دیدار فسیلهای اسرارآمیز یک جنگل بارانی ماقبل تاریخ

پارک النگدره واقع در شهر گرگان به دلیل شباهت بسیار زیاد به پارک جنگلی آمستردامسه بوس در هلند به پارک جنگلی هلندی معروف شده است. البته ویژگی دیگری که باعث میشود بندر انزلی را با این لقب بنامیم، ساخت اولین پل متحرک ایران در این شهر به دست مهندسان سوئدی و به سبک پلهای خودشان هم هست! سفری که آنقدر خاص هست که برایش اسمی ویژه انتخاب کردهاند پس بهتر است شما هم به آن کمی خاصتر نگاه کنید و اگر امکانش هست کمی پول هم برایش کنار بگذارید تا پس از فراغت از مراسم عروسی و خرجهای رایج آن بتوانید خاصترین مسافرت عمرتان را تجربه کنید.

19 – شاخه قطور – شاخهای است که قطر آن در محل انشعاب بیش از پنج سانتیمتر باشد. روستای آینالو از قدیم محل سکونت بسیاری از ارامنه ایران بوده و بسیار دیگری از ارامنه نیز برای زیارت و عبادت به این منطقه سفر میکردند. ساحلی که در این چند ساله گذشته بیش از پیش شناخته شده است. این دفتر بوسیله چهار گروه تخصصی خود شامل دفتر املاک شمال شایگان که از اولین و معتبرین دفاتر معاملات ملکی در شمال است و بواسطه صداقت، انصاف و رعایت حقوق طرفین معاملات مورد اعتماد با سابقه ترین و بزرگترین سرمایه گذاران در حوره املاک ساحلی و جنگلی شمال کشور قرار دارد.

این جزیره که همچون نگینی در آبی خلیج فارس میدرخشد به جزیره سرخ نیز معروف است. غیر از این دو منظور مشترک، فرانسه و انگلیس در تعویق شراکت خودشان منظور دیگر نیز داشتند؛ دولت انگلیس خلیج فارس و مقطع راه بغداد را به دریای هند میخواست از نفوذ سایرین جز روابط تجارتی در اقدامات سیاسی استثنا بکند، استحکامات و لشکر ساخلو را مخصوص خود نماید، آلمان راضی نشد. فقط حواستان باشد رسیدن به این دریاچه هم کار نسبتا آسانی نیست چون این دریاچه در شکاف درهای با شیب زیاد قرار گرفته، پس برای رسیدن به آن وسایل لازم همراهتان باشد تا غافلگیر نشوید!

در زندگی انگلی موجود انگل از میزبان به عنوان منبع غذایی استفاده می کند مانند پشه ها که نیش خود را از درون بدن حیوان دیگری فرو می برند و خون آن ها را می مکند . دیزنی در اثر جدید خود تلاش کرده است دنیای جادویی دیگری را برای مخاطبان خود راه اندازی کند. دستگیران را بادارهٔ حکمرانی آورده خود حاجی میرزا محمدرضا و سه تن دیگر از ملایان را بفلک بسته چوب بپایهاشان زدند، و سپس آنان را از شهر بیرون کرده برفسنجان فرستادند. در حوالی مرکز شهر یاسوج، آبشاری وجود دارد که نزدیکترین آبشار موجود در شهر است و به نام خود شهر هم شناخته میشود یعنی آبشار یاسوج!

این روستا که از توابع شهرستان رودبار و روستای رحمت آباد است و در حدود 70 کیلومتری شهر رشت قرار دارد، دارای طبیعتی بسیار جذاب است به گونهای که تعداد زیادی از کلیپهای تبلیغاتی و فیلمها اینجا ضبط میشوند! این را چرخه هستی یا زاد و مرگ مینامیم. مرگ و میرها کاهش یافت . اما بیشتر کسانی که دوست دارند ماه عسلشان را در شمال ایران بگذرانند معمولا گزینههای یکسان و بعضا تکراری دارند. اما یکی از جذابترین ویژگیهای این بندر که منحصر به فرد است، شباهت بسیار زیاد معماری و رنگ خانههایش به جزیره سنتورینی یونان است. این جنگل که در 45 کیلومتری شهرستان شاهرود واقع است بازماندهای از جنگلهای چند میلیون ساله هیرکانی است و جایی است که شما میتوانید در آن در میان انبوهی از ابرهای سفید و پنبهای قدم بزنید، عکس بگیرید و با موزیکی ملایم خاطرهاش را ماندگارتر کنید.

جنگل های ماسال که در زمره گسترده هیرکانی قرار دارد. نابودی جنگل اما، تاثیرات مخرب گسترده تری هم خواهد داشت. میرزا کوچک خان که در آن دوران یک طلبه بود و افکار آزادی خواهانه داشت به مجلس اتحاد پیوست. ولی پیشنهاد ما همیشه استفاده از عودهای دست ساز معتبر و بعد عودهای کارخانه ای می باشد که بهترین آن برند هم HEM است. بعد از دو سال ما را به ساخالین فرستادند. در قدم اول جنگ و غربت این تجارت را به میان آورده ولی بعد از سر نگونی طالبان. درخت سرب picea smithiana:جنگل ها سرب معمولادر تمام مناطق افغانستان ( پکتیا ،کنر ها و لغمان) انتشار یافته اند واهمیت اقتصادی بعد از لمنح در ردیف دوم قرار دارد.

سایتهای فسیلی دیگری در استرالیا وجود دارد که به خاطر استخوانهای پستانداران و خزندگان معروف هستند، اما این سایتها همیشه چیزهای نرم و بیشماری که پایه و اساس اکوسیستمها را تشکیل میدهند، حفظ نمیکنند. چیزی که درباره این موجودات وجود دارد این است که شما اصلا متوجه حضور آنها نمیشوید و نمیدانید کی نیشتان زدهاند! اما به اندازه آنها شناخته نشده است. اما نکتهای که مهم است، این است که کجا میتواند لذت بخشترین خاطره ممکن را برایتان بسازد. این منطقه که به بهشت گمشده گیلان هم مشهور است، در نزدیکی خودش جاذبههای دیگری همچون قله درفک، غار دربند رشی و…

پسته یکی از میوه های مشهور و با ارزشی بوده که طعم خوب ولذیذ آن سبب گردیده است تا بعنوان چاشنی انواع خوراک های قابل پسند، مورد استفاده قرار گیرد. شما میتوانید با سفر به سرولات از رستوران خاور خانم که یکی دیگر از جاذبههای سرولات است دیدن کنید و انواع کباب ترشها، مرغ و ماهی شکم پر، باقالی قاتوقها و میرزا قاسمی را سفارش و در ایوان این رستوران که مشرف به جنگل است، میل کنید.

ترکمن صحرا جایی است که شما در آن میتوانید علاوه بر تماشای طبیعت و دشت سبز و مخملی پوشیده از گونههای متفاوتی از گیاهان با آداب و رسوم و غذاهای متفاوت این منطقه نیز آشنا و با لباسهای محلیشان ماه عسلتان را خاطره انگیزتر کنید. تصور کنید که دست در دست همسرتان در شهر قدم میزنید، خرید میکنید، عکس میگیرید و از زیباییهای شهر لذت میبرید که در دل آن آبشاری هم میببینید. شما میتوانید با سفر به ماسوله که در 60 کیلومتری شهر رشت قرار دارد جزوی از این تابلوی نقاشی باشید و تا مدتها با عکسهایش زندگی کنید.

شک نکنید تنگه مهریان یکی از بهترین مقاصد ماه عسل در ایران است که شما میتوانید به آن سفر و تا مدتها برای دیگران تعریفش کنید. کهکیلویه و بویراحمد از آن استانهایی است که با طبیعت مسحور کنندهاش میتواند تا مدتها شما را درگیر زیباییهایش کند. جایی که بستری امن برای رشته کوههای زاگرس است و دنا در آن فرمانروایی میکند، میتواند یکی از بهترین مقاصد ماه عسل در ایران برای شمایی باشد که عاشق ناشناختههای جذابید! پس برای رفتن به یک ماه عسل ویژه در ایران با ما در مجله۳کلیک همراه شوید.

بوی برنج سبز و محلی چمپا و شالیزارهایی که در افق به رنگ فسفری در میآیند همراه خانههای کاه گلی قدیمی و متنوع چشم اندازی سحرانگیز به این دره دادهاند. از این گذشته، خواندن جمالالدین بایران با آگاهی از اتابک بوده و پیداست که برای نشستن در جای خود او خوانده نشده. این منطقه که در ارتفاعات و میان دار و درختان واقع است رودخانهای شبیه به آمازون را در خود جای داده که بسیار زیبا و پر از شگفتی است. منطقهای به شدت مستعد که در این سالهای اخیر بیشتر مورد توجه قرار گرفته و با امکاناتی که دارد به یکی از جذابترین مناطق برای سفر و همینطور بهترین مقاصد ماه عسل در ایران تبدیل شده است.

احتمال بسیار زیاد تا قبل از این با سلیقه همسرتان آشنا شدهاید و میدانید کویر را بیشتر دوست دارد یا جنگل، کوهستان یا دریا، اما اگر هنوز به این توافق نرسیدهاید با این که کمی دیر است ولی رفتن به ماه عسل میتواند شروعی برای این توافق مشترک باشد. به نظر میرسد چابهار در این سالهای اخیر بیشتر شناخته شده و تبدیل به یکی از بهترین مقاصد سفر در ایران شده است اما واقعیتاش این است که هرچه شما میدانید تنها بخش اندکی از این جذابیت است. بیشتر مراتع این منطقه تخریب شده و طی ۱۰ تا ۱۵ سال رها میشوند.

یکی از بهترین مقاصد ماه عسل در ایران بدون شک همین جنگل دالخانی است به ویژه اگر با ماشین شخصیتان به این سفر شیرین آمدهاید مطمئن باشید از رانندگی در تونل رؤیایی این جنگل بسیار لذت خواهید برد. جنگل شناسی در ایران علم و فن بسیار جوانی است.امروزه که این سطور نگاشته می شود قدمت این علم در کشور ما به 60 سال نمی رسد. نکتهای که شاید جالب باشد بدانید این است که دهانه غار سمیرم بسیار تنگ است و برای گشت و گذار در آن مجبورید از قایق استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید