حقایق عجیب و تکان دهنده از جنگل های آمازون +عکس

عموما زنده گی این نوع حیوانات در مناطق کوهی، جنگلی تالابها مانند ارتفاعات پامیر مناطق مرکزی و جنگلات مناطق شرقی افغانستان تثبیت گردید است. در این مناطق دمای هوا در تمام طول سال یکسان است و تمام ماه های سال هم باران به صورت همیشگی و مداوم می بارد. مهدی میقانی دقایقی پیش در خصوص آخرین وضعیت راه ها در گفتگو با خبرنگار ایسنا اظهار کرد: در حال حاضر محور توسکستان به دلیل حجم بارش باران و برف مسدود است و احتمالاً طبق پیگیری های انجام شده با خراسان شمالی محور جنگل گلستان در یک ساعت آینده بازگشایی خواهد شد، همچنین محور خوش ییلاق نیز در وضعیت کولاک شدید و با دید کم است و این محور نیز تا اطلاع ثانوی مسدود است.

مارال های موجود در جنگا ارسباران از پارک جنگلی گلستان به این منطقه آورده شده و در منطقه محافظت شده ای به مساحت هفت هکتار نگهداری میشوند. 4. سیل: هنگام بارش باران، درختان با کمک ریشه هایشان باعث جذب و ذخیره مقدار زیادی آب میشوند. به این ترتیب شما همینجا به صرفه جویی در کاغذ و محافظت از درختان وجنگلها کمک کرده ایید. به ازای هر ۷ درختی که نجات داده میشود، به زمین برای جذب ۲۵۰ پوند کربن دی اکسید از اتمسفر در هر سال کمک میکنید.

همچنین شما میتوانید کاغذ را به روشهای مختلفی استفاده کنید. چاپ هوشمند: اگر واقعاً نیاز به چاپ یک سند دارید میتوانید آن را پشت و رو چاپ کنید. اگر سند مورد نیاز شما حتماً باید چاپ شود آنگاه برای کاهش میزان کاغذ مصرفی آن را فرمت دهی کنید. اگر سازمانهای حفاظتی و مراقبتی محیط زیست به یکدیگر بپیوندند آنگاه میتوان تاثیرات بسیار زیاد آنان را متوجه شد. تمام موسسات آموزشی، بیمارستانها، ادارات و سایر بخشهای جامعه نیز میتوانند در مقابل آسیبهای محیط زیستی راه حلهایی را برای تهدیدات جنگل زدایی ارائه دهند مانند کاشت درختان ایجاد فضای سبز.

بنابراین تلاش برای ایجاد آگاهی در مردم و به اشتراک گذاشت اطلاعات با افراد خانواده، دوستان، همکاران و کل جامعه یک اقدام بسیار مناسب برای به هم پیوستن و مبارزه علیه جنگل زدایی و اثرات مخرب آن است. هنگامی که چنین سازمانهای بزرگی با یکدیگر همکاری کنند، ایجاد مکانیزمهای مدیرت جنگل آسان تر خواهد شد. این اقدام شامل انتخاب بخشهای بزرگی از زمین و تخصیص آنها به منظور کاشت درختان است.

دمای این رودخانه به بیش از ۹۳ درجه سانتیگراد می رسد. امروزه در بخش برزیلی جنگل های آمازون بیش از ۲۴ میلیون نفر سکونت دارند که شامل صدهاهزار مردم بومی است که به ۱۸۰ قبیلۀ گوناگون تعلق دارند. هاروکی موراکامی، در 12 ژانویه 1949 در کیوتو ژاپن، به دنیا آمد. لازم به ذکر است آب حمام آبگرم شاه عباسی از طریق دامنه های رشته کوه البرز تامین می شود و به لطف وجود املاح بسیار زیاد در آب، مناسب درمان انواع بیماری های پوستی نیز می باشد. رييس جمهور اين كشور اعتقاد دارد كه امكان مصالحه رشد اقتصادي و حفاظت از محيط زيست وجود دارد، اما «پائولو موتينهو» هماهنگكننده مؤسسه تحقيقاتي محيط زيست آمازون ميگويد كه افزايش بهاي كالاها ممكن است روند نابودي جنگلها را مجدداً تسريع كند.

اما در فصل پاییز، زیبای و شاهکار خلقت در رخ درختان بیشتر جلوه کرده و می توانید از این منظره چشم نواز در این فصل دیدن کنید. با حدود سه ساعت دیگر کوه پیمایی به منطقه لشم رسیده که روستای زیبای ییلاقی بشمار می رود و حدود ۲۵۰۰ متر از سطح دریا ارتفاع دارد، در چشم انداز شمالی با زاویه وسیع، دریا کاسپین و شهرهای ساحلی دریای مازندران در دید است، دسترسی به قله ۳۵۰۰ متری بلس کوه از اینجا امکان پذیر می باشد، در لشم خاطره ای زیبا برای دوستداران طبیعت بیادگار می ماند. تا چشم کار میکرد فقط گل دیده میشد.

از اوایل فصل بهار تا اوایل فصل پاییز بهترین زمان برای رفتن به بلیران است؛ چون در این موقع از سال هم جنگل سرسبز و زیبا است و هم آب رودخانه و چشمهها برای شنا کردن مناسبتر است. همانطور که در مقدمه اشاره شد، یک فیلم ماجراجویی ممکن است به ماجراجویی و کشف یک دنیای جدید بپردازد. بد نیست بدانید، گردشگرانی که راهی شهر آمل میشوند غالبا از وجود بلیران بی خبرند و همین بی خبری سبب شده تا این منطقه بکر دور از دسترس گردشگران قرار گیرد.از جمله مناطق توریستی و گردشگری روستای بلیران میتوان به قلعه های “هلیا تپه”، “تسکا سرا “، “اردشیرون” و “خشت سی چشمه” و مرتع ییلاقی کال چنگوم و امام زاده ولی (ع) اشاره کرد.همچنین از نکات قابل توجه در روستای بلیران می توان به جوان بودن جمعیت روستا، مثبت بودن نرخ مهاجرت فصلی، وجود روحیه بالای گردشگری و نبود اختلافات اجتماعی در میان اهالی روستا اشاره کرد که از نقاط قوت در جذب گردشگری در این منطقه به حساب میآید.

۲۲۰ گونه پرنده، ۳۸ گونه خزنده، ۵ گونه دوزیست، ۴۸ گونه پستاندار و ۲۲ گونه ماهی در این منطقه زندگی میکنند که از پسدانداران جنگل ارسباران میتوان به کَل، بز، گراز، خرس قهوهای، وشق (سیاهگوش) و پلنگ اشاره کرد. آنها ماهی هایی با اندام جمع و جور و بطور پهلو صاف و دارای دندانهای تیز که خون به آنها جذب می شود ، به همین دلیل است که ماهی های بیشتری در اطراف قربانی جمع می شوند.

پس از پُر شدن سطل خود (که زمان میبرد) میتوانید با یک شرکت خصوصی یا دولتی بازیافت کاغذ تماس بگیرید تا کاغذ باطله شما را به صورت رایگان جمع آوری کنند. معمولا میتوانید برای این کار شاخه و چوبهایی را که نیازی به شکستن ندارند، پیدا کنید. به ویژه تمرکز بیشتر بر استفاده مجدد و کاهش در اقلام مصنوعی و بازیافت بیشتر کالاها است. با تمرکز بر بازیافت کاغذ، پلاستیک و محصولات چوبی و همچنین اتخاذ شیوه مصرف مسئولیتی، وابستگی کمتری نسبت به منابع طبیعی و درختان پیدا خواهیم کرد.

است که وضعیت کاملاً طبیعی را نشان میدهد. 4. بیابان زایی از زمین: البته برخی از عوامل دیگر نیز منجر به جنگل زدایی میشوند که برخی از آنها طبیعی و برخی دیگر مربوط به آلودگیهای انسانی است، مانند بیابان زایی. 2. قانون و مقررات: با توجه به میزان تخریب طبیعت و جنگل، تلاش برای متوقف ساختن فعالیتهای انسانی میتواند با قوانین و مقررات در سطوح دولتی وسازمانی تکمیل شود. کاربرد درختان برای فعالیتهای انسانی و دیگر دلایل امری اجتناب ناپذیر است. سرخدار، ممرز، فندق، بلوط، سماق و گردو از گیاهانی است که در ارسباران رشد و نمو میکند.

در روستای «کوانق» درخت کهنسال ۵۰۰ سالهای قرار دارد که کاملا سرحال بوده و قطر آن تقریبا سه متر است. پلاستیک و کاغذ و چوب به تخریب جنگلها و دیگر منابع مرتبط است. این نگرش باعث ورود غیر قانونی چوب و سایر منابع با ارزش مانند لاستیک و روغن پالم میشود. همچنین جنگداری نه تنها خواستار حفاظت از اکوسیستم منطقه جنگلی است بلکه اجازه کنترل و استخراج چوب سبز را نیز میدهد.

دیدگاهتان را بنویسید