اهمیت جنگل های بارانی استوایی مطالعات نهم – ❤️ پست روزانه

میرحامد اختری روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: ۵۰ هکتار از مناطق جنگلی در منطقه اشکراب در دهستان خرارود سیاهکل و هفت هکتار در منطقه مازیان نقله بر و قلک رودبار دچار حریق شد. علت آتش سوزی بزرگ در مناطق جنگلی لغمان هنوز معلوم نشده و مقامات میگویند که این آسیب ها یا خسارات به بار آمده بسیار زیاد است. از زمان به رسمیت شناختن آن به عنوان میراث جهانی یونسکو، تقریباً نیمی از مناطق پست جنگلهای بارانی پاکسازی شده است.

امامردم این ولسوالی هنوزهم از چوب های خشک به عنوان ماده سوختی استفاده می کنند . نيز داراي هر نوع درخت ميوه دار از قبيل جلغوزه ،امروك ، بادام، جوز، انگور ، سيب و غيره مي باشد و جنگلاتي كه در كوههاي كنر و نورستان وجود دارد عمرشان به 400 سال مي رسد. که سالهای سال نمیتوان آنرا جبران نمود. در جریان سالهای گذشته به موضوع حفظ جنگلات توجه چندانی صورت نگرفته و افراد سودجو با استفاده از نابسامانیهای امنیتی و سیاسی، به قطع جنگلات مبادرت ورزیدهاند. وی در ادامه گفت که تا به حال، دو نوع حیوان (ببر و یوزپلنگ) در سال های اخیر از طبیعت افغانستان منقرض گردیده و ۱۴۹ نوع شامل حیوانات و نباتات، در حالت انقراض قرار داشته و نیاز به حفاظت بیشتر دارد.

حتی در فصول گرم سال هم هوای این منطقه نسبتا خنک است. در ابتدای جنگل چوپانان دامهایشان را برای چرا میآورند و هرچه جنگل را پیش بروید پوشش گیاهی هم انبوهتر میشود. به گزارش ایرنا، عبدالرحیم لطفی زاده روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگاران افزود: تخصیص این اعتبار از نیازهای مهم برای سرعت مقابله با حوادث پیش بینی نشده از جمله وقوع آتش سوزی در عرصه های طبیعی استان است. برای اقامت شبانه حتما آتش روشن کنید که حیوانات را از شما دور نگه دارد. نونهالان هنوز با وجود تعداد نسبتا زیاد در واحد سطح ، توده مستقلی را به وجود نیاوردند .

محققان یافته اند که قورباغه های زهرآگینی که در اسارت به سر می برند سمی نیستند و در حقیقت سم خود را با خوردن مورچه، هزارپا و دیگر حشرات به وجود می آورند و احتمالا نهایتا سم از گیاهانی که این حشرات خورده اند به قورباغه می رسد. بهطور کل میتوان گفت جوامع بلوط در ارتفاع ۶۵۰ تا ۲۴۰۰ متر از سطح دریا حضور دارند که بالاتر از این ارتفاع جوامع ارس و پایین آن جوامع بنه – بادام ظاهر میشوند. کل کشاورزی محل خواهد بود.

از اثرتغیرمسیر دریا که بین مرزتاجکستان وولسوالی درقد واقع است یک قسمت خاک این ولسوالی مربوط به تاجکستان شد بود که به اثر سعی و تلاش مردم محل و هئیت بلند رد به از وزارت سرحدات توانستند نظر به سند که داشتند این ساحه را دوباره به خاک افغانستان وصل کنند. مدرسهی شاهرخیه هم یکی از بناهای تاریخی مربوط به دورهی تیموریان است. تا ابتدای دهه ۹۰ارزشمندترین زمینها و ویلاها مربوط به مناطق ساحلی بود.

بعد از این روستا در ابتدای روستای ابر قرار دارید. از ظهر تا نیمههای شب ابرها پدیدار میشوند. اما دلیل وجود این ابرها چیست؟ این منطقه دارای چشمههای گوناگونی است که به دلیل وجود مواد معدنی مثل گوگرد و جیوه رنگارنگ دیده میشوند و به چشمههای هفت رنگ شهرت دارند. حشرات و کرمها مواد مغذی را در خاک وارد میکنند، زنبورها و پرندگان گردهها و دانهها را پخش میکنند و گونههای کلیدی مانند گرگها و گربههای بزرگ، گیاهخواران گرسنه را کنترل میکنند. یا آن که شیر کوهی نیز ماننند خرگوش را صید کند و مار از موش و خرگوش تغذیه کند و خود نیز نصیب پرندگانی مانند عقاب شود .

اگرچه مسجد بنا شده در جوار این آرامگاه از بین رفته، اما هنوز یکی از محرابهای آن باقیمانده که دارای گچبریهای بسیار زیبایی است. جنگل ابر یکی از مشهورترین و زیباترین جاذبه های طبیعی ایران به شمار میرود و منطقه ای بین سمنان و گرگان که در تمام فصول اقیانوسی از ابر دارد. چرا که متاسفانه در کشور ما از کمبود منابع مطالعاتی رنج می بریم و خصوصا در آموزش ابتدایی هنوز خیلی مانده است که به نقطه قابل اعتماد و امیدوار کننده ای برسیم. این ناحیه از حوالی آستارا در شمال غرب تا اطراف جنگل ابر در شرق ایران ادامه می یابد.

در سال ۲۰۱۴میلادی، میزان شاخص توسعه انسانی در ایران… وچیز جالب وبسیار پراعم درجلال آباد نباتات تروپیک یا گرم از قبیل خانواده ستروس ( نارنج مالته کینو لیمو) نیشکر جوار و زیتون میروید واینگونه زمینها طور طبعی سال ۳بار حاصل میدهند. جنگل تشکیل شده توسط الگوریتم جنگل تصادفی از طریق دسته­بندی کیسه­ای یا (Bagging Classifier)، آموزش داده می­شود. میلیونها بیننده از طریق دوربینهای نصب شده در مسیر، مارتین را همراهی میکردند. اين امر صدمه بزرگي بر اقتصاد و فرهنگ افغانستان وارد كرده و بخشي عمده از داشته هاي فرهنگي و اقتصادي كشور بدليل نبود نظارت جدي حكومت از افغانستان خارج شده است.

اكثر معادني كه قابل دسترسي بودند، بصورت خودسرانه استخراج و به خارج انتقال داده شد. برای خاموش کردن آتش سوزی که در منطقه موسوم به دره اشنگ واقع ولایت لغمان و در ولسوالی دولت شاهی رخ داده. به گزارش خبرگزاری فارس از بجنورد، عصر امروز، ابراهیم سارمی، معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر خراسان شمالی در گفت و گو با خبرنگاران، اظهار کرد: بیش از ۳۵۰ نفر از مسافرین درراهمانده در محور چمن بید به جنگل گلستان اسکان داده شدند. آنها مدعی اند که تا این دم بیش از 40 هزار جریب زمین این گونه جنگلات تخریب گردیده اند.

اما از روستا که ۱۲ کیلومتر بروید به جنگل میرسید. جنگل ابر در ۴۵ کیلومتری شمال شاهرود و در مسیر شاهرود به آزادشهر در ۱۲ کیلومتری روستای ابر قرار گرفته. میتوانید روی اجاره خانه در روستای ابر و شیرین آباد حساب کنید. آب آشامیدنی در جنگل ابر وجود ندارد و لازم است با خود بطری آب ببرید. واژه بودا یعنی بیدار شده یا به عبارت دیگر، کسی که به روشنی رسیدهاست، واژه بودا با بئوذه /baodha/اوستا و بود و بوی فارسی همریشه است. به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، این گل که رنگ قرمز روشن داشت ، بوی گوشت در حال فاسد شدن میداد.

دیدگاهتان را بنویسید