جاذبه های دیدنی و گردشگری شهر ساری

«بِالْعَدْلِ قَامَتِ السَّمَوَاتُ وَالاَرْضُ» و انسان نیز هماهنگ با سایر هستی آفریده شده است و خدای عادل حکیم انسان را نیز مشمول عدل تکوینی خود کرده است: «أَلَّذی خَلَقَک فَسَوَّیک فَعَدَلَک» پس باید مراقب بود که آفتی به او نرسد و از بیرون سلامت او آسیب نبیند. کی شهباز” از اعقاب یارامین بوده است.قبر کی شهبازدر”له دراز” میباشد.یک قسمت از کی گیوی ها به “له درازی” معروفند,از زمانی که شهباز تا کنون بی شاز 170 سال میگذرد, عده ای از این طایفه که ابتدا در “مازء تیر احمد”,”دلی خمسیر”,”له دراز”دروهان” بوده اند,از سال 1260 ه ق به دشت روم سفید از نقل مکان کرده اند,پیش از مهاجرت انها,دشت روم”دلی انجیره” محل ییلاق اهالی رستم ممسنی بوده اند.در حال حاضر محل اصلی سکونت این طایفه دشت روم میباشد و بقیه خانوارهای این طایفه در سایر مناطق بویراحمد از جمله:سفیدار,تنگ تامرادی,بلوط کارون,چیتاب,صالحان,نقاره خانه,تل زالی,شرف اباد,مهریان,زیر تل و مردراز,چشمه دوز وقلعه دمچنار پراکنده هستند.

گاه نیمه شب بیدار می شود و مجدداً به خواب نمی رود و گاه به ندرت سرتاسر شب را با بی خوابی طی می کند و صبح هم، سرحال نیست. گاه دیده می شود که در حالات شدید بیمار پابرهنه راه می رود و یا بی جا لخت می شود. بیمار به نیازهای بدنی و بهداشت فردی خود توجهی نمی کند، خود را نمی شوید، حمام نمی رود و سرو صورت خود را مرتب نمی کند و غذا نمی خورد.

4. روان مترددِ زنگاری، قساوت می گیرد و در برابر حق به شدت سختی و صلابت نشان می دهد و ابداً انعطاف ندارد حتی گاهی از سنگ سخت تر می شود؛ زیرا سنگ احیاناً از خود انعطاف نشان می دهد و از شکاف دل سنگ چشمه زلال می جوشد؛ لکن برخی از قلب ها هیچ گاه انعطاف ندارند «ثُمَّ قَسَتْ قُلُوبُکمْ مِنْ بَعْدِ ذَلِک فَهِی کالْحِجَارَةِ اَوْ اَشَدُّ قَسْوَةً وَ إِنَّ مِنَ الْحِجَارَةِ لَمَا یتَفَجَّرُ مِنْهُ الاَنْهَارُ وَ إِنَّ مِنْهَا لَمَا یشَّقَّقُ فَیخْرُجُ مِنْهُ الْمَاءُ وَ إِنَّ مِنْهَا لَمَا یهْبِطُ مِنْ خَشْیةِ اللهِ وَ مَاللهُ بِغَافِلٍ عَمَّا تَعْمَلوُنَ؛ سپس دل های شما بعد از این واقعه (داستان گاو بنی اسراییل وزنده شدن مقتول) سخت شد، هم چون سنگ، یا سخت تر از آن؛ چرا که پاره ای از سنگ ها می شکافند و از آنها نهرها جاری می شود، و پاره ای از آنها شکاف برمی دارد و آب از آن تراوش می کند و پاره ای از خوف خدا (از فراز کوه) به زیر می افتد (دل های شما نه از خوف خدا می تپد ونه سرچشمه علم و عواطف انسانی است) و خداوند از اعمال شما غافل نیست».

به دلیل گسترش سازنده های آهکی و دولومیتی، محل تشکیل غارهای بسیاری است که از میان آنها چند غاز ار جاذبه بیشتر و اقبال عمومی برخوردار است. املاح معدنی بسیاری در چشمه های آب گرم این منطقه وجود دارد و چشمه آب آهن و حمام شاهعباسی در این روستا مشهور است. در قاموس اهالی ایستا آن طور كه برخی نوشتهها تاكید كردهاند، عروسی و عزا وجود ندارد و تنها سیروسلوك و انتظار برای ظهور امامزمان (عج) در زندگی آنها معنا دارد. همچنین در سوره محمد، آیه 15 میفرماید: «مَّثَلُ الجَنَّةِ الَّتىِ وُعِدَ الْمُتَّقُونَ فِیهَا أَنهْارٌ مِّن مَّاءٍ غَیرِ ءَاسِنٍ وَ أَنهاَرٌ مِّن لَّبنَ ٍ لَّمْ یتَغَیرّْ طَعْمُهُ وَ أَنهاَرٌ مِّنْ خَمْرٍ لَّذَّةٍ لِّلشَّرِبِینَ وَ أَنهْارٌ مِّنْ عَسَلٍ مُّصَفًّى وَ لهَمْ فِیهَا مِن کلُ ِّ الثَّمَرَتِ وَ مَغْفِرَةٌ مِّن رَّبهِّمْ کَمَنْ هُوَ خَلِدٌ فىِ النَّارِ وَ سُقُواْ مَاءً حَمِیمًا فَقَطَّعَ أَمْعَاءَهُمْ؛ ترجمه: توصیف بهشتى که به پرهیزگاران وعده داده شده، چنین است: در آن نهرهایى از آب صاف و خالص که بدبو نشده، و نهرهایى از شیر که طعم آن دگرگون نگشته، و نهرهایى از شراب (طهور) که مایه لذّت نوشندگان است، و نهرهایى از عسل مصفّاست، و براى آنها در آن از همه انواع میوه ها وجود دارد و (از همه بالاتر) آمرزشى است از سوى پروردگارشان!

گونههای جانوری در طالقان متشکل از کل، بز وحشی، گربه وحشی، خرس، گراز، گرگ و انواع پرندگان است. در حوالی این چشمه بوته ها و نی های خاصی سر از خاک بیرون آورده اند. برای رفتن به بالای این چشمه ها یا از ماشین آفرود استفاده کنید و یا از ماشین های محلی مثل نیسان که در اول مسیر برای بردن گردشگران به بالای کوه وجود دارند. او می تواند چیزهایی را ببیند که وجود ندارد، و یا صدایی را بشنود که از جایی نمی آید و چیزهایی را روی پوست خود احساس کند که وجود ندارد (توهم).

ایشان امتناع کرد و فرمود: من برای شفای خود به دارو پناه نمی برم، بلکه خدا مرا شفا می دهد. غار رودافشان یکی از معروفترین مکان های دیدنی دماوند است که 100 کیلومتری شرقی تهران قرار گرفته و در جاده فیروزکوه و جنوب روستایی زیبا به همین نام یعنی «رودافشان» میتوان آن را پیدا کرد. برای رسیدن به منطقهای دنج با طبیعت زیبا کافیست از اصفهان مسیری یک ساعت و نیم را طی کنید تا به روستای طامه برسید تا از طبیعت زیبای آن نهایت لذت را ببرید. در نهایت با دنبالکردن تابلوهای راهنما، وارد منطقه بورالان خواهید شد. لازم به ذکر است در این روستا جمعیتی 600 نفری زندگی می کنند که از طبیعت زیبا و چشم انداز بی نظیر، نهایت لذت را می برند.

9. ختم: «خَتَمَ اللهُ علی قُلوُبِهِمْ وَعَلی سَمْعِهِمْ وَ عَلی اَبْصَارِهِمْ غِشَاوَةٌ وَ لَهُمْ عَذَابٌ عَظِیمٌ؛ خداوند بر دل ها و گوش های آنان مهر نهاده و بر چشم های شان پرده افکنده شده و عذاب بزرگی در انتظار آنان است» جاثیه آیه 23 را نیز ملاحظه کنید. هم چنین آیه 13 مائده، و43 انعام و 16 حدید، نیز در همین مورد است. داخل حمام علی قلی آقا با تذهیب و کاشی کاری های زیبا تزئین شده است.

آبشار لوه که در داخل یک جنگل بزرگ به همین نام قرار گرفته است، از بزرگ ترین جنگل ها و مراکز تفریحی گرگان محسوب می شود. میتونید مناسبترین مقصد برای سفرهای یک روزه در تابستان رو اینجا ببینید. زبان ترکی هم اینجا واقعا به کارمون میومد و اصلا مشکلی برامون پیش نمیومد و این زبان دونستن خیلی جاها به کمکمون امد. وابستگی عاطفی افراطی به دیگری، ضعف اعتماد به نفس، مشکل مطالعه و تحصیل، اختلافات خانوادگی، بی میلی یا عدم کارایی شغلی، و درون گرایی، یا روابط بی بندوبار اجتماعی از جمله این مشکلات است که نیاز به مشاوره دارد.

گاه ممکن است آن چنان بی پروا عمل کند که باعث ناراحتی و یا خنده و تمسخر دیگران شود. گاه ممکن است فرد خیلی گرفته، گوشه گیر، خجالتی و آرام باشد، هیچ نوعی فعالیتی از خودنشان ندهد و ساعت ها در نقطه ای بنشینند یا دراز بکشند. معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی و صنایع دستی و گردشگری استان کهگیلویه و بویراحمد اضافهکرد: در این نقطه و در ادامه راه کوهستان که راهی شوسه است و به تدریج بر سنگلاخی آن افزوده میشود، چشمه دیگری از زمین میجوشد.

این چشمه را سازمان میراث فرهنگی در سال ۱۳۸۷ پس از کوه دماوند به عنوان دومین میراث طبیعی ایران در فهرست آثار ملی ایران ثبت کرد. با رفتن به این روستا نهتنها میتوانید به گشتوگذار در جنگل بلیران مشغول شوید، بلکه وجود رودخانه زیبای گرمارود یا گرمرو و همین طور چشمههای آب گرمی نظیر دو چشمه آب معدنی «گرو» و «لالهزار» لذتی دوچندان را نصیبتان خواهد کرد. از جاهای دیدنی این روستا میتوان به قلعه تاریخی خرانق، کاروانسرای خرانق، پل خرانق و منارجنبان خرانق اشاره کرد.

بناهای تاریخی ماکو کدامند؟ علت اضطراب آنها ترس از مردودی یا شکست در امتحان است و معمولاً بدون اینکه بیمار تلقی شوند امتحان خود را با موفقیت طی می کنند، اینها بیمار نیستند. حضرت داوود (ع) نیز در این آب غسل کرده و خیزران خود را در بالای کوه که سنگ فرهاد نام دارد جا گذاشته که درختی همیشه سبز است برخی دیگر اعتقاد دارند که منشاء پیدایش این درخت بدین گونه است که سلیمان نبی در این مکان بر عصای خود تکیه داده و این درخت در نتیجه افتادن عصای پیامبر سبز شده و هر فرد که به این درخت آسیبی برساند، دچار خشم و غضب الهی می شود و دیوان حضرت سلیمان از این منطقه همیشه محافظت می کنند به همین علت به ده دیوان مشهور است ولی وجه تسمیه ده دیوان به املاک خالصه دیوانی برمی گردد که زمین های حکومتی به نام دیوان بیشتر در این منطقه قرار داشته اند.

دارد که آن را به مقصدی محبوب برای گردشگران تبدیل کرده است. به هم خوردن ساختار، ارتباط و مدیریت خانواده نیز شیوع زیادی دارد. ازدواج به وصال نرسیده که در کشور ما شیوع کمی ندارد بیشتر به دلیل مشکل روانی است نه جسمی، همه موارد فوق اختلال روان زاد است اما تظاهر مشکل جسمی است. با مراجعه به آیات قرآن کریم، معلوم می شود برای بیماری روان همانند بیماری جسم، مراتب و مراحلی است که بعضی از آن مراتب قابل علاج و بعضی دیگر کشنده و غیر قابل علاج اند. 2. در مرحله بعدی در اثر بیماری انحراف از مسیر حق، قلب انسان تیره و زنگاری می شود که از آن در آیات دسته دوم به «رین» تعبیر شده است.

1. نخست بیماری قلبی(روانی ) به صورت انحراف ظاهر می شود که از آن تعبیر به «زیغ» شده است. به هرحال قرآن از بیماری روان تعبیرات مختلف دارد که مبین شدت و ضعف بیماری است و هر نامی مبین یک مرحله و مرتبه از بیماری روانی است. برای بیماری روانی همانند سلامت روان، یک تعریف جامع مورد قبول همگان ارائه نشده است و معمولاً اندیشمندان روان در معرفی بیماری های روانی به ذکر آثار، علایم و نشانه ها بسنده می کنند و به تعبیر دیگر تعریف به آثار می کنند.

و راه های ترکیبی از این دو راه مانند روان درمانی همراه با دارودرمانی موءثرتر و سریع تر است؛ زیرا به تجربه ثابت شد که روان درمانی تاثیر دارودرمانی راتقویت و مدت درمان را کاهش می دهد. مازندران ونواحی خشک مانند یزد چگونه است؟ حالتی خفیف است یا بعضی از نشانه های روانی را دارد. این برج در جاده دامغان به سمت سمنان قرار دارد. شهرستان گالیکش در شرقی ترین قسمت استان گلستان و در شرق شهرستان مینودشت و در محل تلاقی سه استان گلستان، خراسان شمالی و سمنان واقع است.

دیدگاهتان را بنویسید