جدیدترین خبرهای «مرز ایران و نخجوان

آبگرم گاومیش گلی: پر آب ترین چشمه معدنی شهر سرعین از لحاظ آبدهی و وسعت، استخر گامیش گلی است که روی دره واقع شده است. رنگ چشمه گل رامیان با توجه به ژرفا و ویژگی آن در طول سال از سبز کبود به فیروزهای تغییر میکند. همین مسئله باعث شده تا این مکان به چشم فیروزهای زمین نامیده شود. این موضوع به نظر کلید عمر طولانی آنها است و از پیر شدن آنها جلوگیری میکند. این به این خاطر است که آنها بسیار آرام رشد میکنند. مانند کوسههای گرینلند این موجودات نیز رشد آهستهای را تجربه میکنند. میتوانید این پدر بزرگ لاکپشتی را در جزیره سنت هیلینا، جایی که مانند یک سوپر استار میدرخشد، ببینید.

بخشهای دیگری مانند استراحتگاه ، چندین لباس ، پارک بچه ها ، مسابقه دوچرخه سواری و سالن تئاتر نیز وجود دارد. در همین جا نمایی از كوه های كلاه قاضی نیز دیده می شود. آفتابنیوز : وزیر امور خارجه کشورمان در جریان سفر منطقهای خود، پس از دیدار با مقامات جمهوری خودمختار نخجوان از مرز ایران و نخجوان بازدید کرد. 2- کسي که متصدي جمع آوري، حسابرسي و تقسيم و ساير امور مربوط به زکوة است.

به همین خاطر به آنها عروس دریایی نامیرا میگویند، چونکه میتوانند برای همیشه زندگی کنند! رشد آنها بین نیم تا یک سانتیمتر در سال است. البته نوع ماده آنها به این سن میرسند و نوع نر آنها معمولا بین ۱۲ تا ۳۵ سال عمر میکنند. آب مصرفی حمام را از رودخانه ارس میگیرند و پس از گرم شدن از طریق سیستم گرمخانهای آن را به حوضچههای درونی انتقال میدهند و پس از استفاده از آن، فاضلاب آن را از طریق سیستمهای کانال کشی شده به بیرون هدایت میکنند.

مسئله مهم این است که آب این چشمه بسیار صاف و شفاف است و بر اساس بررسیهای صورت گرفته، این چشمه از حفره زیرزمینی ۱۵۰ متری به سطح زمین آمده و از طریق رود ستینا به دریای آدریاتیک میریزد. این ترکیب رنگ فوقالعاده باعث شده تا چشمه آب مادرو اکو محبوبیت فوقالعادهای در بین گردشگران و توریستها پیدا کند و افراد زیادی سراغ این چشمه جذاب آمده و از آن بازدید کنند. چرا نام مادرو اکو چشم آبی است؟

1) نام زوجهء زکریا. او ابتدا قناتی با نام دولت آباد ایجاد کرد و سپس از آب آن قنات باغ دولت آباد را به وجود آورد. بناب فرودگاه ندارد. نزدیکترین فرودگاهها به بناب در شهر تبریز و مراغه قرار دارند. در روزگاران قديم اهر و كليبر از قصبات پيشكين (مشكين شهر) بودند. شهر تاريخي و باستاني دره شهر در ادوار مختلف بارها و يران و آباد گشته است. در حال حاضر ممکن است که جاناتان کهن سالترین موجود روی زمین باشد، ولی لاکپشت دیگری به نام آدویتا در زمان مرگ چیزی حدود ۲۵۵ سال داشت که تقریبا سه برابر عمر متوسط انسانها است.

این لاکپشت در سال ۱۸۸۲ وارد جزیره شده است و از آن زمان تا به حال از او مراقبت میشود. در وهله اول آب این چشمه فوقالعاده شفاف بوده و فیروزهای رنگ است و همچنین بهدلیل ظاهر این چشمه که شباهت بسیار زیادی به چشم انسان دارد، به این مکان مادرو اکو گفته میشود. در واقع این چشمه سرچشمه فیروزهای رود ستینا در کرواسی است. خبرگزاری ایرنا پس از انتظار آن تصاویر گزارشی را درباره آخرین وضعیت این چشمه منتشر کرد که در آن به روند رو به بهبود باداب سورت و آغاز به کار سرمایهگذار بهرهبرداری چشمه از اواخر فروردین اشاره شده بود.

9- آبتنی در حوضچه باداب سورت برای افرادی که به فنون شنا آشنا نیستند ممنوع است چرا که در برخی نقاط عمق آن به شدت افزایش مییابد. «تولید بنزین به ۱۶ میلیون لیتر در پالایشگاه شازند». پیرترین فیلی است که تا به حال شناخته شده است و حدود ۸۶ سال زندگی کرده است! طوطیها نیز به عنوان حیواناتی شناخته میشوند که به سنین بالا میرسند. مسنترین انسانی که تا کنون شناخته شده است “جیرومن کیمورا” یک مرد ژاپنی است که در زمان مرگ ۱۱۶ سال و ۵۴ روز داشت.

طبق ارزیابیها زمان تولد این تمساح به قبل از سال ۱۹۳۶ میلادی بر میگردد و سن تقریبی بیش از ۸۵ سال است! او در باغ وحش بروکفیلد نگه داری میشود و حدود ۸۵ سال سن دارد. البته سن دقیق این طوطی ناشناخته است، اما زمانی که در سال ۱۹۳۴ وارد باغ وحش شد سن او را یک سال برآورد کردند؛ بنابراین ممکن است که سن کوکی از ۸۵ سال هم بیشتر باشد. این کوسهها در سن ۱۰۰ سالگی به جوانی میرسند. در فصل زمستان تمامی دریاچه پوشیده از یخ است و قابل بازدید نیست. بلوک کوهمره شگفت با تعداد زیادی چشمه و جریان آب که کوههای پوشیده از برف سرازیر میشوند، آبیاری میگردد.

شاید چشمه آب حیات در ژاپن باشد! او یکی از فیلهایی بود که توسط ارتش ژاپن برای جابه جایی محمات از او استفاده میشد. با گذر از بزرگراه شهدای صفه و رسیدن به این پارک زیبا می توانید وارد این پارک شوید و لحظات خوشی را برای خود رقم بزنید. برای تماشای این آبشار دلبرانه لازم است به شهرستان لنجام بروید. فرماندار خرمآباد اضافه کرد: برای جذب گردشگر خیلی تلاش کردهایم و خوشبختانه اقدامات خوبی و اثربخشی انجام شده است.

و شما باید سالانه از سود خالص باقی مانده، درصدی را برای مالیات شرکت خود به اداره مالیات پرداخت کنید. ماهی دیگری وجود دارد که طول عمرش ممکن است شما را سورپرایز میکند. این میتواند طول عمر هر کدام از ما باشد! با ما در مجله دلتا همراه باشید تا به بررسی این مکان توریستی و گردشگری بسیار مهم بپردازیم. همچنین سابق بر این، بیشتر باغ وحش به خاطر افتادن بمب در حین جنگ جهانی دوم تخریب شد. خب به موجودی میرسیم که در راس همه قرار میگیرد، به خاطر این که این موجود به نوعی جاودان و نامیرا است!

دره باغی در روستای قلعه جوق ماکو قرار دارد و از کنار عمارت عزت الله خان، خواهرزاده سردار ماکو، میگذرد. گل رامیان در فاصله ۵ کیلومتری جنوب شهرستان رامیان در استان گلستان قرار دارد که دارای جادهای آسفالته و چشمهای پر آب است که استخر طبیعی دایره شکلی به مساحت ۷۲۰۰ متر مربع را تشکیل داده و آب زلالی دارد. در شرق و شمال شرقی روستا دو کوه ریگ وجود دارد. این منطقه واقع در 25 کیلومتری جنوب شرقی کاشان و از جمله مناطق ییلاقی و خوش آب وهوای اطراف کاشان می باشد.علاوه بر مراسم سنتی گلاب گیری که شهرت جهانی دارد ودر اردیبهشت ماه هر سال در قمصر بر پا می گردد .

ضمن آنكه منطقه نمونه گردشگري شورسو، سواحل رودخانه مردق چاي و چشمه علي­بلاغي از جمله جاذبه­هاي گردشگري شهرستان ملكان محسوب مي­شوند. در این مطلب قصد داریم تا سری به کشور زیبای کرواسی زده و در مورد چشمه آب مادرو اکو صحبت کنیم. گردشگرانی که به کشور زیبای کرواسی سفر میکنند، بهخاطر محبوبیت و خاص بودن این مکان، در یکی از روزهای سفر خود حتما زمانی را به بازدید از این مکان اختصاص میدهند و به سراغ این مکان میروند. برفهای انتهای چاه از سالی به سال دیگر باقی میمانند و یک برفچال دائمی را تشکیل میدهند. نکته عجیب اینجاست که سن متوسط این گونه از ماهیها بین ۲۵ تا ۳۶ سال است.

دیدگاهتان را بنویسید