احیای چشمه سورت و چالشهای اداری و اجتماعی سرمایهگذار – ایرنا

۴- برج چیل در ورودی روستا از سمت شیراز که محل دریافت باج از مسافران و تجار بوده است . اسلامیه در طول تاریخ یکی از رباط ها یا همان کاروانسراهای بین راهی مهم تلقی می شده است. در سال 1387 چشمه باداب سورت در ایران به عنوان دومین اثر طبیعی ملی ثبت شد. همچنین حریم حفاظتی و منظری چشمه های پلکانی باداب سورت اروست در روز چهارم مرداد ماه نود و سه، با امضای معاون میراث فرهنگی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور به عنوان نخستین میراث طبیعی دارای حریم به تصویب رسید و ابلاغ شد. چشمه های پلکانی حیرت انگیز باداب سورت در جنوب شهر ساری و در جاده کیاسر واقع شده اند که بعد از چشمه پامو کاله در ترکیه دومین چشمه آب شور در جهان میباشد.

بعد از آن به تدريج جلوههاي شهري جديد و مدرن در آن نفوذ كرد و در دهههاي اخير به اوج خود رسيد. در مجموع ۲۴ هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال در سفر رییس جمهوری با اولویت به چهار حوزه نفت و گاز، کشاورزی، اربعین و گردشگری به ایلام اختصاص یافت. دمای آب در داخل استخر بش باجلار در حدود 35 درجه با ظاهری کدر٬ کمی ترش مزه و کمی بودار است که ترکیب آن از نوع کلر و بیکربنات سدیم و گرم است.

این چشمه در 6 کيلومترى جنوب شهرستان تفت قرار گرفته است و در تابستان میزبان تعداد زيادى از گردشگران و طبیعت گردان اين استان است. کوچه باغ های زیبای روستای اسلامیه که با سنگفرش های زیبا مفروش شده یک ظهر گرم تابستان را به روزی با نشاط و زیبا تبدیل می کند.کوه های سر به فلک کشیده اسلامیه نیز جاذبه ای طبیعی هستند که سالانه تعداد زیادی از گردشگران را به سوی خود فرا می خواند. این اقامتگاه با 4 باب اتاق شامل 3 باب اتاق کف خواب با ظرفیت 8 گردشگر و 1 باب اتاق با سرویس تخت خواب با ظرفیت 4 گردشگر، مجهز به تلویزیون، کولر گازی، تلفن و پکیج می باشد.

این برج که ظاهراً یک پرستشگاه یا آتشکده بوده 7 متر ارتفاع و 40/3 متر عرض دارد که شامل 15 ردیف سنگ لاشه سفید مکعبی شکل است. این گونه ها می تواند شامل اکو توریسم، گردشگری دریایی، گردشگری ورزشی و نظیر اینها باشد. از این رو گستره فضایی این الگو، محیط طبیعی را در بر می گیرد که می تواند به عنوان مثال ساحل، جنگل، کویر، کوه و نظیر اینها باشد.

از دور که نگاهی به این سرزمین بیاندازید کوه های بلندبالایی را خواهید دید که روستا را از هر طرف در آغوش کشیده اند. در هر صورت قدمت قطعي هسته اوليه شهر بلداجي را تا حدود 250 سال پيش تخمين ميزنند. روستایی قدیمی با بیش از هزار سال قدمت که درست زیر گوش تفت جاخوش کرده است و اهالی اش آنقدرها هم مشتاق مهاجرت به شهر و شهرنشینی نیستند. آب این چشمه با فشار گاز از زمین به حالت جوشان خارج میشود و خاصیت شگفتانگیز درمانی که دارد ، در فصول گرم سال گردشگران زیادی از نقاط مختلف کشور را به خود جلب میکند.

نائين از شهرهاي بسيار قديمي استان اصفهان است. ازجمله زیباترین مراسمهای برخی از شهرهای اطراف اصفهان در فصل بهار، جشنواره گلابگیری است. قدمتی بالغ بر 200 سال دارد و به راحتی می توانید از آن دیدن فرمایید. در ادامه مجید ذاکری افزود، با توجه به توصیه های موکد رهبر معظم انقلاب مبنی بر استفاده از شور و نشاط جوانی و ظرفیت آنها و همچنین ترویج فرهنگ حفظ و احیا منابع طبیعی و تبدیل آن به معارف عمومی در بین اقشار مختلف جامعه، گفتند لازم است که در فعالیت های بشر دوستانه در زمینه حفظ، احیا، و توسعه منابع طبیعی با رویکرد فرهنگی ترویجی،از مشارکت و ظرفیت جوانان استفاده شود.

مردم منطقه با توليدقاليچههايی با طرحهای بلوچی، تركمنی، و نقش های گلدانی، مددخانی و محلی، درآمد عمومی را افزايش می دهند و برخي از اين صنايع به خارج صادر ميشوند. این بنا در سال ۵۱۲ ه.ق به امر گرشاسپ بن علی از امرای کاکویه ی دیلمی ساخته شده است. سواحل آن به ویژه در بخشهای بالا دست، دارای ارزشهای تفریحی و جهانگردی است. اسلامیه (تفت) یا فَراشاه، روستایی از توابع بخش مرکزی شهرستان تفت در استان یزد ایران است. میتوانید بخشی از این آثار را در موزه ایران باستان مشاهده کنید.

نام سقز که در شمال کردستان واقع شده است از قوم سکاها برگرفته شده که در زمان مادها زندگی میکردند. اگر اجازه اجرای تأمین برق از انرژی خورشیدی در محوطه صادر شود بسیاری از این زیرساختها را میتوانیم آماده کنیم. اما اگر کمی از تفت فاصله بگیرید در ده کیلومتری شهر تفت جایی که تقریبا سی کیلومتری با شهر یزد فاصله دارد در مسیر جاده پرتردد یزد به سمت شیراز روستایی قرار دارد که حسابی تصورات تان را از کویر را به هم می ریزد.

از هر شغل و حرفه ای هم که بشناسید یک مغازه یا حجره خواهید یافت که با جدیت مشغول کار است. به گردشگران ارائه دهیم که از سازمان همیاری شهرداریها در این نوزه نیز کمک می خواهیم. در شرق و شمال شرقی روستا دو کوه ریگ وجود دارد. در این شهر هم سنگهای قیمتی و هم سنگ گرانیت مرغوب وجود دارد. ۲- مسجد جامع اسلامیه و بافت تاریخی اطراف آن که در ایران منحصر به فرد است .( جزو آثار باستانی روستای اسلامی می باشد و ثبت شده در میراث فرهنگی.

هوایی معتدل تر و مطبوع تر و طبیعتی زیباتر و سرسبزتر حسابی این روستای کویری و البته کوهپایه ای را جذاب کرده است. همین ترکیب جذاب کویری و کوهپایه ای سر و شکل این روستا را اینطور خواستنی کرده است. کمی آن سوتر بافت قدیمی روستا قرار دارد که با معماری زیبا و خواستنی اش هر بیننده ای را حسابی سر ذوق می آورد. وی با اشاره به چالشهای شهرداری در بدو تأسیس گفت: گلمکان وقتی از روستا به شهر تبدیل شد، هیچ طرح مطالعاتی و تحقیقاتیای در هیچ زمینهای نداشت و این، کار شهرداری را بسیار سخت کرد، اما اکنون خزانه طرحهای مطالعاتی ما برای توسعه شهری در گلمکان پر است.

قلعه اسلامیه نیز از بناهای منحصر به فرد این روستای هدف گردشگری است اما بخشی از آن دچار آسیب شده و تاکنون اقدامی از سوی میراث فرهنگی برای مرمت آن صورت نگرفته است. کرباس بافی و لحاف دوزی هم یکی از هنرهای مشهور مردان و زنان سخت کوش این روستای زیباست. 1) یکی از بلاد قدیم یونان که در کنار خلیج اژینا و در شمال غربی آتن بوده است. شهرستان هشترود با وسعت 1990 كيلومتر مربع در جنوب استان آذربايجان شرقي واقع است.

علیرضا خمسه فعالیت بازیگری خود در را سال ۱۳۶۰ با بازی در فیلم مرگ یزدگرد به کارگردانی بهرام بیضایی شروع کرد و پسازآن در فیلمهایی مانند «نوروز نامه»، «هوشی و موشی»، «بورزید و بخندید»، «حواستو جمع کن» و «نگاه سوم» به اجرای قطعات نمایشی طنز پرداخت. و محمد خوارزمشاه بقصد قلع این خاندان لشکری بزرگ آورد و در گریوه ٔ اسدآباد ببرف و دمه گرفتار شده و اکثر لشکر او تلف شد. دیوارها از خشتهای بزرگ ۴۰ در ۴۰ و ارتفاع ۲ اسانتیمتری وبا ملات کاه گل ساخته شده اند و قدمت آن به دوره اشکانیان می رسد. همسایگی با کوه شیرکوه کوچک که همیشه خدا پر از برف است و همین برف ها در طول سال آب نهرها و چشمه های اطرافش را تامین می کنند اینچنین هوای روستا را تلطیف کرده است.

این الگو در برگیرنده رویکرد گردشگران به محیط طبیعی با انگیزه های متفاوتی می باشد که گردشگر از سفر به محیط طبیعی یا طبیعت مد نظر دارد. این آسیاب که باقى مانده از 17 آسياب داير بر روى قنات های 6 گانه شهرستان است. نوئما در واقع آن چيزي است كه انسان با توجه به تجربيات قبلي و دانش و آگاهي هاي فردي وفرهنگي خود آن را سامان مي بخشد . این روستا با متوسط بارندگی ۲۳ میلی متر در سال ۱۳۸۹ دارای یک اقلیم گرم و خشک می باشد که به دلیل کوهستانی بودن در برخی از فصول سال دارای آب و هوای معتدل می گردد.

« بوستان آمیزه ای است از عرفان و حکمت و اخلاق و دستور های زندگانی با عبارتی بس شیوا و رسا. کوه زیبای عقاب معروف به عقابکوه با ارتفاع ۱۴۰ متر از سطح روستا که از دور منظره عقاب نشسته ای را دارد. از دیگر شهرهای صنعتی استان میتوان به شهرهای شبستر (رتبه دوم صنعت آذربایجان شرقی پس از تبریز)، بستان آباد (اوجان)، مرند، مراغه، میانه ،بناب و جلفا اشاره کرد.

شهرستان های آذربایجان شرقی می توان به میانه ، سراب ، مرند ، چاراویماق ، اهر ، بستان آباد ، شبستر ، ورزقان ، هریس ، مراغه ، کلیبر ، هشترورد ، اسکو ، جلفا ، خداآفرین ، ملکان ، آذرشهر ، بناب ، عجب شیر و هوراند اشاره نمود . ، سرویس بهداشتی ایرانی و فرنگی مشترک، راهنمای تور های گردشگری، سیستم های سرمایشی و گرمایشی اشاره کرد. انجیرایی، شیرکوه، سهراب، عقاب کوه و گلوبادام نام هایی است که بر این بلندی های همسایه اسلامیه نهاده شده است.

دیدگاهتان را بنویسید