بالا بودن کلسترول خوب یا HDL نشانه چیست؟

منبع ویتامین های B مخصوصا ویتامین B12 در زبان گوسفند می باشد که همچنین چربی فراوانی نیز دارد. برای مثال سیستم های API به صورت ثقلی به جداسازی آب و روغن کمک می کنند و یا در سیستم های CPI علاوه بر عملکرد ثقلی با چسباندن ذرات شناور روغن به هم که با استفاده از صفحات موازی و مورب انجام می گیرد به افزایش اندازه ذرات کمک می شود و همچنین در سیستم های DAF نیز علاوه برعملکرد ثقلی با چسباندن هوا به ذرات شناور روغن به کاهش وزن مخصوص ذرات روغن کمک می شود، در نتیجه با استفاده از این سیستم ها شاهد حذف بهتری از ذرات روغن موجود در پساب خواهیم بود.

همانطور که در ابتدا اشاره شد، بدن مازاد دریافتی خود را به شکل مولکولهای تری گلیسرید در ذخیره میکند، برای افرادی که بخواهند وزن خود را کاهش دهند، لازم است این تریگلیسرید به شکل بلوکهایی تجزیه شده و سپس اکسیده شود. مقداری از این ویتامین در کبد ذخیره میشود که جوابگوی نیاز یک هفته بدن انسان میباشد. چربیهای سفید گرما را ذخیره میکنند در حالی که چربیهای قهوهای برای ایجاد گرما میسوزند. هر میلیمتر از خون در روز چند بار از این کارخانه عبور میکند و فیلترهای تصفیه کننده یا همان گلومرولهای کلیوی سموم، ذرات و املاح اضافه و مواد زاید حاصل از سوخت و ساز سلولها را از خون جمعآوری میکنند و خون تازه و تمیز دوباره وارد چرخه گردش خون میشود اما این سموم چه میشوند؟

هر غذای خوشمزهای شما را سرحال میآورد، اما غذاهای کمچرب چنین خاصیتی ندارند. یکی دیگر از مهمترین وظایف چربی ها را می توان حلال بودن آنها برای ویتامین های محلول در چربی (A,D,E,K) است .لیپوپروتئین ها را هم باید جز جدانشدنی لیپیدها دانست که در انتقال لیپیدها به ویژه تری گلیسیرید و کلسترول و تنظیم آنها در بدن نقش بسیار اساسی دارند. تمیز کردن این لکه های روغنی از روی وسایل آشپزخانه به وسیله یک دستمال خشک و یا مرطوب ، فقط باعث تلف شدن زمان و انرژی می شود. لکه بستنی به راحتی از روی پارچه و لباس پاک میشود؛ به این ترتیب که فقط کافیست آن را با آب سرد و شوینده مناسب آبکشی کنید در نهایت میبینید که هیچ اثری از لکه باقی نمانده است.

ابتدا قیر اضافه را از روی پارچه بلند کنید سپس با یک پارچه تمیز نفت را روی لکه بکشید تا زمانی که لکه کم رنگ شده و از بین برود، سپس با استفاده از شوینده های آنزیم دارو آب گرم آن را بشویید و به منظور از بین بردن بوی بد آن اجازه دهید 24 ساعت در فضای باز و زیرنور آفتاب خشک شود. برای پاک کردن لکه لاک بهتر است از پدهای پاککننده لاک استفاده کرد زیرا آنها بهترین حلال برای لاک هستند در غیر این صورت میتوانید از پنبه و تینر 10هزار استفاده کنید تا بتوانید لکه را پاک کرده و پارچه یا لباس را با شوینده مناسب آبکشی کنید.

بهترین و مناسب ترین راه برای پاک کردن لکه ناشی از استفراغ از روی پارچه و یا لباس این است که یک قاشق جوش شیرین را با مقداری آب ترکیب کرده تا به صورت خمیر دربیاید سپس به مدت 15 الی 20 دقیقه آن را روی لکه قرار دهید تا آن را از بین ببرد. اگر روی پارچه و یا لباستان لکههای سیاه رنگی همچون کپک دیدی بهتر است، آن را درون یک ظرف حاوی محلول سرکه و آب قرار دهید تا کپک ها از روی پاچه جدا شوند و سیاهی ورنگی روی آن نمانده باشد.

لکههای زرد رنگ ناشی از سوختگی، از روی لباس پاک نمیشوند پس بهتر است وقت و زمان خود را صرف چاک کردن آنها نکنید. مقاومت مکانیکی بسیار بالا مخصوص مکان هایی که تردد وسائط نقلیه روی آنها وجود دارد و دفن بدون سازه نگهبان ، سرعت تولید بسیار زیاد مزیت های اصلی چربی گیر پلی اتیلن هستند. تزریق چربی همچنین یکی از متداول ترین روش هایی است که برای تقویت لب استفاده می شود. تریگلیسیرید نوعی چربی است که بخش زیادی از آن از طریق مصرف غذا جذب بدن می شود. نتیجه می گیریم نان و سیب زمینی دارای مقدار زیادی نشاسته هستند.

یکی دیگر از انواع پرکاربرد تله حوضچه های چربی یا گریس تراپ ها مدل زیر سینکی می باشند. چربی گیرها یا جدا کننده های آب از روغن و مشتقات نفتی، تجهیزاتی می باشند که به منظور جداسازی انواع روغن، مشتقات نفتی، گریس و چربی از آب یا پساب مورد استفاده قرار می گیرند. سپس مو ها را با آب گرم شستشو می دهیم. به این صورت که ظرفی از آب گرم و آبلیمو درست کنید و لباس را به مدت 15 الی 20 دقیقه داخل آن قرار دهید سپس آن را با شوینده مناسب شسته و آبکشی کنید. شاید تا به حال دیده باشید که وقتی لباس را روی نرده تراس میگذارید تا خشک شود ممکن است بعد از خشک شدن خط زرد رنگی روی آن بوجود بیاید، این لکه ناشی از زنگ زدگی و خیس بودن لباس است بهترین راه برای از بین بردن این لکه شستشوی محل لکه با مقداری آب گرم و آبلیمو است.

البته برای از بین بردن بوی ناشی از این لکه بهتر است در فضای بازو زیر نور آفتاب اجازه دهید تا خشک شود. بهتر است اگر لکه ای ایجاد شد ابتدا اجازه دهید لکه خشک شود، سپس با استفاده از سرکه و آب یا ترکیب شویندهها با مقداری آب که حالت خمیری داشته باشد میتوانید لکه را به راحتی پاک کنید. ابتدا بهتر است بدانید لکه روغن یا چربی را زمانی که تازه هست میتوانید پاک کنید یعنی اگر لکه کهنه باشد به هیچ عنوان نمیتوانید آن را از روی لباس پاک کنید. پاسخ : ادرار یعنی مواد زاید بدن، در مثانه جمع می شود و با پُر شدن مثانه فرد احساس دفع می کند.

همچنین مطالعات نشان داده اند که اسید های چرب ترانس نه تنها LDL خون را بالا می برند بلکه همزمان HDL یا همان کلسترول خوب را هم کاهش می دهند این یعنی بدترین حالت ممکن ! HDL (لیپوپروتئین با چگالی بالا) یا کلسترول “خوب” ، کلسترول را جذب کرده و آن را به کبد منتقل می کند. ابتدا مقدار اضافی واکس را با استفاده از چاقو یا یک شی نوک تیز بردارید. برای از بین بردن رنگ پلاستیکی روی پارچه بهتراست اضافی آن را با چاقو بردارید و اجازه دهید رنگ خشک شود، زیرا در صورت خیس بودن ممکن است به قسمت های دیگر پارچه نیز سرایت کند پس این مدل رنگ را حتما زمانی که خشک شد اقدام به تمیز کردن آن کنید.

ابتدا یخ را برای 15 دقیقه روی لکه قرار دهید سپس با یک چاقو آن را بتراشید، میبینید لکه به راحتی از روی پارچه رفته است. چربی های سالم را می توان به دو دسته بندی اصلی چربی های اشباع نشده و اسیدهای چرب اشباع شده تقسیم کرد. چربی های ترانس در کجا یافت می شوند؟ در پاک کردن فراورده های نفتی همچون قیر بهترین راه برای شما استفاده از نفت است. اگر لکه نوشابه روی پارچه رنگی باشد شما میتوانید به راحتی آن را با آب گرم و شوینده بشویید، اما اگر لکه روی پارچه سفید باشد بهترین روش این است که ابتدا پارچه را با آب خیس کنید سپس مقداری پودر بچه را روی آن بریزید و به مدت 30 دقیقه اجازه دهید بماند سپس با آب گرم و شوینده مناسب آن را بشویید میبینید که هیچ لکی روی پارچه سفید شما نیست.

شما میتوانید لکه چربی روی کابینت را به آسانی با کمک یک دستمال نخیِ مرطوب پاک کنید. این وسیله ها سبب به وجود آمدن خراش روی کابینت میشوند. در کل محصولات لبنی به خاطر داشتن رنگدانه وقتی روی پارچه ای بریزند باعث ایجاد لکه زردی میشوند پس بهترین راه این است که تا این لکه خشک نشده آن را با آب گرم وشوینده مناسب بشویید. کمبود ویتامین K باعث میگردد افراد در گرما دچار خونریزی بینی میشوند. افراد مبتلا به دیابت می توانند با مصرف این تخمه قند خون خود را بهتر کنترل کنند. جهت پیشگیری از ابتلا به fatty liver و یا تسریع در روند درمان بین مبتلایان توجه به تغذیه و داشتن رژیم غذایی سالم کمک شایانی بهسلامتی افراد و کاهش عوارض میکند.

دیدگاهتان را بنویسید