاطره انگیزتر کنید. میرحامد اختری در گفتوگو با خبرنگاران، با اشاره به واگذاری تالاب انزلی به سازمان جنگلها، مراتع و آبخیزداری، اظهار کرد: با اعلام سازمان ثبت اسناد و املاک کشور، بخشی از زمینهای تالاب بینالمللی انزلی به سازمان جنگلها واگذار شده تا از این پس مسئولیت حفاظت از آن برعهده این دستگاه اجرایی باشد. این فلات بخشی از قفقاز است و برای ورود به آن، باید هزینه ورودی را پرداخت کنید که برای هر نفر در روز 150 روبل هزینه دارد.

هر بار داغي بر جان هزاران درخت مي افتد. ارزش اعتراف به عشق در چنین ارتفاعی هزاران برابر می شود. 4- جنگل های بارانی استوایی چگونه بر آب و هوا اثر می گذارند؟ جنگلهای بارانی و پوششهای گیاهی انبوه و متراکم، غنیترین زیستگاههای طبیعی بر روی زمین و اکوسیستمهای حیاتی هستند که از قلمروهای جانوری و گیاهی حمایت می کنند و گونههای مختلف جانداران وابستگی متقابل حساسی به این اکوسیستمها دارند. شما این فرصت را خواهید داشت که منظره ای خیره کننده از تمام زیبایی های دریاچه بایکال را در دروارن ماه عسل تحسین کنید: صخره ها و تپه ها، دنیای حیوانات شگفت انگیز، پادشاهی گسترده گیاهان و خط افق بی پایان.

برای تجربه ای عاشقانه، با شریک زندگی خود در شهر قدم بزنید و به خرید بروید. بادغیس منطقه ای است کوهستانی با گردنه های بسیار که ارتفاعات عمدة آن در مشرق قرار دارد و در دامنه های آن آب فراوان یافت می شود. نکتهای که شاید تا به حال به آن دقت نکرده باشید اما با مشاهده تصاویرش متوجهاش خواهید شد. در صورت شروع پیشرفت نکرده باشد طبق ماده 12 اینقانون با آنها رفتار خواهد شد. جنگلهای ارسباران همان طور که قبلاً هم بدان اشاره شد به دلیل داشتن 220 گونه پرنده، ۳۸ گونه خزنده، پنج گونه دوزیست، ۴۸گونه پستاندار (نظیر کل و بز، گراز، خرس قهوهای، گرگ، «وشق» (سیاهگوش) و «پلنگ») و ۲۲ گونه ماهی وجود دارد.

جنگل های ارسباران که در شمال و شمال شرق تبریز در محدوده شهرستان های ورزقان، کلیبر، خداآفرین و جلفا پراکنده شده است، علاوه بر تنوع و غنای ژنتیکی از نظر جاذبه های گردشگری طبیعی و تاریخی نیز حایز اهمیت فراوان است. منطقهای که به دلیل چهار فصل بودن و امکانات رفاهی مناسبش تبدیل به یکی از هفت منطقه برتر گردشگری کشور شده اما هنوز خیلیها آن را نمیشناسند! گزینهای نزدیک و در دسترس با امکانات تفریحی و رفاهی مناسب که باعث میشود ماه عسل بی دغدغه اما جذابی داشته باشید.

البته ویژگی دیگری که باعث میشود بندر انزلی را با این لقب بنامیم، ساخت اولین پل متحرک ایران در این شهر به دست مهندسان سوئدی و به سبک پلهای خودشان هم هست! در این مقاله برای اینکه نخواهیم خرج شما را زیاد کنیم، مکانهایی از ایران زیبا را برایتان انتخاب کردهایم تا بر اساس سلیقه مشترکتان آنها را برای سفر برگزینید. سواحل زیادی در گوا وجود دارد و می توانید بنا به سلیقه خود یکی را انتخاب کنید. وقتی می توانید از ماه عسل مشابهی در هیماچال پرادش لذت ببرید، چرا به سوئیس بروید؟ در کنار اینها، جاذبه های مختلف و غذاهای با مردم محلی صمیمی، لذت بردن را برای زوج ها فوق العاده می کند.

دیدگاهتان را بنویسید